Dobre dla włosów – dobre dla planety: prezenty nie z tej Ziemi od Davines

4093

Orbitalna gładkość, Nieziemskie loki, Kosmiczny blask, Odżywienie prosto z gwiazd czy Międzygalaktyczne piękno? Davines przygotował bajeczne prezenty – 5 zestawów pełnych wszelkiego dobra dla włosów. Upominki są dostępne dla klientów salonów fryzjerskich współpracujących z marką w całej Polsce.

Każdy zestaw zawiera trzy kosmetyki, które nie tylko dbają o piękno z włosów, ale także powstały w poszanowaniu dla przyrody, w myśl zasady bliskiej Davines: „Dobre dla włosów. Dobre dla Planety”.

Kosmetyki zawierają ekstrakty z warzyw uprawianych przez włoskich rolników. Davines chroni w ten sposób bioróżnorodność życia na Ziemi, ponieważ są to rzadkie obecnie rośliny zagrożone wyginięciem. Dzięki temu, że uprawiają je włoscy rolnicy, z którymi współpracuje marka, każdy, kto wybiera kosmetyki Davines, ma okazję przyczynić się do ochrony tych wyjątkowych gatunków.

Kosmetyki powstały przy użyciu energii pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych. Opakowania zawierają minimalną ilość plastiku, są neutralne dla środowiska i powstały w ramach projektu Life Gate Zero Impact: Davines mierzy emisję CO2 do atmosfery, a potem sadzi drzewa, aby ją zniwelować. Co więcej, w opakowaniach można przechowywać np. ciastka, ponieważ jest to tzw. plastik food grade.

Nieziemskie loki
Szczęśliwe posiadaczki kręconych włosów znajdą w zestawie LOVE Curl wszystko, co potrzebne jest lokom: szampon, odżywkę i spray Curl Revitaliser. Kosmetyki powstały na bazie ekstraktu z migdałów. Dzięki innowacyjnemu enzymatycznemu procesowi pozyskiwania wyciągu z migdałów laboratoriom Davines udało się uzyskać jeszcze silniejsze nawilżenie i odżywienie włosów kręconych.

Migdałowce z miłością uprawia pan Carlo Assenza w swoim ogrodzie w Noto na Sycylii.

Orbitalna gładkość
Linia Love ma swoją drugą twarz – w postaci LOVE Smoothing. Kosmetyki na bazie oliwy z oliwek Minuta z gospodarstwa pana Carmelo Messina z włoskiej Ficarry ujarzmią puszące się i niesforne włosy. Zestaw zawiera szampon i odżywkę oraz dodatkowo nawilżające mleczko OI z olejkiem roucou z amazońskich lasów.

Kosmiczny blask
Znacie moc kaparów? To nie tylko doskonałe uzupełnienie pysznych sałatek, ale także źródło kwercetyny – aminokwasu mającego zbawienny wpływ na strukturę włosa i jego kolor. MINU to zestaw szampon + odżywka przeznaczony specjalnie dla włosów koloryzowanych. Kapary, z których ekstrakt znajduje się w kosmetykach, pochodzą z gospodarstwa pana Salvatore D’Amico z Saliny na Sycylii. Duet został wzbogacony o wielofunkcyjne mleczko w spreju OI – które odżywia i nawilża włosy oraz nadaje im blask.

Odżywienie prosto z gwiazd
Jak uratować włosy suche lub zniszczone rozjaśnianiem, trwałą lub prostowaniem? NOUNOU bazuje na ekstrakcie z pomidorów Fiaschetto od pana Mario di Latte z Brindisi w Apulii na południu Włoch. To prawdziwy koktajl odżywczy i przeciwutleniający dzięki zawartości węglowodanów i protein. Zestaw uzupełnia odżywcze mleczko OI.

Międzygalaktyczne piękno
Któż z nas nie zachwycił się choć raz pięknem rozgwieżdżonego nieba? Wspaniały blask i piękno na włosach, pełne międzygalaktycznej mocy pomoże osiągnąć zestaw bestsellerowych kosmetyków OI. Ich cennym składnikiem jest olejek roucou. Pozyskiwany jest on z rośliny roucou z poszanowaniem dla ludności zamieszkującej tereny Amazonii. Olejek zawiera 100 razy więcej betakarotenu niż marchew, posiada właściwości restrukturyzujące włosy i stymuluje ich wzrost. Znacznie ogranicza także uszkodzenia komórek powodowane przez promienie UV. Zawiera kwas elagowy, który neutralizuje wolne rodniki i zmniejsza efekty starzenia.

Zestawy są dostępne dla salonów fryzjerskich. Jeśli chciałbyś zaoferować swoim klientkom zestawy Davines, zadzwoń: tel. 22 300 46 36.

Davines – włoski producent naturalnych kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Firma istnieje od 1983 r., została założona w Parmie. Początkowo działała jako laboratorium badawcze produkujące kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry na zlecenie słynnych domów mody. Firma nieustannie się rozwija. Jej siedziby mieszczą się obecnie w Nowym Jorku, Meksyku, Londynie, Paryżu, Deventer oraz Parmie, a kosmetyki są dostępne w 95 krajach świata. Dyrektorem artystycznym marki jest Angelo Seminara – czterokrotny zdobywca wyróżnienia British Hairdresser of the Year, współpracujący z największymi projektantami. Angelo zdobył międzynarodową sławę dzięki swojej pracy za kulisami wybiegów w Paryżu, Nowym Jorku, Londynie oraz Mediolanie, jak również poprzez współpracę z domami mody.

Davines realizuje wartości zrównoważonego rozwoju. Działa na rzecz zachowania bioróżnorodności gatunków roślin, korzysta z odnawialnych źródeł energii, zarówno opakowania produktów, jak i same kosmetyki powstają przy minimalnym wpływie na środowisko – Davines uczestniczy w projekcie Zero Impact Life Gate. Wyłącznym dystrybutorem kosmetyków Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o.o.
Więcej informacji: www.davines.com/pl oraz www.facebook.com/davinespolska