W jaki sposób pandemia koronawirusa oddziałuje na świat fryzjerski

662
fot. Pixabay

Od prawie 75 lat Estetica obsługuje przemysł fryzjerski, rozprzestrzeniając swoje wsparcie w czterech zakątkach świata, ale nasz statek macierzysty zawsze był zadokowany w północnych Włoszech, które były pierwszym ważnym europejskim punktem centralnym pandemii COVID-19.

Jakie jest teraz życie we Włoszech i jak na naszych włoskich braci i siostry z branży fryzjerskiej wpływa ten horror, który stopniowo dotyka każdego z nas?  11 marca włoski premier Giuseppe Conte ogłosił, że sklepy, z wyjątkiem sklepów spożywczych, supermarketów i aptek, mają zostać zamknięte ze skutkiem natychmiastowym. Dotyczy to również salonów fryzjerskich. Dlatego KAŻDY salon w całym kraju jest zamknięty na najbliższą przyszłość – przynajmniej do 25 marca, kiedy sytuacja zostanie poddana weryfikacji.

Roberto Pissimiglia, wydawca Estetica Network, dodaje: „Zdecydowana większość fryzjerów rozumie i podziela nieuchronność tego ograniczenia. Ale także ma świadomość konsekwencji gospodarczych jakie za sobą pociągną. Estetica uruchomiła własną jednostkę pracy – aby głosić, dyskutować o propozycjach, zachęcać do pomysłów i interakcji – dostępną dla całej naszej branży, przede wszystkim salonów fryzjerskich.”

W USA, biorąc pod uwagę dostępne statystyki i te, które mają się wkrótce ukazać, Professional Beauty Association (PBA) dzieli się wszystkimi dostępnymi zasobami i najbardziej aktualnymi, dokładnymi informacjami z branżą kosmetyczną, aby wszyscy byli bezpieczni, ponieważ ten wirus rozprzestrzeniać się nieubłaganie.

Dotychczasowe działania na szczeblu międzynarodowym doprowadziły już do ogólnego odroczenia targów zawodowych i innych planowanych wydarzeń w branży:

Cosmoprof Worldwide Bologna 2020: włoskie targi po raz drugi zmieniły swoje daty. Początkowo zaplanowany na 12-16 marca 2020 r., później przełożony na czerwiec, w końcu odbędą się od 3 do 7 września 2020 r.

The Beauty Experience NY 2020: znana wcześniej jako IBS NY, wystawa, która miała odbyć się w dniach 8-10 marca, została odwołana na dzień przed jej otwarciem, po ogłoszeniu stanu wyjątkowego przez Nowy Jork. Wydarzenie Beauty Experience & IECSC NY 2020 zostało przełożone na 1-3 sierpnia 2020 r.

Premiera Orlando 2020: Organizacja monitoruje sytuację wokół wirusa COVID-19, wydarzenie odbędzie się teraz w dniach 29–31 sierpnia 2020 r.

Cosmobeauty Barcelona 2020: Początkowo zaplanowane na 28, 29 i 30 marca 2020 r., Profesjonalne targi odbywające się w Barcelonie przesunęły termin na 16, 17 i 18 maja 2020 r.

ITVA 2020 Wella Professionals: wielkie międzynarodowe wydarzenie Wella Professionals zaplanowane w Sewilli na 13-15 marca 2020 r. zostało odwołane. Zwycięzcy International Trend Vision zostaną ogłoszeni 23 marca 2020 r. za pośrednictwem mediów społecznościowych a finaliści zostaną zaproszeni na Global Destination Event, który odbędzie się na Gran Canarii, w dniach 14-17 września 2020 r.

Top Hair and Beauty Düsseldorf: targi zostały przełożone, odbędą się w nowym terminie: w dniach 18-20 września 2020 r.

Jesteśmy troskliwą, kochającą branżą. Spędzamy każdy dzień roboczy, aby ludzie czuli się dobrze. Jesteśmy również bardzo prężną gałęzią przemysłu. W tej chwili priorytetem jest dbałość o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Ale nie ustajemy we wszelkich działaniach, na jakie tylko bieżąca sytuacja pozwala.