Kolekcja FARMAGAN 20/21 – glam z ery dzieci kwiatów

514
Kolekcja Farmagan 20/21, strzyżenie Paweł Kamiński

Z jednej strony „peace and love”, z drugiej „podaruj sobie odrobinę luksusu”. Inspiracje latami 70 i 90 wracają. Na ich skrzyżowaniu powstała nowa kolekcja FARMAGAN.

Symbole „dekady Gierka”, propaganda sukcesu i olbrzymia tęsknota za niedostępnym stylem życia łączą się z modą wyjętą prosto z musicalu „Hair”. Wolność, miłość, swoboda to rozkloszowane spodnie dzwony, koszule z szerokimi rękawami i powrót do wartości fundamentalnych – natury i prostoty, prawdy w sposobie życia, bycia i myślenia. Między charyzmą Brigitte Bardot, stylem Johnego Travolty znajdowało się pragnienie noszenia spodni jeansowych i „załatwianie” ich sklepach tupu PEWEX. Polska wariacja wokół tego czasu składa się z elementów charakterystycznych dla stylów hippisowskiego, disco, glam rocka w połączeniu z rodzimymi zabiegami w stylu – zrób i uszyj to sama/sam. Cenimy sobie indywidualizm PRLu i próby łączenia go z wzorcami kultury imperialistycznej. Już wtedy było wiadomo, że mamy fantazję i nie boimy się z niej korzystać.

Lata 90. to hołd oddany popkulturze. Z mieszanki Nirvany, Spice Girls i „Beverly Hills 90210” powstał wybuchowy koktajl tego, co w ówczesnych trendach najbardziej barwne i zaskakujące. Zwierzęce motywy przeplatały się na wybiegach z rurkami, ramoneskami i przecieranym jeansem. Ogrodniczki oraz kombinezony pozwalały na zabawę formą. Kształt sylwetkom nadawały zamszowe botki, koturny i sneakersy.

Kolekcja FARMAGAN łączy modę z fryzurami użytkowymi, które są łatwe do przełożenia na pracę salonową. To niewyczerpane źródło inspiracji dla klientów FARMAGAN oraz innych fryzjerów z Polski i świata. Ciekawymi zabiegami jest łączenie krótszych partii z dłuższymi włosami na koronie głowy, przeciągane pasm do tyłu, dzięki czemu tworzą się dysproporcje opadające na krótsze partie od wewnątrz lub wyraźne różnicowanie długości.

Nad tworzeniem kolekcji czuwał jeden z najbardziej opiniotwórczych fryzjerów w Polsce- Maciej Maniewski. To pod jego okiem pracował cały team w składzie: Paweł Kamiński, Sebastian Curyło, Anna Sarz, Urszula Rudzka, Justyna Buła.

facebook @farmaganpolska
instagram farmagan_pl
www.farmagan.pl