Raport CosmoTrends – przewodnik po trendach branży kosmetycznej

1178
Screen-Shot-2020-06-23-at-11.55.42-1068x505
Screen-Shot-2020-06-23-at-11.55.42-1068x505

Operatorzy i klienci branży kosmetycznej często odwołują się do Cosmoprof Worldwide Bologna i jej raportu CosmoTrends, opracowanego we współpracy ze znanym światowym twórcą trendów kosmetycznych BEAUTYSTREAMS.

W czasach, gdy globalny rynek jest bardziej niestabilny niż kiedykolwiek wcześniej, konieczne jest zrozumienie, co się dzieje i co się sprawdza. Raport CosmoTrends od dawna jest kluczowym przewodnikiem po trendach w branży kosmetycznej, ponieważ regularnie prezentuje premiery produktów i innowacje wybrane spośród wystawców Cosmoprof Worldwide Bologna uczestniczących w pierwszej edycji WeCosmoprof 2020.

W tej ankiecie Cosmoprof zaprosił wszystkich wystawców do przedstawienia najnowszych innowacji produktowych, a BEAUTYSTREAMS przeanalizował setki zgłoszeń online w celu zidentyfikowania najbardziej wybitnych trendów. W tych skomplikowanych czasach szczególnie przydatna jest wiedza, że ​​raport CosmoTrends zapewnia istotne spojrzenie na rynek kosmetyczny.

Ogólnie rzecz biorąc, nastąpiło ożywienie podstawowych wartości, które koncentrują się na zdrowiu zarówno dla siebie, jak i środowiska, a także chęć przyczynienia się do dobrobytu społeczności. Wydaje się więc logiczne, że te pięć makro-wartości napędza innowacje, na nowo definiuje piękno w nowej dekadzie i oczekuje się, że w najbliższej przyszłości stanie się głównym nurtem.

PRZEZNACZ MNIE!

Jest to obecnie globalne wezwanie do działania, ponieważ odzyskiwanie odpadów na rzecz zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań, recykling i minimalne opakowania stają się standardową praktyką na wszystkich rynkach, w tym w branży kosmetycznej i modowej.

SAŁATKA PIĘKNA

Zdrowe odżywianie dla skóry i włosów, a także dla umysłu i ducha. Żywność i piękno są coraz bardziej zbieżne, ponieważ konsumenci szukają pełnych składników odżywczych, naturalnych i organicznych jadalnych składników, które można wykorzystać, aby zarówno poczuli się dobrze, jak i wyglądali lepiej. Piękno dzisiaj jest nierozerwalnie związane ze zdrowiem, co oznacza, że ​​produkty do pielęgnacji skóry i włosów są formułowane z wieloma tymi samymi składnikami, które można znaleźć na stole w kuchni, w tym z roślinami i roślinnymi pożywieniami.

POWAŻNIE BEZPIECZNE

Ogólnie rzecz biorąc, być może jako kontynuacja Salonu Piękności, czyste, nietoksyczne piękno jest coraz bardziej poszukiwane, ponieważ świadomi zdrowia konsumenci coraz bardziej rozumieją, jeśli chodzi o składniki i bardziej ostrożnie czytają etykiety. Domagają się oni wiedzieć nie tylko, co wchodzi w skład produktu, ale także gdzie został pozyskany i jak został wyprodukowany. Ważne jest również potwierdzenie tego, czego NIE ma we wzorze, na przykład niektórych środków chemicznych.

NAUKA SYMBIOZY

Mikrobiom jest specyficznym terminem stosowanym dla milionów drobnoustrojów, które żyją symbiotycznie na ciele i w ciele. Dzisiaj, kiedy mikrobiom i jego wpływ na nasze ogólne samopoczucie są lepiej poznane, możemy przewidzieć, że rosnąca liczba produktów będzie koncentrować się na tym, jak unikać takich negatywnych czynników jak zanieczyszczenia, które mogą powodować i pogarszać starzenie się skóry i inne dolegliwości. A ponieważ nie ma dwóch podobnych mikrobiomów, prawdopodobnie spersonalizowana pielęgnacja skóry będzie również na topie.

ZIELONE SŁOŃCE

Wraz z nadejściem lata najnowsza generacja filtrów przeciwsłonecznych musi dziś więcej niż chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Po pierwsze, filtry nie mogą szkodzić środowisku ani zawierać substancji chemicznych, które mogą być wchłaniane do krwioobiegu, zwłaszcza oksybenzonu, który został nawet powiązany z bieleniem raf koralowych. Mineralne filtry przeciwsłoneczne odbijają szkodliwe promienie, w tym UVA i UVB, jednocześnie otrzymując aprobatę od agencji ochrony środowiska.