EPURA od Vitality’S nowy wymiar pielęgnacji w salonie

163
EPURA Vitality’S

W czasach olbrzymiej konkurencji na rynku oraz ogromu produktów oferowanych przez producentów Fryzjer staje przed trudnym wyborem jaką linię pielęgnacyjna wybrać do swojego salonu. Klienci stają się bardziej świadomi jasno komunikując swoje potrzeby. Bardzo silnie rysujący się trend ekologiczny i dążenie do powrotu do natury spowodował nowy impuls w produkcji kosmetyków profesjonalnych. Naprzeciw tym wyzwaniom Vitality’S opracował nowy wymiar spersonalizowanego zabiegu w salonie z kontynuacją samodzielnej pielęgnacji w domu.

Epura Care System narodziła się z dziewiczej przyrody Alp i technologii laboratorium Vitality’s. Kompletny system do pielęgnacji włosów oparty na certyfikowanych ekstraktach pochodzenia alpejskiego, wzbogacony o składniki z terytoriów o zrównoważonych uprawach.

Rygorystyczne formuły całkowicie wyeliminowały Silikon, Flatany , Sles, Sls, Barwniki, Siarczany Glikole, Parabeny. Opakowanie w całości podlega regułom biodegradacji. Produkcja oraz późniejsze użytkowanie produktu w salonie i w domu odbywa się bez szkody dla środowiska.

Aby zagwarantować bezpieczny i ekologiczny produkt, od nasion po ekstrakt, kompleks Epura jest starannie wybierany we współpracy z ekspertami botaniki i rolnikami specjalizującymi się w uprawach ekologicznych. Goryczka, Arnika Montana, Sosna zwyczajna, Melissa, Jałowiec, dziurawiec to rośliny, które tworzą wielofunkcyjny kompleks botaniczny o właściwościach oczyszczających, odświeżających i energetyzujących, dzięki czemu Epurá jest wyjątkową linią do pielęgnacji włosów.

Decydując się na wprowadzenie systemu Epura fryzjer otrzymuje wachlarz zabiegów bez konieczności kupowania wielu produktów, zapewniając jednocześnie swojej klientce spersonalizowany 5 etapowy zabieg salonie z możliwością kontynuacji w domu ściśle dostosowany do potrzeb jej skóry i włosów.

Trzon zabiegu stanowi pięć uniwersalnych produktów wyłącznie do użytku w salonie które poprzez dodanie odpowiednich koncentratów przekształcamy w kompletny spersonalizowany zabieg.

  1. Detox- Cleansing Fluide
  2. Mycie – Dwa rodzaje szamponu do włosów cienkich i grubych
  3. Pielęgnacja – Odżywka do włosów cienkich i Maska do włosów grubych + spersonalizowany koncentrat wybrany do danego zabiegu
  4. Głębokie leczenie – eliksiry ściśle powiązane z wybranym zabiegiem do wykończenia zabiegu oraz kontynuacji w domu
  5. Pielęgnacja domowa.

Do swojej dyspozycji mamy

Zabiegi do skóry :

– Urban – przeciwko zanieczyszczeniom miasta – zabieg oparty o kwas hialuronowy, tymianek i budleję cofający skutki zanieczyszczeń wielkich miast

– Energy – przeciwko wypadaniu włosów z komórkami macierzystymi jabłek alpejskich oraz wyciągiem z czartawy drobnolistnej

– Relaxing – do wrażliwej skóry głowy ekstraktem z kasztanowca i czarnego bzu łagodzący zmiany i podrażnienia

– Balancing – normalizujący produkcję sebum z goździkiem alpejskim oraz sebo komplex

– Puryfing – oczyszczająco leczniczy oparty na wyciągu z lawendy z leczniczą formułą z klimbazol + pirokton olaminy najbardziej skuteczna formułą przeciwłupieżową.

Zabiegi do włosów :

– Moistrulizing – nawilżający z wyciągiem z malwy oraz akwaporina kompleksem aminokwasów i białek odpowiedzialnych za utrzymanie fizjologicznego nawilżenia skóry i włosów

– Color Saving – ochronny do włosów farbowanych z ekstraktem z bylicy doskonałym przeciwutleniaczem oraz naturalnym esterem błonotwórczym pochodzący z jojoba.

– Reconstructing – kompleksowa włosa uszkodzonego z wyciągiem z trawy czerwonej zawiera garbniki, skrobie, olejek eteryczny i limonen. Keratyna biomimetyczna inteligentnie naprawia zniszczone włosy. Opracowany przy użyciu proteomiki (nowa technologia do systematycznej identyfikacji białek i ich charakteryzacji pod względem struktury, funkcji, aktywności, ilości i interakcji molekularnych). Za pomocą analizy proteomicznej zweryfikowano, że ten aktywny składnik naśladuje białka znajdujące się w strukturze naczyń włosowatych. Działa na dwa sposoby: naprawia zniszczone włosy zwiększa objętość błonnika.

-Nourishing- odżywienie z olejek z jabłek alpejskich z Alp włoskich, bogaty w kwas oleinowy i linolowy, do nawilżenia i odżywienia włosów. Kompleks omega: orzechy macadamia, olej słonecznikowy, nasiona sezamu, oliwa, kukurydza bogaty w kwasy Omega 6 i 9. Składa się z kwasów tłuszczowych pochodzenia roślinnego. Przywraca brakującą część lipidową we włosach i na skórze oraz zmniejsza TEWL (utratę nawodnienia). Sericin zagęszcza naskórek i przywraca nawodnienie naczyń włosowatych.

Serię uzupełnia Hand & Nail Restoraive Balm – balsam do dłoni i paznokci wzbogacony o Pura Complex , wielofunkcyjny kompleks botaniczny na bazie goryczki, arniki , sosny zwyczajnej, melisy, jałowca i dziurawca.

www.adrionpolska.pl