Toner do włosów, sposób na piękny blond

142

Piękny, czysty i pełen blasku blond to marzenie wielu kobiet. Jednak decydując się na ten odcień należy liczyć się z trudnościami towarzyszącymi w jego utrzymaniu. Otóż, nawet profesjonalna farba do włosów w tonacji blondu, po jakimś czasie płowieje, tracąc tym samym swój pierwotny blask i kolor. Jaki jest zatem sposób na utrzymanie pięknego odcienia włosów? Toner do włosów jest propozycją szybkiej korekty koloru blond. A jak wygląda tonowanie włosów?

Dlaczego kolor włosów farbowanych płowieje?

Trwałość koloru na włosach w dużej mierze jest kwestią indywidualną, na którą składa się wiele różnych czynników. Są to między innymi: kondycja włosów, stopień ich porowatości (z wysokoporowatych włosów pigmenty wypłukują się szybciej), działanie czynników zewnętrznych (ekspozycja na promieniowanie UV, styczność z chlorowaną wodą), rodzaje oraz częstotliwość stylizacji, pielęgnacji i  zabiegów jakim poddajemy nasze włosy.

Żółty blond?

Może się również zdarzyć tak, iż zaledwie po kilku myciach włosów mogą wystąpić nieestetyczne żółte prześwity w miejscach, gdzie wcześniej miałyśmy wykonane piękne, świetliste refleksy. Pewnie zastanawiacie się, czy można sobie w skuteczny sposób poradzić z tym problemem? Otóż oczywiście, że tak! Niezastąpionym sposobem na utrzymanie wymarzonego blondu jest toner do włosów, a dokładniej Kosswell Professional Matiza 01! Ten niesamowity toner do włosów od cenionej na rynku fryzjerskim hiszpańskiej marki Kosswell to produkt profesjonalny, a jego skuteczność została potwierdzona i doceniona przez fryzjerów z wielu krajów.

Co to jest toner do włosów?

Toner do włosów jest idealną alternatywę dla farby! Matiza 01 w swoim wyjątkowym składzie zawiera nie tylko intensywne pigmenty koloryzacyjne, ale także odżywcze komponenty pozytywnie wpływające na strukturę włosów! Co możemy znaleźć w bogatym składzie tonera do włosów marki Kosswell? Cały zestaw witamin i minerałów, olejek różany oraz bogaty w antyoksydanty wyciąg z pestek winogron! Dzięki zawartości tych cennych składników, zyskujemy nie tylko ochłodzony kolor naszego blondu, pozbywamy się niechcianych żółtych refleksów, ale i dodatkowo zyskujemy dogłębną pielęgnację osłabionych zabiegami chemicznymi włosów!

W jaki sposób działa toner do włosów Kosswell Matiza 01?

Toner do włosów Matiza 01 został wzbogacony o specjalnie opracowany innowacyjny pigment, który pozwala na skuteczne niwelowanie żółtych odcieni włosów powstałych w wyniku uprzedniego rozjaśniania, koloryzacji lub dekoloryzacji. Inteligentne niebieskie pigmenty, nadają włosom chłodny, czysty odcień blondu. Tajemnica polega na zasadach działania koła barw. Znajomość przeciwstawnych sobie kolorów to podstawa fryzjerstwa. Odcienie znajdujące się po przeciwnych stronach w kole barw neutralizują się. Tak właśnie dzieje się w przypadku koloru żółtego (włosów) i niebieskiego (zawartego w pigmentach tonera).

Jakiego efektu możemy się spodziewać stosując toner do włosów Matiza 01?

W zależności od koloru wyjściowego włosów, kondycji włosów, historii koloryzacji oraz czasu ekspozycji produktu na pasmach, Matiza01 nadaje im delikatną poświatę w tonacjach szarości, perły lub fioletu. Warto zaznaczyć, że produkt ten nie niszczy struktury włosa, ponieważ nie zawiera amoniaku i parabenów. Oznacza to również, iż toner do włosów Matiza01 jest bezpieczny więc nadaje się do częstego stosowania.

Jak używać toner do włosów Kosswell Matiza 01?

Tonowanie włosów to zabieg niezwykle szybki i bardzo łatwy w wykonaniu. Jest to świetne rozwiązanie, gdy zależy nam na podtrzymaniu koloru pomiędzy wizytami w salonie fryzjerskim. Przed rozpoczęciem samego tonowania, w pierwszej kolejności dokładnie umyj włosy szamponem, najlepiej oczyszczającym. Następnie odsącz je ręcznikiem. Pamiętaj, aby nie wykonywać agresywnych ruchów, mocno pocierających włosy!  Na kolejnym etapie postępuj zgodnie z instrukcją zamieszczoną na ulotce produktu, a więc: Przygotuj mieszankę według proporcji 5:25. 5g toneru Matiza01 na 25g maski do włosów. Powstałą mieszankę aplikuj równomiernie na włosach i pozostaw na kosmykach do 15 minut, w zależności od efektu, jaki pragniesz uzyskać. Na koniec dokładnie spłucz włosy bieżącą wodą, aż spływający strumień będzie przejrzysty.

Jak widzicie, toner do włosów jest naprawdę pomocnym kosmetykiem oraz doskonałą alternatywą trwałej koloryzacji! Niezależnie od tego czy zależy wam tylko na tymczasowej metamorfozie, podtrzymaniu chłodnego koloru blondu na dłużej, czy  nawet poprawieniu kondycji zniszczonych włosów – toner do włosów od Kosswell Professional sprawdzi się wprost idealnie!