Allvawes – zapobiegaj utracie włosów

596

Obecnie wiele osób zmaga się  z problemem wypadających i osłabionych włosów. Przebyta choroba Covid-19 choć nie ma jeszcze oficjalnych opracowań przyczynia się w znacznym stopniu do przyspieszonego wypadania włosów. Proces ten został dość dobrze zbadany i opisany w literaturze fachowej – to tak zwane łysienie telogenowe.

Mechanizm łysienia polega na skróceniu anagenu czyli fazy wzrostu włosa i szybsze przejście do jego obumierania i wypadania. Pomiędzy klinicznym obrazem wypadania włosów a zadziałaniem czynnika sprawczego występuje okres utajenia, dlatego gwałtowna utrata włosów następuje nie od razu po wystąpieniu czynnika a po jakimś czasie.  Czynniki sprawcze łysienia telogenowego to między innymi:

CHOROBY PRZEBIEGAJĄCE Z WYSOKĄ GORĄCZKĄ (Covid-19)
reakcje organizmu na duży zabieg chirurgiczny
leki obniżające krzepliwość krwi
poród
stres emocjonalny
ograniczenia dietetyczne
odstawienie antykoncepcji hormonalnej, zawierającej estrogen

Łysienie jest uogólnione, następuje generalne przerzedzenie włosów. Okres łysienia trwa zazwyczaj kilka miesięcy a włosy odrastają niezmienione.

Warto w tym okresie wspomóc się suplementacja diety oraz preparatami nanoszonymi cyklicznie na łysiejąca skórę głowy w celu odżywienia i stymulacji cebulek aby pobudzić wzrost nowych włosów.

Marka Allvawes ma w ofercie kurację Hair Fall Prevention

Aktywne składniki zawarte w formule to:

Wyciąg z placenty roślinnej- to  łożysko roślinne znajduję się w samym sercu młodych roślin pod słupkiem, który odżywia i karmi owoc w czasie jego wzrostu. Posiada niezwykłą moc regenerującą, zawiera wiele aminokwasów, białek, soli mineralnych przeciwutleniaczy i cukrów.

Pantenol – prowitamina B5 występuje naturalnie w ludzkiej skórze, włosach i paznokciach, będąc ich budulcem i składnikiem niezbędnym do utrzymania zdrowego stanu skóry oraz włosów i paznokci.

W linii do dyspozycji mamy:

Hair Fall Prevention Szampon 500ml delikatnie oczyszcza skórę i włosy, wzmacniając je poprzez krążenie krwi i ułatwienia poprawy aktywności cebulki włosa. Podwójne działanie wzmacniające słabe i cienkie włosy : delikatne oczyszczanie i stymulacja mikrokrążenia zapobiega wypadaniu włosów , ożywia cebulkę u nasady dzięki rewitalizującym właściwościom Wyciągu z Placenty i Pantenolu. Głęboko stonowana i stymulująca formuła sprawia, że ​​włosy są mocniejsze już od pierwszego użycia.

Hair Hall Prevention Ampułki 12 x 10ml W przypadku zwiększonego wypadania włosów konieczna jest natychmiastowa interwencja zapobiegawcza. Dzięki właściwościom wyciągu z placenty i pantenolu  ampułki przeciw wypadaniu Allwaves są wskazane do rewitalizacji i stymulacji cebulki, przywracając witalność mieszków włosowych i wzmacniając osłabione włosy.

www.adrionpolska.pl