„NASTĘPNY PROSZĘ!” – nowa książka Adama Szulca

179

Kontynuacja bestsellerowej jedynki – „Fryzjera Męskiego”

A w środku znajdziecie między innymi:

  • potężny rozdział o amerykańskich barber shopach – ich powstaniu, rozkwicie, przyczynach upadku i powolnym renesansie. Opowieść ma mocny rys historyczny. Autor opowiada o ludziach, klimacie, narzędziach, kosmetykach, specyfice i o tym co różniło tamte zakłady fryzjerskie od wszystkich innych. Wszystko to potwierdzone osobistymi rozmowami, badaniami i kwerendami wśród barberów i osób z branży oraz w muzeach i bibliotekach
  • kolejną dawkę kilkudziesięciu opisanych fryzur – ich historię, pochodzenie, zastosowanie – niektóre naprawdę zadziwiają!
  • życiorysy emerytowanych (choć często wciąż pracujących) fryzjerów męskich z dziewięciu krajów z całego świata: Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Turcji, Anglii i innych. Poruszające historie barberów o miłości do zawodu, o tym jak było, o tym co sprawia, że ta robota to całe życie, a całe życie to ta robota…. Wszystkie biografie opisane na podstawie osobistych rozmów autora lub wywiadów mailowych. Rozdział ten zawiera życiorys 108 – letniego, najstarszego barbera świata uznanego tak przez Księgę Guinnessa – maestro Antoniego Mancinellego ze stanu Nowy Jork. Adam Szulc był ostatnim zagranicznym gościem, który przed jego śmiercią przeprowadził z nim ostatnią, wzruszająca rozmowę.
  • rozdział o pop kulturze przenikającej się z fryzjerstwem męskim – polityka, filmy, idole
  • i wiele innych zawodowych tematów!

Wszystkie informacje zostały zebrane na wyłączność tej książki i ujrzą światło dzienne po raz PIERWSZY!

Genialne rysunki profesjonalisty Pawła Garwola dopełniają całości tego fachowego wydawnictwa.

Książkę rekomenduje Królowa Polskiego Fryzjerstwa Jaga Hupało oraz Kustosz największego na świecie Muzeum Barberskiego w Ohio Mike Ippolitti.

Premiera 8 września
Stron: 400
Format: 145×205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: twarda
Gatunek: poradnik
Cena: 49 zł

Adam Szulc
Rocznik 1971. Urodzony w Poznaniu.
Od młodzieńczych lat zafascynowany muzyką rockową, punkową i hardcorową. Muzyk pasjonat. Perkusista od 10. roku życia. Grał w zespołach punk / hard core: Topór, Dead Division, Parlament, Hacesja, X Respect X i Cymeon X. Grał też w kilku osiedlowych efemerydach, które nie posiadały nazwy i nie wyszły poza mieszkaniowo-piwniczne próby.
Jego zespoły grały trasy lub koncerty z takimi formacjami jak Inkwizycja, Strife, Apatia, Homo Militia,H2O, Eye For An Eye, The Corpse, Regres, Slapshot, 108, Refused, Abhinanda, GaGa i wiele innych. Wydał kilka płyt ze swoim udziałem.
Adam Szulc był jedną z pierwszych w Polsce osób, która tworzyła w naszym kraju ruch Straight Edge.
Jest autorem wielu tekstów, felietonów i recenzji do prasy fryzjerskiej i muzycznej (Pasażer, Kurier Fryzjerski, Fale Loki Koki, The Barber Magazine, Barber Expert Magazine, Noise Magazine, fanziny drugoobiegowe i inne).
Oprócz tego jego życie to od ponad trzydziestu lat fryzjerstwo męskie. W swojej barberskiej Jamie, która wygląda trochę jak sala prób garażowej kapeli organizuje koncerty, premiery płyt i spotkania z muzykami. Jego wyjątkowe pokazy fryzjerskie to połączenie rzemieślniczego sznytu i punkowej muzyki.