Davines z żelem do dezynfekcji rąk

1381

Włoska marka kosmetyków do włosów w ramach wsparcia walki z koronawirusem wyprodukowała dedykowany żel do dezynfekcji rąk. Tysiące sztuk „Good Hope Gel” zostało przekazanych do lokalnych placówek charytatywnych. Produkty będą także dostępne globalnie w salonach fryzjerskich współpracujących z Davines.

Marka Davines, oferująca profesjonalne kosmetyki do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji włosów, w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na środki odkażające wyprodukowała 110 000 sztuk żelu „Good Hope Gel”. Zasoby zakładu produkcyjnego w Parmie dostosowano tak, aby w maksymalnie krótkim czasie możliwe było przygotowanie dużej liczby preparatów dezynfekujących. Davines wspólnie z parmeńskim Forum Solidarności przekazał bezpłatnie 50 000 sztuk żelu włoskim organizacji charytatywnym takim jak Czerwony Krzyż, Żółty Krzyż oraz stowarzyszenia zrzeszające imigrantów. 60 000 sztuk środków do dezynfekcji rąk zostało rozprowadzonych do międzynarodowej społeczności Davines. Dostępny w dwóch rozmiarach (250 oraz 75 ml) „Good Hope Gel” pojawi się wkrótce w salonach fryzjerskich współpracujących z włoską marką.

***

Davines – włoski producent naturalnych kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Firma istnieje od 1983 r., została założona w Parmie. Początkowo działała jako laboratorium badawcze produkujące kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry na zlecenie słynnych domów mody. Firma nieustannie się rozwija. Jej siedziby mieszczą się obecnie w Nowym Jorku, Meksyku, Londynie, Paryżu, Deventer oraz Parmie, a kosmetyki są dostępne w 85 krajach świata. Hair Art Director marki Davines jest Tom Connell – brytyjski fryzjer i stylista fryzur, były członek akademii Trevor Sorbie.

Davines realizuje wartości zrównoważonego rozwoju. Działa na rzecz zachowania bioróżnorodności gatunków roślin, korzysta z odnawialnych źródeł energii, zarówno opakowania produktów, jak i same kosmetyki powstają przy minimalnym wpływie na środowisko – Davines uczestniczy w projekcie Zero Impact Life Gate. Wyłącznym dystrybutorem kosmetyków Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.davines.com/pl oraz www.facebook.com/davinespolska