Świadoma pielęgnacja brwi i rzęs

830

Piękne, zadbane i długie rzęsy to marzenie każdej kobiety. Jednak  troska o nie stanowi spore wyzwanie dla ich właścicielki! Pielęgnacja brwi i rzęs musi być przede wszystkim bezpieczna dla zdrowia oraz oczywiście powinna przynosić wymierne rezultaty. Oprawa oka w postaci rzęs spełnia nie tylko funkcje estetyczną ale przede wszystkim ochronną. Zapobiega przedostawaniu się w jego głąb zanieczyszczeń takich jak: kurz i pot, chroni oko przed wiatrem oraz szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Czy wiesz, że górna powieka zawiera od 90 do 160, zaś dolna od 75 do 80 włosków? I podobnie jak włosy na głowie brwi i rzęsy podczas swego cyklu życia składającego się z 3 faz: wzrostu, obumierania i wypadania.

Pielęgnacja brwi i rzęs, a bezpieczeństwo

Obecnie posiadamy niemalże nieskończenie wiele możliwości dokonując wyboru kosmetyków. Skupiając się jednak na obszarze twarzy, a głównie oczu nie sposób pominąć faktu, że mnogość preparatów i serum na porost brwi oraz rzęs dostępnych na rynku, od dłuższego czasu wprost zalewa rynek. Warto zatrzymać się na chwilkę w tym punkcie i uważniej przyjrzeć się ich składom, zwracając szczególną uwagę na zawarte w nich substancje czynne.

Do tych, których należy się szczególnie wystrzegać zalicza się głównie prostaglandyny oraz jej pochodne. Uwaga! Są to składniki leków stosowanych podczas leczenia jaskry! Badania kliniczne wykazały skutki uboczne w postaci zagęszczonych, ciemniejszych i znacznie dłuższych rzęs. Jednak niech „pozytywne” aspekty nie zwodzą nikogo w stosowaniu kosmetyków zawierających te substancje. Do innych skutków ubocznych zalicza się min.: porost włosków w miejscu niepożądanym (w przypadku nieprecyzyjnej aplikacji), podrażnienie okolic oczu, ból i świąd, pogorszenie ostrości widzenia i przyciemnienie skóry wokół oczu na skutek miejscowego, wzmożonego wytwarzania melaniny odpowiedzialnej za koloryt skóry. Przebarwienia skóry pojawiają się mniej więcej po upływie ok 6 miesięcy od rozpoczęcia kuracji, zatem mają działanie długoterminowe… Odpowiedzmy sobie na pytanie czy naprawdę watro?

Serum na porost rzęs i brwi warty uwagi

Serum RefectoCil Lash & Brow Booster 2 w 1to innowacyjny, godny uwagi produkt zapewniający podwójny efekt: na rzęsach i brwiach. Nie zawiera syntetycznych hormonów oraz substancji zapachowych, a także wspomnianej wcześniej prostaglandyny. Serum na porost rzęs i brwi RefectoCil przebadano dermatologicznie oraz okulistycznie w renomowanym niemieckim ośrodku naukowym. Badania wykazały, że podczas systematycznego, codziennego stosowania pierwsze rezultaty widoczne są po upływie ok. 6 tygodni. Z kolei po 10 tygodniach uzyskuje się do 56% grubsze, dłuższe, gęstsze rzęsy, a także pozbawione ubytków brwi.

Serum na porost brwi i rzęs od RefectoCil to kompozycja naturalnych składników aktywnych, których główną substancją czynną jest Black Sea Rod Oil. Jest to wyciąg pozyskiwany z żywego organizmu koralowca z Morza Karaibskiego, wykazującego właściwości stymulujące cebulki włosa w fazie jego wzrostu. Zapobiega przedwczesnemu wypadaniu, jednocześnie poprawiając elastyczność, teksturę i ogólną kondycje włosków.

Jak stosować serum na porost rzęs i brwi?

Zasada użycia jest bardzo prosta. Po wieczornym oczyszczeniu i dokładnym osuszeniu skóry należy nanieść serum wąską końcówką aplikatora, na powierzchnię powieki bezpośrednio nad linią rzęs. Następnie szerszą płaszczyzną jednym pociągnięciem rozprowadzić produkt na każdej z brwi. Jedno zanurzenie aplikatora we fiolce powinno zaspokoić potrzeby jednorazowej aplikacji serum. Z kolei buteleczka (6 ml) wystarczy na trzy miesięczną kurację. Dodatkową zaletą oprócz samego składu jest wspomniany wcześniej aplikator umożliwiający wszechstronne zastosowanie produktu, a nie jak do tej pory można było spotkać w podobnych produktach, przeznaczonych jedynie do rzęs lub tylko do brwi. Produkt dostępny jest w dobrych hurtowniach kosmetycznych stacjonarnie bądź online.

Pamiętajmy! Włosy na ciele człowieka posiadają dokładnie tę samą specyfikę, niezależnie od miejsca w którym się znajdują. Należy o nie dbać by zachowały swój blask i odpowiednia kondycję. A pielęgnacja urody zawsze powinna iść w parze z troską o drowie i dobre samopoczucie.