STRZYŻENIA I BARBERING W HAIR ACADEMY W GDAŃSKU

77
Lucjan Szajbel
Lucjan Szajbel

Barber to fryzjer męski zajmujący się nie tylko strzyżeniem włosów i brody, ale także pielęgnacją, stylizacją, goleniem i woskowaniem. Hair Academy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom stylistów fryzur, dlatego od października 2021 r. zaprasza na szkolenia z barberingu! Do współpracy zaprosiła Krzysztofa Klimczaka z Barber Shop Klimczak (Łódź) oraz Lucjana Szajbla ze Studia Fryzjerstwa Awangardowego (Ruda Śląska).

SZKOLENIE BARBER STYLE
prowadzący Lucjan Szajbel

Barber Style – klasyczna elegancja, męska nonszalancja. Współczesny mężczyzna to mężczyzna zadbany, z doskonale dobraną fryzurą oraz wypielęgnowanym zarostem. Bądź nowoczesny i klasyczny, dziki i romantyczny. Oblicza męskiego fryzjerstwa pod okiem Lucjana Szajbla, trenera Kadry Narodowej Federacji CMC Poland, zgłębisz już tej jesieni!

Na szkoleniu w Hair Academy poznasz:

 • historię barberingu,
 • narzędzia we fryzjerstwie męskim oraz nauczysz się ich używać,
 • różne rodzaje fryzur (fade, skin fade, croop, pompadour),
 • różne rodzaje męskiego zarostu i sposoby jego stylizacji.

Pierwsza część szkolenia to look&learn, czyli strzyżenie męskie i trymowanie brody oraz strzyżenie męskie klasyczne. Kolejnym krokiem jest praktyka uczestników. Nauczysz się obcinać włosy, stylizować je i pielęgnować, ponieważ barbering to szeroko pojęta kompleksowa usługa. Szkolenie prowadzone jest w kameralnych grupach (8-12 osób). Praca uczestników odbywa się na modelu lub główce treningowej po 1 na osobę.

SAMO STRZYŻENIE? MOŻESZ WIĘCEJ!

Część mężczyzn ma świetny styl, inni potrzebują trochę wsparcia. Zatroszcz się o mężczyzn odwiedzających Twój salon i dowiedz się jak pewnie i skutecznie o nich zadbać. Poznaj sekrety odpowiedniej konsultacji z mężczyzną oraz opanuj usługi dopasowane do jego potrzeb. Odkryj jak sprawić, aby mężczyzna poczuł się w salonie komfortowo podczas wykonywania profesjonalnych usług zapewniających doskonały wygląd.

STRZYŻENIA MĘSKIE Z ELEMENTAMI BARBERINGU
prowadzenie Krzysztof Klimczak

Krzysztof Klimczak
Krzysztof Klimczak

Krzysztof Klimczak to fryzjerstwo inspirowane światowymi trendami, cechujące się profesjonalizmem w standardzie i kreatywnością w tworzeniu. Z fryzjerstwem związany od lat. Systematycznie szlifuje swój warsztat podczas szkoleń u najlepszych kreatorów fryzur w Polsce, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Tworzy niepowtarzalny i wyjątkowy styl. Jest fryzjerem, kreatorem oraz instruktorem. Szkolenie oparte zostało na klasycznych technikach strzyżeń fryzur męskich z elementami barberingu.

W trakcie szkolenia omawiana będzie kompletna usługa strzyżenia włosów oraz brody (combo). Pokażemy jak odpowiednio ostrzyc włosy w stylu long fade, skin fade, jak przygotować brodę do strzyżenia, trymowania-konturowania oraz golenia twarzy.

Program szkolenia:

 • wprowadzenie w temat barberingu,
 • jak przygotować odpowiednie narzędzia do wykonywanej usługi,
 • wykonanie strzyżenia przez edukatora na modelu pokazowym,
 • podział i separacja podczas strzyżenia,
 • omówienie prawidłowego cieniowania,
 • modelowanie włosów, stylizacja przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków,
 • wykonanie golenia, strzyżenia brody na modelu przez edukatora i przez uczestników (w trakcie wykonywania usługi omawiane są poszczególne elementy strzyżenia oraz zastosowanie narzędzi zgodnie z przepisami BHP).

Część praktyczna będzie wykonywana przez uczestników na główkach treningowych lub modelach (w zależności od możliwości). Szkolenie prowadzone jest w kameralnych grupach (8-10 osób).

Więcej informacji dostępnych jest w Hair Academy oraz u Przedstawicieli Handlowych JBS Beauty.


HAIR ACADEMY sp. z o.o.
Marynarki Polskiej 73, 80-557 Gdańsk
tel. 58 52 20 250, e-mail: info@hairacademy.edu.pl
www.facebook.com/hairacademygdansk

JBS Beauty sp. z o.o. sp.k. – Oficjalny Dystrybutor Goldwell w Polsce
www.jbsbeauty.pl