Usługi w salonie po okresie letnim z wykorzystaniem produktów Goldwell

136
Goldwell Kerasilk

Słońce, woda i ciepło to idealne warunki, aby móc się zrelaksować i odpocząć. Najlepiej na plaży nad morzem lub w przyhotelowym basenie. Po wakacjach wracamy wypoczęci, ale skóra i włosy wołają o pomoc. Dlaczego tak się dzieje i jak możemy pomóc im wrócić do dawnej formy? Znajdź przyczynę zniszczeń i zaproponuj rozwiązanie.

WODA

Woda nie zawsze jest sprzymierzeńcem. Słona czy chlorowana może wysuszyć, odbarwić, a nawet nieodwracalnie zniszczyć włosy. Odczyn wody morskiej jest zasadowy – pod wpływem takich roztworów łuski włosowe otwierają się, ułatwiając soli morskiej penetrację włosa od wewnątrz i pozbawiając włos nawilżenia. Po wyschnięciu sól pozostaje na włosach, powoduje tarcie, mechanicznie uszkadzając zewnętrzną warstwę włosa. W takich przypadkach najlepiej działać od wewnątrz i zastosować kurację salonową Kerasilk Reconstruct, która zawiera połączenie keratyny, jedwabiu i pochodną kwasu hialuronowego – Hyaloveil®. Kuracja uzupełnia proteiny, składniki budulcowe i nawilża włos od środka. Można ją stosować razem z innymi usługami, np. przed koloryzacją lub po niej. Dobrą rekomendacją do stosowania w domu jest Goldwell Rich Repair serum 6 efektów, które w swoim składzie ma 18-MEA, czyli kwas tłuszczowy odpowiedzialny za utrzymywanie wilgotności włosa. Jeśli chcesz uzyskać efekt tzw. beach waves, ale nie chcesz uszkodzić włosów, idealnym rozwiązaniem jest Goldwell StyleSign Curls & Waves surf oil – olejek z solą. Sól nadaje strukturę, a olejek chroni włosy przed jej niepożądanym działaniem.

Goldwell KerasilkSŁOŃCE

Słońce emituje promieniowanie UV, które utlenia melaninę, czyli naturalną tarczę ochronną włosa. Kolor zmienia się na jaśniejszy i cieplejszy, co często okazuje się niemile widzianym efektem dla modnych, zimnych odcieni. Ponadto oddziaływanie promieni zaburza równowagę PEH, pozbawiając włosów nawilżenia, naturalnych tłuszczów, a w skrajnych przypadkach może również uszkodzić białka, czyli budulec włosa. Aby przywrócić kolor zniszczonym przez słońce włosom, należy je odżywić. Szybkim, lecz spektakularnym rozwiązaniem, jest zastosowanie kuracji Kerasilk Color, którą wykonuje się podczas usługi koloryzacji. Kuracja wykorzystuje efekt rozchylenia łusek włosowych i wprowadza składniki odżywcze w głąb włosa. Serum z tej serii zamyka łuski, dbając o zakotwiczenie pigmentu i ładunku składników budulcowych we włosie. Pielęgnacja na co dzień powinna uzupełniać poziom lipidów, a także dbać o nawilżenie włosów. Idealną rekomendacją będą produkty z serii Kerasilk Reconstruct, Dualsenses Rich Repair i Dualsenses Just Smooth.


WYSOKA TEMPERATURA

Nie trzeba nikomu przypominać, że wysoka temperatura niszczy włos. Pamiętajmy też, że ostre słońce może poparzyć skórę głowy. Poparzenia to nie tylko ból i swędzenie, ale również zakłócenie prawidłowego rozwoju włosa. W takich przypadkach warto sięgnąć po np. Goldwell Dualsenses Scalp Specialist szampon łagodzący w piance. Zawarty w nim ekstrakt z kwiatu lipy łagodzi i redukuje podrażnienia oraz przywraca równowagę. Ponadto brak substancji zapachowych oraz neutralne pH dla skóry głowy pozwala na uzyskanie natychmiastowego i długotrwałego efektu bez ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.


– Usługi pielęgnacji powinny być pierwszym wyborem stylistów po wakacjach. Pomagaj świadomie! Aby przywrócić włosom elastyczność, blask i zdrowy wygląd, nie wystarczy nałożyć na włos nabłyszczające kosmetyki. To tak jakby pięknie polukrować tort z zakalcem. Zadbaj o materiał swojej pracy i spraw, że klientka będzie zadowolona jeszcze długo po wizycie w salonie
– mówi Izabela Gustowska, instruktor Goldwell.

Szczegółowych informacji o produktach szukaj na stronie internetowej Goldwell i na portalach społecznościowych marki.
www.goldwell.pl
www.facebook.com/GOLDWELLPolska
www.instagram.com/goldwellpolska
Aby zapoznać się z aktualną ofertą dla salonów fryzjerskich, skontaktuj się z Przedstawicielem Handlowym JBS Beauty: www.jbsbeauty.pl.