Salony w całej Europie ponownie otwierają swoje podwoje…. Oto 4 najczęściej wykonywane usługi

1549

Poczucie radości jest niemal przytłaczające! Salony fryzjerskie w całej Europie otwierają się ponownie. Czego oczekują od swoich fryzjerów klienci?

Niemcy były w awangardzie ponownego otwarcia salonów w Europie. Były pierwszym dużym krajem w UE, który pozwolił właścicielom salonów otworzyć drzwi i przywitać klientów z powrotem. Wyniki ostatniej ankiety pokazują, jakich usług oczekują Niemcy od zaufanego fryzjera:

  1. Strzyżenie. 2. Koloryzacja. 3. Naprawa DIY. 4. Metamorfoza

 

  1. Strzyżenie

To, co kiedyś było krótkim, ostrym krojem w stylu pixie lub sprytnym, eleganckim bobem w stylu lat dwudziestych, jest teraz bezkształtną masą z rozdwojonymi, puszącymi się końcówkami. Dlatego zrozumiałe jest, że strzyżenie i koloryzacja znalazły się na pierwszym miejscu najbardziej pożądanych usług. Według badania 60% mężczyzn i 64% kobiet w Niemczech chciało, aby ich włosy były przede wszystkim w pierwszej kolejności ostrzyżone.

  1. Koloryzacja

55% kobiet stwierdziło również, że chce mieć możliwość przywrócenia koloru do dawnej świetności w tym samym czasie. Pomysł, że mężczyźni nie farbują włosów, to przestarzały frazes, potwierdzony faktem, że prawie jedna czwarta mężczyzn chciała odświeżyć kolor.

  1. Naprawa DIY

8 tygodni bez dostępu do fryzjera niejednokrotnie skutkowała podejmowaniem samodzielnych prób uporania się ze swoją fryzurą, zarówno z jej kształtem, jak i kolorem. Wygląda na to, że w szczególności mężczyźni byli szczególnie „kreatywni” w ciągu ostatnich kilku tygodni. Prawie 20% mężczyzn stwierdziło, że ich pierwsza wizyta w salonie fryzjerskim będzie przede wszystkim związana z ograniczaniem szkód! Ale nie tylko mężczyźni – zdumiewające 13% kobiet szukało także wsparcia fryzjera, aby znaleźć rozwiązanie dla „eksperymentów” przeprowadzanych w domu.

  1. Metamorfoza

Wreszcie, pragnienie całkowitej zmiany pozostaje powszechne, być może bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ 16% osób biorących udział w ankiecie wymieniło całkowite przebudowanie włosów jako swój priorytet numer jeden. Nic dziwnego, gdy się nad tym zastanowić – dla wielu osób nowa normalność musi zapowiadać nowy początek na wiele sposobów.