Jak wybrać jednorazowe artykuły fryzjerskie?

814
jednorazowe artykuly fryzjerskie

Rynek jednorazowych artykułów fryzjerskich jest coraz większy, co wynika ze zmieniających się nawyków fryzjerów. Rosnąca świadomość znaczenia używanych artykułów w kontekście higieny i czystości sprawia, że wielorazowe ręczniki czy peleryny fryzjerskie bardzo często zastępujemy jednorazowymi. Producenci bardzo szybko reagują na takie zmiany i proponują wiele rozwiązań. Czy jednak wszystkie są dobre? A może nie każdy produkt spełni duże oczekiwania profesjonalnego fryzjera i jego klienta?

jednorazowe artykuly fryzjerskieMateriał i jego jakość są kluczowe w jednorazowych artykułach fryzjerskich

Ma on znaczenie przede wszystkim dla trwałości artykułów fryzjerskich jednorazowych. Pomimo, że są one przeznaczone do jednorazowego użytku, to powinny wykazywać się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dotyczy to m.in. jednorazowych rękawiczek, ręczników fryzjerskich, czy też fartuchów fryzjerskich. Jeżeli chodzi o foliowe pelerynki jednorazowe i fartuchy to należy zwrócić uwagę na rozmiar oraz czy są wykonane foli nie zawierającej toksyn. Jakość materiału odgrywa ponadto kluczową rolę w przypadku jednorazowych ręczników papierowych. Wybierając ręczniki celulozowe, niech będą w 100% z celulozy, mają 3 warstwy, a materiał pochodzi ze źródeł z certyfikatem FSC C107227.

jednorazowe artykuly fryzjerskieJednorazowe artykuły fryzjerskie kupuj zawsze jako wielosztuki

Ze względu na dużą częstotliwość wymiany jednorazowych artykułów fryzjerskich bardziej opłacalne jest ich kupowanie w wielosztukach. Jest to związane z ceną, ale również wygodą. Tańsze są produkty sprzedawane w większych ilościach. Ponadto opakowanie starcza na dłużej, dzięki czemu zakupy robimy rzadziej. Jest też mniejsze ryzyko braku na stanie niezbędnych jednorazowych artykułów fryzjerskich. W wielosztukach często sprzedaje się jednorazowe rękawiczki, fartuchy foliowe, ręczniki celulozowe czy też peleryny fryzjerskie. Kupując z kolei folię aluminiową, zwróć uwagę na jej długość. Im rolka jest dłuższa, tym więcej zabiegów z jej wykorzystaniem wykonamy.

Dobrze dopasowany rozmiar

To z kolei odgrywa kluczową rolę w przypadku tych jednorazowych artykułów fryzjerskich, które zakładamy na siebie lub też którymi zabezpieczamy ubranie i odsłonięte obszary ciała klientów. Dotyczy to m.in. rękawiczek jednorazowych, które możemy kupić w wielu rozmiarach, od XS nawet do XXL. Ich dobre dopasowanie przekłada się na większą wygodę i komfort pracy. Jeżeli są za duże, obniżają się nasze zdolności manualne. Jeżeli są z kolei za małe, to mogą powodować ucisk, a także rozrywać się już na etapie zakładania. Podobnie jest w przypadku fartuchów i peleryn fryzjerskich, chociaż bardzo często występują one w uniwersalnych rozmiarach. Jeżeli jednak potrzebujemy szczególnie małych lub wyjątkowo dużych, warto jest poszukać fartuchów i peleryn dostępnych w kilku rozmiarach.

jednorazowe artykuly fryzjerskiePrzeznaczenie i zastosowanie artykułów jednorazowych

Aby jednorazowe artykuły fryzjerskie sprawdziły się dobrze i spełniły swoją funkcję, muszą być przystosowane do konkretnego przeznaczenie. Dotyczy to w znaczącym stopniu rękawiczek jednorazowych, które wykonuje się z kilku materiałów o różnym przeznaczeniu. Rękawiczki lateksowe chronią przed drobnoustrojami, są wytrzymałe i elastyczne. Rękawiczki winylowe z kolei zapewniają bardzo dobrą ochronę przed substancjami chemicznymi. Do wyboru mamy jeszcze nitrylowe rękawiczki jednorazowe, które cechują się niewielką grubością, co przekłada się na dużą precyzyjność wykonywanych czynności. Jednocześnie nie uczują, a więc dobrze sprawdzają się nawet w przypadku wrażliwej skóry.

Przy wyborze jednorazowych artykułów fryzjerskich kierujemy się więc jakością ich wykonania, ceną, przeznaczeniem i rozmiarem. Jeżeli tylko to możliwe, to zastępujemy nimi ich wielorazowe odpowiedniki, co z pewnością skutkuje większą higieną i bezpieczeństwem pracy, a także oszczędnością czasu i niższymi kosztami bieżącymi.

jednorazowe artykuly fryzjerskie