2017_1008_GlobalZoom_00484_16.744927

Co roku na początku października Goldwell zaprasza stylistów z całego świata na Global Zoom (GZ). Pod tą nazwą kryje się finał konkursu dla kreatywnych stylistów – Color Zoom Challenge, światowa premiera kolekcji trendów Color Zoom na nowy rok oraz szereg wydarzeń towarzyszących.
Rok temu zimny Sztokholm, w tym roku gorąca Barcelona. Prawie trzy tysiące stylistów 8 i 9 października zawładnęło katalońską stolicą. Byli wśród nich zwycięzcy polskiej odsłony konkursu trendów Color Zoom Challenge: Klaudia Gorczewska-Góralczyk (w kategorii Creative Colorist), Paulina Kamińska (New Talent Colorist) i Kamil Sobala (Partner Colorist).

KATALOG BARCELONA i POLACY

W tym roku startowało 97 narodowych finalistów z 38 krajów. Jury nagrodziło kolorystów z Singapuru, Rosji i USA. Zwyciężyli:

• Dylan Tung (Singapur) w kategorii Creative
• Maxim Sotnikov (Rosja) w kategorii New Talent
• Mio Sota (USA) w kategorii Partner

KATALOG ZWYCIĘZCY

Podczas tegorocznego Global Zoom najważniejszym punktem (obok finału Color Zoom Challenge) było przedstawienie innowacyjnego produktu Goldwell w koloryzacji włosów – @Pure Pigments (piszemy o nim w osobnym artykule). Dzięki niemu rok 2018 przyniesie rewolucyjne zmiany w efektach, jakie można osiągnąć podczas salonowego farbowania włosów.
Styliści zakochani w Kerasilk – luksusowej linii Goldwell – mieli powody do radości. Pokazano długo wyczekiwaną stylizację. Siedem produktów zamkniętych w eleganckich, fioletowych opakowaniach zadebiutowało na polskim rynku pod koniec listopada 2017 roku.

KATALOG: color zoom challenge

Global Zoom to dwa dni naszpikowane różnorodnymi wydarzeniami. Artist Sessions to pokazy, w ramach których najlepsi z najlepszych prezentują najnowsze trendy we fryzjerstwie. Doskonała oprawa wizualno-dźwiękowa, najmodniejsze stroje modeli i niesamowita dynamika pokazów przyczyniły się do nadawania Artist Sessions tytułu najbardziej popularnych i najbardziej obleganych wydarzeń w ramach GZ.

KATALOG ARTISTY SESION

Wydarzeniem gromadzącym wszystkich stylistów, którzy przyjechali do Barcelony, była wielka niedzielna Gala. W jej trakcie pokazano kolekcję Color Zoom ’18 ELEMENTAL, której autorami są zeszłoroczni zwycięzcy Color Zoom Challenge. W kolekcji wizja łączy się z oryginalnością, surowość spotyka się z wyrafinowaniem, a masywna forma i przezroczystość uzupełniają się. Kolekcja zagości w salonach współpracujących z Goldwell już w styczniu 2018.

KATALOG GALA

Nowością podczas tegorocznego Global Zoom było zainicjowanie Color Zoom Hall of Fame. Pierwszymi stylistami, którzy dostąpili zaszczytu wstąpienia do Alei Sławy, byli Agnes Westerman z Holandii i Mario Krankl z Austrii.

KATALOG: hall of fame

W przyszłym roku Global Zoom przeniesie się na kontynent amerykański. Na stylistów już czeka największe miasto Kanady – Toronto.