Kaszmirowo-keratynowe pogotowie ratunkowe

126

Kiedy twoje włosy wysyłają sygnał SOS czas na natychmiastowe działania i szybkie efekty. Farmagan BIOACTIVE Naturalis to preparaty do zadań specjalnych. Chwalą je gwiazdy estrady, branża filmowa i modelki. O mocy kaszmirowej keratyny przekonują się Polki, które pokochały dobroczynną moc płynącą prosto z laboratorium Farmagan.

Natura, natura i raz jeszcze natura. To tajemnica BIOACTIVE Naturalis. Kuracja ma dwie odsłony. Jej pierwsza część jest wykonywana przez ekspertów FARMAGAN w salonach fryzjerskich. Kontynuacja to domowy proces. Klientka dba o przedłużenie efektu działania zabiegu kaszmirowej keratyny w domu, stosując szampon i odżywkę.

Główne składniki BIOACTIVE Naturalis to woda i hydrolizowana keratyna pozyskiwana z podszerstka kozy górskiej. Keratyna zawiera aminokwasy, (budulec białka), które wnikają we włókno włosa, przywracając mu odpowiedni poziom nawilżenia. Szampon zawiera hydrolizaty białek pszenicy. Stosowany jest jako substancja myjąca i emulgator wody i olejów. Ma też działanie kondycjonujące. Z kolei odżywka zawiera hydrolizowaną keratynę.Dzięki temu pomaga potrzymać efekt zabiegu salonowego i przedłuża jego działania.

Kuracja sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku cienkich i delikatnych włosów słowiańskich. Pomaga ujarzmić kręcone włosy. W przypadku farbowanych pozwala odzyskać im blask. To też sprawdzony sposób na zapuszczanie włosów, które mają tendencje do łamania się.

Fakty i mity

Kuracja z użyciem kaszmirowej keratyny często mylona jest z keratynowym prostowaniem włosów. Czas rozprawić się z mitami i postawić na fakty. Keratynowe prostowanie włosów polega na dosłownym wprasowaniu we włosy keratyny, czyli białka. Na włosy nakładany jest specjalny preparat, a następnie są prostowane przy użyciu wysokiej temperatury. Z kolei Farmagan BIOACTIVE Naturalis kaszmirowa keratyna działa zupełnie inaczej. Przede wszystkim intensywnie nawilża, odżywia i regeneruje włókno włosa. Hydrolizowana keratyna dzięki swoim małym cząsteczkom lepiej wnika w jego strukturę bez potrzeby używania wysokich temperatur. W przeciwieństwie do keratynowego prostowania zabieg nadaje się do każdego rodzaju włosów.

Kaszmir w dobie pandemii

Wśród objawów stresu związanego z wybuchem pandemii eksperci wymieniają m.in. lęk o własne zdrowie i zdrowie swoich najbliższych, zmiany w nawykach związanych ze snem, ale też stres, który przekłada się na kondycje naszych włosów. Włosy w ciągu dnia łapią dużo zanieczyszczeń, kładąc się spać bakterie przenoszą się na poduszkę. Co robić? Wyjątkowo zdecydować się na codzienne mycie przy zachowaniu odpowiedzialności pielęgnacyjnej. Co to znaczy? Mamy teraz dużo czasu, więc warto go wykorzystać i robić sobie domowe spa. Kontynuacja poprzez kurację Bioactive Naturalis wydaje się łatwym i funkcjonalnym rozwiązaniem.

Z kolorem kaszmirowi do twarzy

Kuracja Bioactive Naturalis zalecana jest jako zabieg towarzyszący farbowaniu. Można wykonywać go w tym samym dniu. Jak działa? Nie wpływa na efekt farbowania, ale może przedłużyć trwałość koloru włosów. Jej działanie to konsekwencja odbudowy struktury wewnętrznej włosa. Dzięki temu lepiej przyjmują pigmenty z farby, co przekłada się na trwałość koloru.

www.farmagan.pl

Jeśli chcesz przeczytać całe wydanie ESTETICA Polska zamów egzemplarz lub prenumeratę >>>