Zmień salon fryzjerski w trychofryzjerski w 1 dzień

607

Zarabiaj dodatkowo na produktach i usługach trychoeksperckich oraz daj satysfakcję nawet najbardziej wymagającym klientom. Zadbaj o zdrowie włosów swoich klientów. W salonie fryzjerskim czy barberskim możesz wykonywać podstawową trychologię jak i zarazem trychofryzjerstwo/trychobarberstwo.

TRYCHOLOGIA

Jest dziedziną coraz bardziej znaną i propagowaną w całej branży beauty. Salony urody dodają nową usługę jak badanie trychologiczne wraz z zabiegami na konkretne problemy. Trychologia bardzo dobrze odnajduje się również w salonach fryzjerskich, gdyż w zasadzie fryzjer to osoba „pierwszego kontaktu” z naszymi włosami i skórą głowy, warto więc być pod opieką i w rękach specjalisty, który zadba o włosy mądrze, przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań czyli na miarę współczesnych możliwości technologicznych dostosowanych do salonu i stale rosnących potrzeb klientów, zostawiając tym samym konkurencję w tyle.

Niestety rozwój cywilizacji nie przyniósł nam samych dobrodziejstw. Życie w biegu, chroniczny stres, chemizacja rolnictwa, niewłaściwy styl życia, przetworzona żywność, zanieczyszczenie środowiska, powietrza, wód, ciągną za sobą choroby cywilizacyjne i konieczność stosowania dużych ilości preparatów farmakologicznych. Wszystko to dotkliwie odbija się na tym jak wyglądamy. Włosy i skóra głowy są szczególnie wrażliwe na jakiekolwiek niekorzystne czynniki i w zależności od osobniczych uwarunkowań w połączeniu z niewłaściwą pielęgnacją to tylko kwestia czasu kiedy powiedzą „dość” manifestując to przez wzmożone wypadanie, łupież, wzmożone przetłuszczanie czy świąd. Stosujemy śmieciowe preparaty do pielęgnacji skóry głowy i włosów, które nierzadko nadają się niestety tylko do mycia podłóg itd… Stąd coraz więcej osób, niezależnie od wieku boryka się z „włosowymi” problemami, gdyż zarówno skóra głowy jak i włosy są najbardziej wrażliwe na wszelkie zewnętrzne i wewnętrzne czynniki niekorzystne i jak papierek lakmusowy szybko dają o sobie znać. Większe możliwości współczesności przyniosły nam, w pewnym sensie, większe problemy z jednoczesnym pragnieniem bycia atrakcyjnym w każdym calu i na szczęście mamy na to złoty środek! Wiemy jak skutecznie radzić sobie z tym małym, a jakże ważnym dla naszego normalnego funkcjonowania mikroorganem jakim jest aparat włosowo – łojowy wraz ze specyficzną skórą, która go otacza.

Z usług trychologicznych w salonie fryzjerskim mamy podstawowe badanie trychologiczne z diagnozą jednego z 3 problemów: wypadanie włosów, łupież, łojotok zakończone zaleceniem właściwych zabiegów do wykonania w salonie oraz kosmetyków do stosowania w domu. W celu uniknięcia zagłębiania się w tajniki wiedzy trychologicznej fryzjerzy mogą skorzystać z gotowych aplikacji np. TrichoExpert, które w 5 minut automatycznie postawią diagnozę oraz przeprowadzą właściwe zabiegi czy zalecą odpowiednie produkty do domu. Fryzjerzy mogą generować dodatkowe zyski na prostych zabiegach na łupież, łojotok, wypadanie włosów a także na sprzedaży kosmetyków trychologicznych do domu.

TRYCHOFRYZJERSTWO

To połączenie fryzjerstwa i trychologii. Fryzjerstwo zajmuje się łodygą włosa a trychologia skórą głowy, z której wyrasta łodyga. Łącząc te 2 dziedziny dajemy klientom wielokrotnie lepsze efekty koloryzacji czy pielęgnacji włosów. Żeby łodyga była gruba, lśniąca i ładna, należy naprawić włos u jego podstawy czyli komórki włosa pod skórą.

Trychofryzjerstwo jest nowoczesnym, zdrowym ujęciem współczesnego fryzjerstwa, które nie skupia się już jedynie na martwej części włosa – łodydze i wszelkich zabiegach z nią związanych jak koloryzacja, strzyżenie, modelowanie. Włos to nie tylko łodyga, łodyga jest jedynie efektem tego co dzieje się pod skórą, a dokładniej w jego cebulce. Współczesne fryzjerstwo na najwyższym i światowym poziomie to prewencja przeciwstarzeniowa włosa z uwzględnieniem tego co dzieje się pod skórą, czego nie widać gołym okiem, to podstawowe poradnictwo odnośnie stanu skóry głowy bez konieczności użycia sprzętu czy przeprowadzenia szczegółowego wywiadu. Ma to na celu stanie na straży zdrowej skóry oraz dbanie o to, by każdy klient miał możliwość zwiększenia ilości swoich włosów wraz z poprawą ich jakości w każdym wieku i na długi czas poprzez przystąpienie do trychologicznej kuracji domowej lub profesjonalnej gabinetowej u swojego trychofryzjera.

