Czy wiesz, że… piękne i zdrowe włosy mają swój początek przy skórze głowy?

409
Scalp Clinix

Mało kto na co dzień pamięta, że podstawą pielęgnacji zdrowych włosów jest zdrowa skóra głowy. Schwarzkopf Professional z wielkim zaangażowaniem skupia się na udoskonalaniu siły samych włosów, dlatego wprowadza rozwiązanie, które pomoże zadbać o skórę głowy.

W kontekście pielęgnacji obejmującej zarówno włosy i skórę głoszonych jest wiele mitów. Jednym z nich jest ten, mówiący, że codzienne mycie włosów ma niekorzystny wpływ dla skóry głowy i kondycji włosów. MIT! Nie ma nic złego w codziennym myciu włosów, jeśli używa się do tego odpowiednich produktów. Zaleca się jednak stosowanie odpowiedniej pielęgnacji po umyciu włosów, ponieważ sam szampon ma ograniczone działanie pielęgnujące. Podobnie jest z dbaniem o skórę twarzy: najpierw oczyszczanie, potem pielęgnacja.

Jakie kosmetyki wybierać, aby jednocześnie pielęgnować włosy i skórę głowy?

Świadomość dotycząca pielęgnacji skóry głowy jest coraz większa i jest to trend, który będzie się utrzymywał. Klienci są bardziej świadomi różnych problemów związanych ze skórą głowy i wiedzą, że jest ona głównym czynnikiem wpływającym na zdrowe włosy. Gdy skóra głowy jest w dobrym stanie, kosmetyki mają zdrową podstawę do działania. Jeśli równowaga skóry głowy zostanie zaburzona, mogą pojawić się takie problemy, jak nadprodukcja sebum, łupież, a nawet wypadanie włosów. Trend „skinifikacji” jest najnowszą odpowiedzią na potrzebę pielęgnacji skóry głowy w branży kosmetycznej. Odnosi się on do coraz bardziej wyrafinowanych receptur i składników stosowanych w produktach do pielęgnacji włosów, które tradycyjnie były wykorzystywane w pielęgnacji skóry.

Na rynku właśnie pojawiła się Nowość Schwarzkopf Professional – SCALP CLINIX – będąca odpowiedzią na wszystkie potrzeby związane ze skórą głowy. To w pełni dopasowana, dostępna w salonie gama produktów wspierających mikrobiom, która pomaga przywrócić równowagę skóry głowy.

Anna Kulec-Karampotis, Dyrektor Kreatywna Trendy Hair Fashion

Profesjonalne salony czekały na taką innowację. To ważne, abyśmy my, jako eksperci włosów mogli podczas wizyty w naszych salonach odpowiadać na ich więcej potrzeb. Scalp Clinix daje nam możliwość zadbania o piękną jakość włosów zaczynając od jakości ich podstawy, czyli zdrowej skóry głowy. Skuteczność i łatwość, jaką zapewnia kompleksowy asortyment nowej linii Schwarzkopf Professional wymaga docenienia. Podoba mi się możliwość połączenia usługi Fibre Clinix z nową usługą Biotic Scalp Clinix, efektownie ze sobą współgrają. Wraz z innowacjami rośniemy, to dopełnienie eksperckiej wiedzy, doświadczenia i profesjonalizmu.– komentuje Anna Kulec – Karampotis, właścicielka sieci salonów i Dyrektor KreatywnaTrendy Hair Fasion.

Czym jest mikrobiom skóry głowy i dlaczego jest ważny?

Mikrobiom skóry głowy to różnorodne mikroorganizmy zasiedlające powierzchnię skóry głowy. Badania wykazały, że jego równowaga pomaga w rozwiązywaniu problemów ze skórą głowy, takich jak łupież, suchość, swędzenie, przewrażliwienie, a nawet niepatologiczne wypadanie włosów. Gdy liczba niepożądanych drobnoustrojów przeważa nad tymi właściwymi, równowaga mikrobiomu jest zaburzona, co wpływa negatywnie na kondycję zarówno skóry głowy, jak i włosów. Nowa gama SCALP CLINIX zawiera Technologię Biotic, która wspiera mikrobiom skóry i przywraca jej równowagę, w celu poprawy kondycji, a przez to, docelowo włosów.

Scalp Clinix

Gama produktów Scalp Clinix to najbardziej zaawansowana gama kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów z Technologią Biotic od Schwarzkopf Professional, która pomaga przywrócić równowagę kondycji skóry głowy.

