Sylvie Moreau rezygnuje ze stanowiska, a Annie Young-Scrivner zostaje dyrektorem generalnym Wella

1444

Dziś ogłoszono, że Sylvie Moreau, wieloletnia szefowa branży profesjonalnej i marek Wella, w tym Wella Professionals, OPI, ghd, Nioxin i Clairol, ustąpi ze stanowiska prezesa Coty Professional Beauty.

„To była niesamowita podróż. Uwielbiam tę branżę, jej ludzi, nasze marki, a przede wszystkim moje zespoły na całym świecie. Ustąpienie jest najtrudniejszą decyzją w mojej karierze, ale uważam, że moja misja w Welli została wypełniona. Doprowadzenie Welli do odzyskania niepodległości będzie moim dziedzictwem. Jestem bardzo dumna z tego, co razem osiągnęliśmy i serdecznie dziękuję rodzinie #wella za nagrodzenie mnie swoim zaufaniem i wsparciem przez te wszystkie lata ”- powiedziała pani Moreau.

W dniu dzisiejszym ogłoszono również powołanie Annie Young-Scrivner na stanowisko CEO firmy Wella, które wejdzie w życie po zamknięciu ogłoszonej wcześniej transakcji, w ramach której KKR przejmuje 60% udziałów Wella od Coty Inc.

Pani Young-Scrivner dołącza do Welli z GODIVA Chocolatier, gdzie pełniła funkcję CEO przez ostatnie trzy lata. Jej kadencja w GODIVA odznaczała się przyspieszeniem rozwoju dzięki ekspansji na nowe kanały i kategorie, aby uczynić kultową markę bardziej dostępną dla konsumentów, jednocześnie szanując dziedzictwo marki. Oprócz bycia siłą napędową wysiłków GODIVA w zakresie wpływu społecznego na rzecz kobiet, pani Young-Scrivner doprowadziła również do udoskonalenia cyfrowego doświadczenia GODIVA, czyniąc go kluczowym elementem ekosystemu marki.

W ciągu swojej kariery pani Young-Scrivner wykazała wyjątkową siłę w rozwoju marki, technologii cyfrowych i rozwoju talentów w różnych kanałach. Pracując w ponad 30 krajach na całym świecie, ma głębokie zrozumienie rynków globalnych. Przed podjęciem pracy w GODIVA, pani Young-Scrivner przez wiele lat zajmowała wysokie stanowiska w Starbucks Corporation i PepsiCo.

„Jestem zaszczycona, mogąc dołączyć do Welli w tak przełomowym momencie w historii marki, ponieważ świętuje ona 140 lat marki Wella, ale 40. rocznicę OPI, 20-lecie ghd i narodziny WeDo / Professional” – powiedziała Young-Scrivner. „Od dawna podziwiałam pasję firmy do wspierania swoich partnerów, z których wielu to małe przedsiębiorstwa. Moja rodzina miała wiele małych firm, od restauracji przez sklepy detaliczne po salony odnowy biologicznej. Duch przedsiębiorczości jest wpleciony w moje DNA i dlatego mam ogromny szacunek dla właścicieli małych firm, takich jak 250 000 salonów fryzjerskich, które obsługujemy dzisiaj”.

„Pociesza mnie pozostawienie tej organizacji w dobrych rękach. Annie jest wspaniałym liderem, który wierzy w siłę ludzi i który wniesie nowy punkt do biznesu i Zespołu Kierowniczego, gdy firma Wella rozpoczyna kolejny rozdział – dodała pani Moreau.

Pani Moreau pozostanie na swoim stanowisku do czasu zamknięcia transakcji między KKR a Coty. „Chciałbym podziękować Sylvie za pozostawienie po sobie wspaniałej spuścizny, niezwykłego zespołu i solidnych podstaw, na których będziemy się rozwijać” – podsumowała pani Young-Scrivner.