Konsekwentnie, ku mistrzostwu

110
Maciej Maniewski

Od samych początków branży fryzjerskiej wiadomo, że to trening i konsekwencja czynią mistrzów. Z takiego założenia wychodzili królowie fryzjerstwa, między innymi Antoni Cierplikowski czy Vidal Sassoon. Tę samą zasadę wyznaje Maciej Maniewski i przekazuje ją dalej w swojej Akademii, czego zwieńczeniem jest specjalny certyfikat „Maniewski Recommends”. Czy faktycznie tylko regularne doskonalenie swoich umiejętności może doprowadzić nas tam, dokąd nie dotarł nikt wcześniej?

Dlaczego regularny trening jest tak istotny?

Maciej Maniewski: O nabyciu nowej umiejętności możemy mówić tylko wtedy, kiedy konsekwentnie ją sobie utrwalamy. Udając się raz na szkolenie lub kurs, niezależnie w jakiej branży, nowe informacje i techniki nie zostaną z nami na zawsze, jeśli nie będziemy ich powtarzać. To może oczywiste, ale zbyt często o tym zapominamy, wpadając w wir codziennych obowiązków. Właśnie dlatego w Akademii Maniewski stawiamy nacisk na tę regularność. To ważne, aby technikę, ale też samo fryzjerstwo, przede wszystkim zrozumieć, a nie tylko się nauczyć.

Czyli w Akademii Maniewski możemy mówić o kompleksowej edukacji, od najniższego poziomu do zaawansowanego?

M.M.: Oczywiście. Taki jest nasz cel. Wychodząc od szkoleń w ramach cyklu Maniewski College (szkolenia Silver, Gold, Platnium), możemy poznać podstawy i tym samym rozpocząć swoją przygodę z fryzjerstwem. To fantastyczna opcja nie tylko dla tych osób, które chciałyby poznać, czym jest fryzjerstwo, ale również dla tych, które po latach pragną wrócić do zawodu. Kolejne szkolenia obejmują zagadnienia z poziomu średniozaawansowanego i zaawansowanego i uzupełniają się nawzajem. W Akademii Maniewski dostępne są także szkolenia dla osób, które chcą skoncentrować się na technikach wykorzystywanych podczas codziennej, salonowej pracy (Salon Look). Z kolei tym najbardziej wymagającym proponujemy szkolenia indywidualne, w trakcie których sami określą, na czym chcieliby się skupić. Jako Akademia wyszkoliliśmy już tysiące fryzjerów, a dziesiątki z nich to dziś rewelacyjni fachowcy, często też edukatorzy. Faktem jest to, że wielu z nich bywało w Akademii regularnie lub nabywali u nas swoją wiedzę od podstaw. Decydując się na szkolenia, musimy pamiętać o tym, że stawiamy na najważniejszą rzecz – na siebie. Inwestujemy w siebie, w swój salon i personel, a to jest inwestycja, która zawsze nam się zwróci. Zwiększanie swojej zawodowej pewności siebie powinno być najistotniejszym celem w karierze każdego profesjonalnego fryzjera.

Czy na kursantów, którzy ukończą cykl szkoleń w danym roku czeka gratyfikacja?

M.M.: Tak! Właśnie w ten sposób chcemy podkreślać, jak istotny jest regularny trening. Na wszystkie osoby, które ukończą cykl szkoleń, czeka dodatkowe spotkanie ze mną, w trakcie którego zostanie przedstawiona kolekcja na kolejny rok. Po nim kursant otrzymuje certyfikat „Maniewski Recommends”, który informuje o ukończeniu całego roku szkoleniowego i zapoznaniu się z nową kolekcją salonową. Co ważne, to szkolenie będzie również nagłośnione w mediach, co dodatkowo wpłynie na rozpoznawalność kursantów. To wydarzenie jest nie tylko szkoleniem, ale i okazją do celebracji tego, co uda się osiągnąć wszystkim uczestnikom w ciągu roku, a dla mnie – ważną informacją, że takich fachowców i salony mogę rekomendować w Polsce. Pamiętajmy, że do marki Maniewski pisze codziennie wiele osób z Polski z prośbą o polecenie salonów w innych miejscowościach i miasteczkach, dlatego planuję uruchomić specjalny system rekomendacji. Jako edukator z ponad 20-letnim stażem doskonale rozumiem, co znaczy dzielić się wiedzą w obecnych czasach i jak ważny jest ten system polecania i pozyskiwania klientów.

Dlatego zachęcam do kontaktu, bo wiem, jak takie wsparcie jest potrzebne. Odezwijcie się w mediach społecznościowych, sprawdźcie harmonogram szkoleń na www.akademia.maniewski.pl. Jestem do Waszej dyspozycji. Wystarczy zostawić swój kontakt, a my zadzwonimy i przedstawimy nasze propozycje rozwoju. Do zobaczenia w Akademii Maniewski!