CZAS NA IQ COLOR

142
Mila Professional

10-minutowa koloryzacja brzmi jak marzenie? Marka Mila Professional zadbała o to, by stało się rzeczywistością, wprowadzając na rynek 3-etapowy system ekspresowej koloryzacji IQ Color. Wszystko po to, by skrócić czas wykonywania usług w salonach fryzjerskich oraz podarować fryzjerom i ich klientom prezent w postaci zaoszczędzonego czasu.

Mila PRONowoczesna koloryzacja IQ Color to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych fryzjerów, którzy chcą efektywnie wykorzystywać czas, rozwijać swój biznes i osiągać sukces. Dzięki wdrożeniu tej innowacyjnej usługi w swoich salonach mogą w tym samym czasie wykonać więcej koloryzacji, co przełoży się na zwiększenie dochodu, a tym samym w 100% spełnią potrzeby Klientów, którzy oczekują szybkich i olśniewających efektów.

O tym jak działają produkty IQ Color i dlaczego czas koloryzacji jest krótszy niż przy zastosowaniu standardowych farb do włosów rozmawiamy z Bartoszem Bronowickim – dyrektorem kreatywnym marki Mila Pro.

Co sprawia, że proces koloryzacji można skrócić do 10 minut?

Proces koloryzacji przy użyciu IQ Color trwa tylko 10 minut dzięki zastosowaniu formuły opartej na inteligentnej Technologii Lamelarnej. Najnowsze osiągnięcia technologiczne w połączeniu z doświadczeniem na rynku profesjonalnych farb do włosów pozwoliły na zaprojektowanie produktów, których receptury wpływają na przyspieszenie procesu koloryzacji, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i zdrowy wygląd. Pigmenty zawarte w farbach szybko i precyzyjnie przenikają w wewnętrzne warstwy włosa, osadzając się w głębi jego kory, a emulgatory poprawiają rozproszenie pigmentów, co również wpływa na znaczne skrócenie czasu wykonywania usługi.

Jakie efekty fryzjerzy mogą osiągnąć dzięki IQ Color?

IQ to farby permanentne przeznaczone do włosów na poziomie jasności od 2. do 9., które zapewniają naturalny efekt, doskonałe krycie nawet najbardziej uporczywej siwizny oraz trwały i intensywny kolor. Dzięki IQ możemy nie tylko odświeżyć kolor, lecz także przyciemnić lub rozjaśnić włosy, nawet o trzy tony. Idealnie sprawdzi się u blondynek, brunetek i miłośniczek bardziej intensywnych odcieni – rudości i czerwieni. Do dyspozycji jest 15 klasycznych odcieni zainspirowanych naturą, podzielonych na 5 grup kolorystycznych: brązy, natury, odcienie złota, czerwienie i popiele. Paleta stanowi bazę, która daje fryzjerom wiele możliwość tworzenia zjawiskowych koloryzacji i pozwala na dopasowanie oferowanych usług do wymagań większości Klientów.

Co masz na myśli mówiąc, że odcienie z palety IQ Color zostały zainspirowane naturą?

Postanowiliśmy stworzyć produkty, dzięki którym można zmienić wizerunek w szybkim czasie. Bardzo skojarzyło nam się to z Islandią, czyli krainą lodu i ognia, która stała się naszą inspiracją. Jest to miejsce gdzie pogoda nieustannie i w ekspresowym tempie oblicze wyspy, co jest swoistą analogią do nowoczesnego systemu ekspresowej koloryzacji w naturalnych odcieniach. Aby w pełni ten oddać islandzki klimat stworzyliśmy kolekcję „Windy”, do której zdjęcia oraz film promujący IQ Color powstały na tej różnorodnej wyspie pełnej magicznych krajobrazów.

Jak długo po koloryzacji Klienci mogą cieszyć się intensywnym, lśniącym kolorem?

Efekty koloryzacji IQ utrzymują się tak samo długo, jak po klasycznej koloryzacji. Bez obaw możemy cieszyć się trwałym i intensywnym odcieniem przez wiele tygodni. Dzięki idealnej kompozycji pigmentów zawartych w farbach, pomiędzy koloryzacjami, na włosach nie pojawiają się niepożądane odcienie, a filtr UV zabezpiecza włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i blaknięciem koloru.

Podczas szkoleń, wprowadzasz fryzjerów w świat IQ Color. Czy zdarza się, że podczas tych spotkań coś szczególnie ich zaskakuje ?

Fryzjerzy są bardzo pozytywnie zaskoczeni faktem, że w pracy z farbami IQ Color jest fakt, w wielu przypadkach nie musimy wykonywać zabiegu repigmentacji i możemy oszczędzić kolejne cenne minuty.  Jest to zasługa inteligentnej formuły – ilość pigmentów w farbach dopasowuje się do odcienia włosów, a kolory są samoistnie neutralizowane.

Jak reagują włosy na koloryzację IQ? Czy szybkość działania nie wpływa negatywnie na ich kondycję?  

Absolutnie nie. Koloryzacja IQ Color oprócz tego, że jest szybka i precyzyjna, ma także moc odżywczą. Wszystko to za sprawą doskonale dobranych składników aktywnych. Algi brunatne wpływają na odpowiednie nawodnienie i nadają włosom miękkość i blask. Bisabolol, pozyskiwany z brazylijskiego drzewa Candeia, działa łagodząco oraz regenerująco. Ekstrakt z rumianku znany jest z właściwości nawilżających i odżywiających oraz uelastycznia włosy, nadaje im połysk i zdrowy wygląd.

Więcej informacji na: www.milapro.eu

Bartosz Bronowicki
Dyrektor Kreatywny Mila Pro
Kreator fryzur, pełen pasji i miłości do swojego zawodu. Entuzjasta trendów, mistrz sztuki fryzjerskiej i Dyrektor Kreatywny Mila Professional. Opierając się na prostych zasadach, tworzy niepowtarzalne stylizacje, które mają uszczęśliwić drugiego człowieka.
Podstawa dobrego salonu to dla niego perfekcyjne strzyżenie i kreatywne koloryzacje. – Najbardziej lubię tworzyć fryzury codzienne, które są formą sztuki użytkowej, szytej na miarę każdego klienta – mówi Bartosz Bronowicki. – W pracy jestem zarówno stylistą, jak i chemikiem, architektem czy psychologiem, który czuwa nad tym, aby klient czuł się wyjątkowo, wychodząc z mojego salonu. Fryzjerstwo to dla Bartosza Bronowickiego coś więcej niż praca. To pasja, której oddaje całego siebie. To narzędzie dzielenia się sztuką, w wymiarze dobranym indywidualnie do każdego człowieka. Fundamentem stylu Bartosza jest szkoła Sassoon, która towarzyszy mu od początku przygody z fryzjerstwem.
Na tej solidnej podstawie rozwija się artystyczna osobowość naszego Dyrektora Kreatywnego, która pozwala mu czerpać inspiracje z architektury lub odbywanych podróży. W swojej pracy Bartosz stara się znajdować analogię pomiędzy bryłami, kontrastami, lekkością konstrukcji a kształtami inspirujących fryzur.