Laureaci International Hairdressing Awards 2022

578
  • Cos Sakkas (Wielka Brytania), Sylvestre Finold (Francja), Candice McKay (Republika Południowej Afryki), Siëro (Hiszpania) i X-presion (Hiszpania) to pięciu zwycięzców International Hairdressing Awards 2022 i będą mogli odebrać swoje nagrody w dniu 16 maja na ceremonii wręczenia nagród w Madrycie
  • Słynny fryzjer Robert Lobetta został uhonorowany nagrodą International Hair Legend of the Year, podczas gdy nagroda International Hair Influencer of the Year, która docenia pozytywny wpływ na branżę i poza nią, została przyznana Mustafie Avci ( Turcja/USA).

Zwycięzcy 2022 International Hairdressing Awards zostali ogłoszeni podczas światowej trasy, która odbyła się w dniach 21-30 marca. Zwycięzców w pięciu kategoriach ujawnili osobiście i z zaskoczenia Mikel Luzea, dyrektor i założyciel, oraz Sergi Bancells, globalny ambasador nagród. Obaj podróżowali po całym świecie wraz ze swoim zespołem produkcyjnym, aby osobiście ogłosić nagrody zwycięzcom. Materiał filmowy nagrany podczas światowego tournee zostanie wykorzystany do realizacji dokumentalnej rzeczywistości dla stacji telewizyjnych. Ponadto ogłoszenia były transmitowane na żywo na Instagramie.

Zwycięzcą w kategorii Best International Men’s Commercial Collection został Siëro (Hiszpania). Nagroda w kategorii Best International Women’s Commercial Collection trafiła do południowoafrykańskiej fryzjerki Candice McKay. Nagroda za najlepszą międzynarodową kolekcję awangardową przyznano francuskiemu styliście, mieszkającemu w Londynie Sylvestre’owi Finoldowi. Zwycięzcą w kategorii International Artistic Team of the Year został X-presion trzeci rok z rzędu, hiszpańska drużyna, która wstrząsnęła światem fryzjerskim swoimi innowacyjnymi technikami. I wreszcie, brytyjski fryzjer Cos Sakkas, został uhonorowany tytułem Międzynarodowego Fryzjera Roku. Kandydatury wybrało jury złożone z pięciu uznanych fryzjerów: Richarda Thompsona, Gun-Britt Zeller, Sophii Hilton, Paula Gehringa i Marcela Montlleó.

Również słynny fryzjer Robert Lobetta został uhonorowany nagrodą International Hair Legend of the Year, będąc czwartym fryzjerem nagrodzonym tą zaszczytną nagrodą, za swoją karierę i bycia niekwestionowanym punktem odniesienia dla profesjonalistów z całego świata. Po raz trzeci organizacja International Hairdressing Awards przyznaje nagrodę International Hair Influencer of the Year, która docenia pozytywny wpływ w branży i poza nią, i została przyznana Mustafie Avci, urodzonemu w Turcji i pracującemu w Nowym Jorku (USA), który znany jest ze swojej jedynej w swoim rodzaju stylizacji i szykownego kunsztu fryzjerskiego, a także z inspirujących, edukacyjnych tutoriali w mediach społecznościowych.

Po tej światowej trasie siedmiu zwycięzców zostanie zaproszonych do wzięcia udziału w wielkiej gali w Madrycie, 16 maja, gdzie wieczór International Hairdressing Awards® ponownie będzie składał się z fioletowego dywanu – czerwonego dywanu światowego fryzjerstwa – wybieg z najważniejszymi zespołami fryzjerskimi świata oraz ceremonia wręczenia nagród, podczas której zostanie ukoronowanych siedmiu zwycięzców.

Światowa trasa: postacie

Jedenaście dni zwiedzania, siedem miast, siedem ogłoszeń zwycięzców na żywo na Instagramie, dziewięć lotów (dwa transoceaniczne), 25 000 kilometrów przebytych samolotem, ponad 1000 kilometrów samochodem, 6 zagubionych toreb (odzyskanych w ciągu 24 godzin!), 14 modowych strojów, 1463 gigabajtów informacji audiowizualnych na dwóch dyskach twardych, 60 historii na Instagramie, 38 postów na Instagramie/Facebooku, ponad 550 000 wyświetleń w sieciach społecznościowych (Instagram/Facebook)… i niezliczone dawki entuzjazmu, szczęścia, świętowania i dobrej atmosfery.

Czwarty rok

W czwartym roku działalności odnotowano wielkie liczby: prawie 500 kolekcji z 38 różnych krajów zgłosiło się do udziału ze swoimi pracami fotograficznymi w kategoriach Najlepsza międzynarodowa kolekcja damska, Najlepsza międzynarodowa kolekcja męska i Najlepsza międzynarodowa kolekcja awangardowa. Dodatkowo zaproszono fryzjerów i zespoły artystyczne, które zostały zakwalifikowane do udziału w kategoriach Międzynarodowy Fryzjer Roku i Międzynarodowy Zespół Artystyczny Roku, do składania zgłoszeń, składających się z kolekcji fotograficznej oraz dossier podsumowującego ich karierę zawodową.

Organizacja

International Hairdressing Awards to niezależna organizacja zajmująca się urodą, wspierana przez fryzjerów, wspierana od samego początku przez głównego sponsora o międzynarodowym znaczeniu, który wierzy w przesłanie i misję tych nagród: Revlon Professional. Beauty Underground, Salon Look Madrid-Ifema i The Hair MBA działają jako sponsorzy, a Estetica Magazine jako globalny partner medialny, z 24 wydaniami na całym świecie. Więcej informacji www.ihawards.com