Kemon i DPD Polska – razem dla planety

310
Kemon i DPD Polska – razem dla planety

 

 

Kemon, producent profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów, zaangażował się w akcję „Używam – Oddaję – Dbam o ekologię!” mającą na celu promocję recyklingu opakowań aluminiowych wykorzystywanych w branży beauty. DPD Polska włączyła się w inicjatywę jako partner logistyczny akcji prowadzonej w wybranych salonach fryzjerskich.

Pilotażowa zbiórka tubek po produktach kosmetycznych w salonach fryzjerskich Kemon zakończyła się wielkim sukcesem. W sumie udało się zebrać aż 400 kg aluminiowych opakowań, które zostaną poddane recyklingowi i otrzymają nowe życie. W 120 salonach fryzjerskich, które włączyły się do próbnego programu, pojawiły się specjalne pojemniki na zużyte aluminiowe tubki po farbach Kemon. Dzięki zbiórce do przetworzenia dostarczone zostały wyselekcjonowane opakowania, które powrócą do obiegu. Podczas akcji udało się zebrać blisko 4,5 tys. pustych tubek. DPD Polska była odpowiedzialna za obsługę transportu pojemników na zużyte produkty do wszystkich salonów biorących udział w akcji oraz odebranie materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Kemon i DPD Polska – razem dla planetyDziałanie na rzecz dobra planety i zrównoważony rozwój to priorytetowy, strategiczny cel DPD Polska, która realizuje nowy model logistyczny polegający na decentralizacji procesów operacyjnych i włączeniu do obsługi pojazdów zero i niskoemisyjnych. Od roku po ulicach polskich miast jeździ ponad 100 elektrycznych busów kurierskich DPD. Sieć nadań i odbiorów DPD Pickup, która konsoliduje przesyłki w punkcie i ogranicza ruch aut kurierskich w miastach, liczy już ponad 10 tys. Placówek. Dopasowanie doręczenia do preferencji odbiorcy zwiększa odsetek doręczeń w pierwszej próbie i tym samym ogranicza liczbę zbędnych kursów i szkodliwe emisje. DPD Polska stosuje w swoich obiektach rozwiązania oszczędzające wodę, a od 6 lat instaluje oświetlenie LED ograniczające zużycie energii. Firma dba także o otoczenie wokół sortowni i oddziałów, sadząc drzewa i krzewy obniżające poziom zanieczyszczenia powietrza. W kilku lokalizacjach, między innymi w Gdański i w Poznaniu, wokół obiektów DPD wysiano łąki kwietne i postawiono ule. W spektrum zainteresowania DPD Polska znajdują się także projekty w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym, czego dobrym przykładem jest właśnie współpraca z marką Kemon przy projekcie zbiórki opakowań i odzyskiwania aluminium.