Szkolenie fryzjerskie w wirtualnej rzeczywistości

152

Wirtualna rzeczywistość to przełomowa technologia. Kilka lat temu zadebiutowała na runku konsumenckim i z miejsca zyskała bardzo dużą popularność.

Technologia VR tworzona była z myślą o dostarczaniu rozrywki poprzez gry komputerowe, jednak w pewnym momencie dostrzeżono jej spory potencjał w codziennej pracy. Architekci, projektanci, graficy a od teraz również i fryzjerzy mogą korzystać z wirtualnej rzeczywistości.

Akademia Curyło jako pierwsza akademia na świecie stworzyła pełne szkolenie fryzjerskie w wirtualnej rzeczywistości. Specjalne gogle i kontrolery przenoszą uczestników w świat trójkątów, kwadratów i kół, czyli podstawowych form strzyżeń w naszym szkoleniu DefCUT. Uczestnik biorący udział w szkoleniu wchodzi w głęboką interakcję. Może swobodnie poruszać się po wirtualnym świecie, dotykając, obracając, obchodząc dookoła modele w postaci 3D. Przygotowaliśmy również modele ludzkiej czaszki oraz mięśni głowy. Po wyborze danej kości/mięśnia podświetla się on na modelu 3D.

Do tej pory uczniowie dostawali na kartce płaskie rysunki techniczne. Umiejętność wyobrażenia sobie płaskiego rysunku w postaci przestrzennej może niektórym dostarczyć trudności. Dokładając do tego multum informacji dotyczących pasm, przeczesań oraz cięć, które muszą być wykonane pod odpowiednim kontem, to nawet najlepsza wyobraźnia może mieć problemy.

Głęboka interakcja pozwala znacznie szybciej zrozumieć nasz materiał szkoleniowy. Podczas szkoleń skraca się zatem czas przeznaczony na część teoretyczną, jednocześnie znacznie wydłużając czas na praktyczne zastosowanie wiedzy na manekinach oraz modelkach.

Zastosowanie najlepszych jakościowo urządzeń pozwala na szybką i komfortową pracę, która w przypadku wirtualnej rzeczywistości ma kluczowe znaczenie. Planujemy poszerzenie oferty szkoleń VR poprzez rozwój szkolenia DefCUT o wykonywanie strzyżeń na wirtualnych manekinach oraz przeniesienia szkolenia Klucz Koloru do wirtualnej rzeczywistości.