Jak czyścić maszynkę do strzyżenia włosów?

921
Jak czyścić maszynki do strzyżenia

Maszynka do strzyżenia włosów to urządzenie, które wykorzystywane jest zarówno w salonach fryzjerskich, jak i w większości domów. Nawet najlepsza maszynka do włosów wymaga odpowiedniego czyszczenia. Właściwa konserwacja oraz dezynfekcja sprawi, że będzie służyła dłużej. Jak w takim razie dbać o maszynkę, by maksymalnie wydłużyć jej żywotność? O czym należy pamiętać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Użytkowanie maszynki do strzyżenia włosów

Zarówno profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów, jaki i ta, która użytkowana jest w domu wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji. Zupełnie tak samo jak nożyczki fryzjerskie. Bez tego z biegiem czasu zaczynają gorzej działać. Reguła ta dotyczy głównie ostrzy, które w wyniku pracy ulegają zabrudzeniu poprzez kontakt z włosami i skórą głowy. Odpowiednie czyszczenie maszynki, jak i jej dezynfekcja są niezwykle istotne dla zapewnienia prawidłowej pracy urządzenia.

Czyszczenie maszynki do włosów – podstawa jej użytkowania

Czyszczenie maszynki do strzyżenia włosów to podstawa niezawodnego jej działania. Dodatkowo operacja ta zajmuje dosłownie tylko chwile. Urządzenie obowiązkowo należy czyścić po każdym użyciu. Służy do tego specjalny pędzelek, który jest zazwyczaj dołączony do zestawu przy zakupie maszynki Moser. Podczas czyszczenia należy przede wszystkim usunąć z maszynki wszystkie pozostałości włosów. Czasami konieczne jest zdemontowanie ostrza maszynki, co umożliwi dokładne przeprowadzenie procesu czyszczenia. Wyczyszczone ostrze można dodatkowo popryskać specjalnym preparatem do dezynfekcji ostrzy, który posiada działanie antybakteryjne, pozwalając utrzymać je w czystości.

Smarowanie maszynki do strzyżenia włosów

Bardzo ważnym elementem konserwacji maszynki jest jej smarowanie. Dzięki takiemu zabiegowi ostrza nie zużywają się zbyt szybko, a także zachowują właściwości tnące. Ponadto oliwka ma doskonałe właściwości smarujące, przez co wydłuża się z pewnością żywotność urządzenia. Jej stosowanie zapobiega dodatkowo zatarciu i przegrzaniu się ostrzy, ale i również chroni przed korozją i ogranicza osadzanie się nieczystości. Oliwkę należy stosować po każdym strzyżeniu. W jaki sposób używać tego preparatu? Otóż, jest to bardzo proste, ponieważ wystarczy nałożyć ją na ostrza po czym na moment włączyć maszynkę, co spowoduje dokładne rozprowadzenie preparatu.

Maszynka do strzyżenia może służyć przez długie lata, jednak warunkiem jest odpowiednia dbałość o to urządzenie. Regularne czyszczenie oraz właściwa konserwacja z pewnością znacząco wydłuży jej żywotność. Warto, więc po każdym użytkowaniu poświecić chwilę czasu, by dokładnie wyczyścić urządzenie, co wpływa również na higienę przy kolejnym użyciu.