W jej skład wchodzą produkty przygotowujące skórę głowy do spersonalizowanych zabiegów pielęgnujących, bowiem Scalp Clinix można połączyć w usługę z dedykowanymi różnorodnym potrzebom związanym z włosami kosmetykami z linii Fibre Clinix. Gama została więc stworzona ten sposób, by dzięki temu móc stworzyć spersonalizowaną usługę pielęgnującą skórę głowy, ale także włosów, którą można kontynuować w domu i przez to przedłużać efekty uzyskane w salonie.

Pielęgnacja w salonie

Wśród produktów do pielęgnacji Salonowej Scalp Clinix znajdziemy Peeling Przygotowujący, którego zadaniem jest delikatne złuszczenie naskórka i przygotowanie skóry głowy do oczyszczania. Peeling zawiera Technologię Biotic wspierającą mikrobiom skóry głowy, nadaje uczucie odświeżenia skóry z efektem chłodzenia.

Kolejnym produktem jest Baza Biotic, która pomaga zrównoważyć mikrobiom skóry głowy, poprawiając jej kondycję, a spersonalizowanie i połączenie jej z dedykowanym Boosterem Scalp Clinix kondycjonuje skórę głowy.

Booster o skoncentrowanej formule, personalizowany z Bazą Biotic występuje w trzech wariantach: Booster Kontrolujący Sebum, który odświeża tłustą skórę głowy, Boostera Przeciwłupieżowy, który łagodzi i usuwa widoczne płatki łupieżu z podrażnionej skóry głowy oraz Booster Kojący, który zapewnia uczucie równowagi i ukojenia delikatnej skóry głowy. Możesz zapewnić natychmiastową przemianę kondycji skóry głowy swoich klientów podczas niecałych 15 minut zabiegu Biotic.

Połącz ze sobą usługę Biotic Scalp Clinix oraz Tribond Fibre Clinix, aby oferować kompleksową pielęgnację od podstawy po same końce.

Pielęgnacja skóry głowy w domu

Aby przedłużyć efekty uzyskane w salonie, w ramach gamy Scalp Clinix dedykuj klientom odpowiednio dobrane linie produktów do stosowania w domu, przeznaczone do konkretnych potrzeb dotyczących skóry głowy. Oferta Scalp Clinix do pielęgnacji domowej to szampony i maski zawierające Technologię Biotic, ale także wspierane składnikami znanymi i sprawdzonymi w pielęgnacji skóry ciała oraz serum Przeciw Wypadaniu Włosów w ampułkach o pojemności 10 ml.

Scalp Clinix Kontrolujący Sebum przeznaczony jest do tłustej skóry głowy. Głęboko oczyszcza, usuwa nadmiar sebum i wspomaga równowagę mikrobiomu skóry głowy, przedłużając działanie usługi Scalp Clinix z salonu. Zawiera Ekstrakt z Liści Eukaliptusa, znanego ze swoich właściwości oczyszczających i chłodzących. W skład zestawu wchodzi Szampon Kontrolujący Sebum i Maska Kontrolująca Sebum.

Scalp Clinix Kojący do stosowania w przypadku suchej i delikatnej skóry głowy. Pomaga przywrócić równowagę poziomu nawilżenia skóry głowy, jednocześnie wspierając równowagę mikrobiomu skóry głowyt, by przedłużyć działanie usługi Scalp Clinix z salonu. W jego składzie znajduje się Alantonina znana z właściwości wspierających odbudowę uszkodzonych komórek i łagodzenia skóry głowy.

Scalp Clinix Przeciwłupieżowy nadaje się do wszystkich rodzajów skóry z łupieżem. Jego działanie polega na delikatnym usuwaniu widocznych płatków łupieżu i wspomaganiu równowagi mikrobiomu skóry głowy, dzięki czemu przedłużane jest działanie usługi salonowej Scalp Clinix. W tej linii zastosowano Oktopiroks, składnik przeciwłupieżowy o udowodnionej skuteczności.

Scalp Clinix Przeciw Wypadaniu Włosów do stosowania w przypadku przerzedzonych włosów, w połączeniu z masażem wspomaga mikrokrążenie krwi w skórze głowy, wzmacnia mieszki włosowe i wspomaga równowagę mikrobiomu skóry głowy, przedłużając działanie zabiegu z salonu. Gama Przeciw Wypadaniu Włosów zawiera w asortymencie dodatkowo ampułki z serum do aplikowania bezpośrednio na oczyszczoną skórę głowy. Zastosowano tu skuteczny w przypadku niepatologicznego wypadania włosów Winian Karnityny.