Trychofryzjerstwo to znaczy otoczyć klienta opieką na najwyższym poziomie, odpowiednio zadbać o skórę głowy podczas każdego zabiegu fryzjerskiego, właściwie zaopiekować się łodygą włosa podczas stosowania chemii fryzjerskiej, mieć w swojej ofercie zabiegi trychofryzjerskie.

Z usług trychofryzjerskich można stosować trychokoloryzację czy usługi trychopielęgnacji jak trychoregeneracja czy trychorekonstrukcja. Przez powyższe zabiegi trychofryzjerskie w kilka minut przeprowadzi nas automatycznie aplikacja TrichoExpert.

Trychokoloryzacja w skrócie to :

ZDROWIE (TRYCHO) + PODĄŻANIE ZA TRENDAMI/INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO URODY/WYDOBYCIE TEGO CO NAJLEPSZE (KOLORYZACJA)

Efektem trychokoloryzacji jest:

 • zwiększenie ilości nowych włosów
 • pogrubienie łodygi włosa
 • zwiększony połysk
 • dłużej utrzymujący się kolor
 • wzrost nawilżenia łodygi włosa
 • wygładzenie łodygi włosa
 • wzrost odporności na niekorzystne czynniki zewnętrzne
 • zmniejszenie ilości rozdwojonych końcówek

Trychopielęgnacja to również szybkie zadbanie o włosy pod skórą a następnie przeprowadzenie własnego zabiegu pielęgnacji. Efekty są kilkukrotnie lepsze i trwałe.

TRYCHOBARBERSTWO

Rożni się od klasycznego barbestwa uwzględnieniem szeroko pojętej prewencji i profilaktyki problemów skóry głowy, również skóry zarostu. Efektem są zdrowe i piękne włosy i zarost.

Z usług trychobarberskich można stosować trychopielęgnację męską czy trychopielęgnację brody.

JAK WDROŻYĆ TRYCHOLOGIĘ I TRYCHOFRYZJERSTWO W SALONIE W 1 DZIEŃ

Wdrożenie trychologii i trychofryzjerstwa do salonu fryzjerskiego jest szybkie i nie wymaga specjalnych nakładów finansowych. Uczyni to salon bardziej prestiżowym miejscem z ciekawymi rozwiązaniami, zupełnie nowymi usługami, jak również klasycznymi zabiegami w nowej, bardziej świadomej odsłonie. Trychologia w salonie fryzjerskim to możliwość prostej, szybkiej i automatycznej diagnozy stanu skóry głowy i włosów przy pomocy programu Trichoexpert, który krok po kroku poprowadzi Ciebie przez badanie, a klienta do osiągnięcia zamierzonego efektu, dzięki spersonalizowanej kuracji.

Korzystając z kamery trychologicznej z oprogramowaniem będziesz mógł wykonywać szybkie diagnozy na swoich klientach, dając im poczucie bezpieczeństwa i prawdziwego dbania o zdrowie ich włosów. Program poprowadzi Ciebie jak wykonać zabieg trychopielęgnacji, trychokoloryzacji, a nawet trychopielęgnacji brody.

NARZĘDZIA TRICHOEXPERT TO:

 • program do automatycznej diagnozy trychologicznej, zabiegów trychofryzjerstwa oraz trychobarberstwa
 • platforma szkoleń trychologicznych online (filmy, zdjęcia, efekty, instrukcje)
 • wsparcie eksperta od trychologii i trychofryzjerstwa

Dla pierwszych 100 salonów w województwie program i kamera są finansowane z programu Zdrowe Włosy.

Szczegóły znajdziesz na trichoexpert.com

ZALETY WPROWADZENIA TRYCHOLOGII/TRYCHOFRYZJERSTWA

 • Dodatkowa sprzedaż produktów trychologicznych za czym idą dodatkowe zyski
 • Dodatkowe usługi oraz zyski za usługi
 • Twój Salon na miarę światowych standardów
 • Większe zaufanie do salonu, więcej klientów
 • Lepsza skóra daje lepszą łodygę
 • Utrzymanie zdrowych włosów swoich klientów
 • Proste i szybkie uruchomienie bez żadnych kosztów