10 sugestii Llongueras dotyczących dbania o loki

133

Zespół artystyczny Llongueras przedstawia przewodnik dotyczący pielęgnacji kręconych włosów, dzięki któremu utrzymasz je nawilżone, lśniące, sprężyste i miękkie. Dziesięć profesjonalnych wskazówek i trików, które eliminują puszenie się i pomagają kontrolować fale.

Wszyscy wiemy, że kręcone włosy wymagają szczególnej troski. Właśnie dlatego Llongueras zaleca codzienną pielęgnację kręconych włosów. Rzeczywiście, kręcone włosy mają tendencję do wysychania i łamania się szybciej niż inne rodzaje włosów. Czynniki takie jak wilgotność utrudniają stylizację i zwiększają objętość, która nie zawsze jest tym, czego szukasz. Poniżej 10 doskonałych propozycji dla kręconych włosów!

  1. CODZIENNA PIELĘGNACJA. Loki w rozmiarze XXL wymagają szczególnej opieki, ale zależy to również od rodzaju skrętu. Jeśli loki są cienkie, włosy należy myć co dwa dni, aby zapobiec utracie objętości przez loki. Jeśli jednak loki są grubsze, Llongueras zaleca mycie włosów tylko raz w tygodniu lub gdy czujesz, że są brudne.
  2. STOSUJ SPECJALNE PRODUKTY. Tak często jak szampon, należy stosować specjalne produkty do włosów kręconych. Jeśli loki są grube i suche, dbanie o kręcone włosy oznacza stosowanie specjalnych produktów, które pomagają kontrolować i definiować loki. W przypadku tego typu włosów najlepiej nie używać produktów na bazie siarczanu, ponieważ mają tendencję do wysuszania. Z drugiej strony, jeśli loki są cienkie i tłuste, nie należy stosować określonych produktów do włosów kręconych, ponieważ mogą one wywoływać efekt odwrotny – obciążyć fale i pozbawić ich życia. Do tych fal najlepiej jest użyć szamponu o neutralnym pH, a następnie nakładać odżywkę, zwłaszcza jeśli jest to pianka bez spłukiwania. W przypadku tego rodzaju loków należy również unikać produktów z silikonami i parabenami.
  3. ZAWSZE MOKRE. Włosy o bardzo dużej objętości powinny być czesane pod prysznicem przy wykorzystaniu odżywki lub specjalnych masek. Wskazówka: zawsze używaj grzebienia z szerokimi zębami.
  4. PRAWIDŁOWE SUSZENIE. Rozpocznij suszenie włosów pod prysznicem ze spuszczoną głową. Sekret polega na ostrożnym poklepywaniu końców włosów, a następnie stopniowym zbliżaniu się do nasady, aby kręcone włosy były dobrze zdefiniowane. Unikaj wielokrotnego wycierania włosów ręcznikiem, aby uniknąć splątania. Następnie wychodząc spod prysznica, nie owijaj włosów ręcznikiem, ponieważ powoduje to zwiększenie puszenia się włosów. Po prostu przykryj ramiona ręcznikiem. Wskazówka: użyj ręcznika z mikrofibry lub bawełnianej koszulki.
  5. NA KOŃCU PŁUKANIE GORĄCĄ WODĄ. Spłucz odżywkę lub maskę dużą ilością gorącej wody, aby dobrze ukształtowane loki nabrały kształtu. Nie spłukuj kręconych włosów zimną wodą, ponieważ woda o niskiej temperaturze ma tendencję do wypełniania naskórka i stwardnienia, co z kolei wydłuża go.
  6. ZANIM POŁOŻYSZ SIĘ DO ŁÓŻKA. Nigdy nie idź spać z mokrymi włosami, ponieważ twoje loki się wyprostują. Przed pójściem spać musisz mieć pewność, że twoje włosy są w 100% suche.
  7. DYFUZOR? ABSOLUTNIE! Użyj dyfuzora, aby całkowicie osuszyć mokre włosy z opuszczoną głową, aby uzyskać cięższe loki. Suszarka do włosów powinna być modelem o niskiej mocy, ale z wysoką temperaturą, aby włosy się nie zwijały. Aby zadbać o kręcone włosy, eksperci z Llongueras zalecają wykonanie jak najmniejszej liczby przejść z dyfuzorem i wybierają delikatniejsze suszenie przez dłuższy czas, aż włosy będą całkowicie suche. Podczas suszenia unikaj dotykania włosów rękami lub grzebieniem. Wskazówka: gdy włosy wyschną, nałóż spray do polerowania na połowy długości i na końce, aby włosy były lśniące.
  8. UNIKAJ DOTYKANIA LOKÓW. Unikaj dotykania włosów po zakończeniu rutynowej pielęgnacji włosów. Zabawa z włosami psuje kształt loków. Ponadto palce mogą usuwać naturalne oleje nawilżające z włosów lub, przeciwnie, dodawać inne, powodując, że włosy są zbyt tłuste lub zbyt suche.
  9. DLA WŁOSÓW AFRO. Zespół artystyczny Llonguera zaleca spanie z jedwabnym beretem, aby uniknąć puszenia się i utraty wilgoci. Włókna takie jak bawełna i tarcie z tym samym mogą sprzyjać produkcji sebum i utracie połysku.
  10. ŁATWA STYLIZACJA. Kręcone włosy można dodatkowo uwydatnić za pomocą miękkiego warkocza, który jest również eleganckim sposobem stylizacji włosów bez użycia ciepła. Jest to szybkie odświeżenie fryzury, które odsunie włosy od twarzy, ale jednocześnie nie splącze twoich loków.