Szkolenia RICA Color Creative / RICA Blond

392
Zdjęcia pochodzą z autorskich kolekcji Senior Edukatora Rica - Dominika Podwiki
Zdjęcia pochodzą z autorskich kolekcji Senior Edukatora Rica - Dominika Podwiki

Szkolenia to w naszej branży niepodważalny priorytet. Fryzjerzy, którym zależy na pracy w zawodzie, powinni nieustanne podnosić swoje kwalifikacje i nadążać za rozwojem rynku. Czasem nawet być o krok przed nim i zarażać swoją pasją innych.

Dominik Podwika
Dominik Podwika

 

Marka RICA wzięła na pierwszy plan dwa z ważniejszych szkoleń ze swojej oferty, bazujące na koloryzacji i przygotowała wywiad z Dominikiem Podwiką – Senior Edukatorem marki. