HAIR I COLOR I STYLE 2021 – PRZEWODNIK STYLU NA 2021 ROK

1358

Na 2021 rok Goldwell przygotował dwie kolekcje:
ESSENTIALISM – Editorial Collection oraz NIGHT MOVES – Couture Collection.

ESSENTIALISM

W 2021 roku koloryzacje i stylizacje koncentrują się na tym, co naprawdę ważne: na tym, co daje komfort i poczucie normalności. Doceniamy to, co istotne i porzucamy to, co zbędne. Pozwala nam to przejąć kontrolę i stworzyć poczucie bezpieczeństwa i kontroli. Nazywamy to esencjalizmem (ESSENTIALISM).

 

KOLEKCJA KOLORÓW: ESSENTIAL NEUTRALS & NOSTALGIC BRIGHTS

W 2021 roku koloryzacja czerpie inspirację bezpośrednio z mody. Trendy kolorystyczne balansują pomiędzy neutralnymi, ziemistymi odcieniami, a metalicznymi blaskami stylu vintage, które płynnie łączą się ze sobą, tworząc harmonijną równowagę.

  • ESSENTIAL NEUTRALS

Paleta ESSENTIAL NEUTRALS charakteryzuje się delikatnością na każdym poziomie. To wyblakłe, mniej nasycone kolory, od ciemniejszych do jaśniejszych tonów, które momentami mają prawie pastelowy charakter.

  • NOSTALGIC BRIGHTS

Czas powiedzieć „do widzenia” odważnym, popowym kolorom. Nadchodzą tony NOSTALGIC BRIGHTS inspirowane czarującymi retro kolorami lat 70. Pomarańczowy, zielony i liliowy wracają w nostalgicznym wydaniu.

EFEKT KOLORYSTYCZNY

COLOR MELD

To idealna fuzja kolorów, bez podziałów i linii. Ta prosta technika z wolnej ręki pozwala na płynne przejście tonacji kolorystycznych na całych włosach. Kolory mieszają się i łączą się ze sobą. Możliwości są nieograniczone – gradient kolorów przebiega od ciemnych do jasnych, ton w ton lub innych dowolnych kolorów. Zmieszane palcami kolory przepływają naturalnie bez widocznej linii granicznej.

KSZTAŁT

OBSZERNE FORMY & MIĘKKIE KSZTAŁTY

Stylizacja podąża za esencjalizmem w formie miękkich kształtów. Żadnych ostrych linii ani ekstremalnych cięć. Kształt i forma poruszają się po obszernych formach i miękkich, spokojnych kształtach. Naturalnych, lekkich, podstawowych.

TEKSTURA

NIESFORNE TEKSTURY & MIĘKKIE FALE

Tekstura włosów prezentuje całe spektrum: od naturalnych, niesfornych loków, po miękkie, delikatne fale. Włosy muszą się poruszać. Bez mocno utrwalonych, ukształtowanych i nieruchomych stylizacji. Naturalna struktura włosów powinna być wspierana i celebrowana. Fale i loki to najważniejsza forma tekstury i deklaracja stylu – zarówno w formie naturalnej, jak i wykreowanej w salonie.

NIGHT MOVES

W tym roku Goldwell Creative Team stworzył Couture Collection NIGHT MOVES, która oddaje ducha ery disco lat 70. Moda niezmiennie kontynuuje czerpanie inspiracji z lat siedemdziesiątych i fryzjerstwo również podąża tą ścieżką, wprowadzając retro kształty i zaktualizowane tekstury. Rezultat jest efektowny, seksowny i nowoczesny. NIGHT MOVES oddaje ducha dekady disco w sposób, do którego wszyscy możemy się odnieść – to wspaniałe uczucie ucieczki, kiedy masz możliwość tańczenia, gdy nikt nie patrzy. Po chaosie 2020 roku mała ucieczka wszystkim wyjdzie na dobre – nawet jeśli będzie to oznaczać podkręcenie muzyki i taniec do ulubionych melodii retro.

Cięcia i stylizacje inspirowane są vintage lookami lat 70. – od loków diw disco, po pierzaste warstwy w stylu Farrah Fawcett. Tekstura, loki i fale są kluczem do stworzenia tych ikonicznych stylizacji – od naturalnych, niesfornych loków po miękkie, rozwlekłe fale. Włosy muszą mieć ruch i być pełne objętości.

Kredyty dla kolekcji ESSENTIALISM i NIGHT MOVES

Zdjęcia: Ralph Mecke
Włosy (stylizacja): Daniel Martin
Włosy (koloryzacja): Goldwell International Artists
Make-up: Jochen Pahs
Stylizacja: Ingo Nahrwold

O Goldwell
Goldwell jest marką fryzjerską będącą częścią portfolio Kao Salon Division. Profesjonalne produkty do włosów zostały stworzone, by realizować aspiracje stylistów i ich klientów. Od 1948 roku Goldwell dał się poznać dzięki przełomowym innowacjom w branży fryzjerskiej, takim jak: wiodące na rynku fryzjerskim farby Topchic, Colorance i Elumen, wysokiej jakości linie do pielęgnacji i stylizacji włosów Kerasilk, StyleSign i Dualsenses oraz technologicznie zaawansowane produkty i usługi do tworzenia trwałej ondulacji oraz tekstury. Bogate portfolio Goldwell, zaawansowane szkolenia i głęboka wiedza wspólnie tworzą markę kompletną, która w pełni odpowiada na potrzeby stylistów i ich klientów. Z corocznym przewodnikiem stylu ogłaszanym podczas imponującego Kao Salon Global Experience Goldwell ustanawia trendy w modzie fryzjerskiej, które inspirują stylistów fryzur na całym świecie.

Więcej informacji o Goldwell: www.goldwell.pl

O Kao Salon Division
Kao Salon Division jest częścią Skin Care and Hair Care Business Kao Corporation. Oferuje profesjonalne produkty i usługi dla fryzjerów na całym świecie. Jest liderem trendów w branży fryzjerskiej, jak również domem dla takich marek jak Goldwell, KMS, Oribe i Varis. Misją Kao Salon Division jest wzbogacanie codziennego życia stylistów, właścicieli salonów i ich klientów poprzez zaufane partnerstwo, indywidualne wsparcie salonów oraz ekskluzywnie dedykowane salonom portfolio zaawansowanych usług, innowacyjnych produktów i inspirujących szkoleń.

Więcej informacji o Kao Salon Division: www.kaosalondivision.com