DAVINES FIRMĄ NAJLEPSZĄ DLA ŚRODOWISKA 2018

1512

W czerwcu 2018 r. Davines została wyróżniona w kategorii „Najlepsza dla Środowiska” w zestawieniu amerykańskiej organizacji non-profit B Lab®. Tym samym znalazła się w elitarnym gronie zaledwie 10% przedsiębiorstw spośród wszystkich przez nią certyfikowanych, które są najbardziej przyjazne dla przyrody.

Przyroda to priorytet dla Davines od początku istnienia firmy. Sadzenie drzew, aby zniwelować emisję CO2, ochrona bioróżnorodności życia na Ziemi przez wykorzystywanie ekstraktów z roślin uprawianych przez „małych” włoskich rolników zrzeszonych w Slow Food Presidiach, formuły bazujące na składnikach pochodzenia naturalnego, zdolnych do natychmiastowej biodegradacji, korzystanie wyłącznie z energii odnawialnej to tylko kilka przykładów strategicznego działania marki.

W 2016 r. Davines zyskała certyfikację B CORPORATION – przyznawaną przez amerykańską organizację non-profit B LAB®. Mogą ją zdobyć firmy, które nie tylko chcą być najlepsze na świecie, ale które działają tak, aby być najlepszymi DLA świata. Nazwa „B Corporation” (w skrócie BCorp) pochodzi od angielskiego określenia Benefit Corporation, czyli firm, dla których priorytetem są działania na rzecz dobra społecznego oraz środowiska.

BCorp to taki certyfikat jak fair trade (ang. sprawiedliwy handel), jednak w odróżnieniu od niego ocenie podlegają tu wszystkie aspekty działalności firmy: podejście do pracowników, zarządzanie, społeczność, klienci, środowisko.

Firmy BCorp corocznie podlegają ewaluacji (tzw. B Impact Assessment Score) organizacji B LAB.  Dziesięć procent z najwyższymi wynikami wyróżnianych jest w kategorii ogólnej, ale także w kategoriach bardziej szczegółowych, m.in. „Najlepsza dla Środowiska” czy „Najlepsza dla Społeczności”. I tak – w 2018 r. Davines znalazła się w czołówce firm najbardziej przyjaznych dla środowiska.

Aby otrzymać wyróżnienie w kategorii „Najlepsza dla Środowiska” firma musi wykazać, że rzeczywiście działa w poszanowaniu dla przyrody. Pod uwagę brane są m.in. materiały używane w produkcji, emisje, kanały transportowe i dystrybucyjne, łańcuch dostaw. Badane jest także czy produkty są zaprojektowane tak, aby odpowiadać na ważne kwestie środowiskowe, jak np. wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, ochrona flory i fauny, redukcja odpadów i brak produkcji odpadów niebezpiecznych lub zanieczyszczeń.

Więcej informacji na temat wyróżnienia i pełne zestawienie wszystkich firm „Najlepszych dla Środowiska”: https://bthechange.com/2018-best-for-the-world-environment-honorees-1bb43d8f5531

Davines – włoski producent naturalnych kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Firma istnieje od 1983 r., została założona w Parmie. Początkowo działała jako laboratorium badawcze produkujące kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry na zlecenie słynnych domów mody. Firma nieustannie się rozwija. Jej siedziby mieszczą się obecnie w Nowym Jorku, Meksyku, Londynie, Paryżu, Deventer oraz Parmie, a kosmetyki są dostępne w 95 krajach świata. Dyrektorem artystycznym marki jest Angelo Seminara – czterokrotny zdobywca wyróżnienia British Hairdresser of the Year, współpracujący z największymi projektantami. Angelo zdobył międzynarodową sławę dzięki swojej pracy za kulisami wybiegów w Paryżu, Nowym Jorku, Londynie oraz Mediolanie, jak również poprzez współpracę z domami mody, m.in.: Chanel, Hermes, Dolce&Gabbana czy Vivienne Westwood.

Davines realizuje wartości zrównoważonego rozwoju. Działa na rzecz zachowania bioróżnorodności gatunków roślin, korzysta z odnawialnych źródeł energii, zarówno opakowania produktów, jak i same kosmetyki powstają przy minimalnym wpływie na środowisko – Davines uczestniczy w projekcie Zero Impact Life Gate. Wyłącznym dystrybutorem kosmetyków Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.davines.com/pl oraz www.facebook.com/davinespolska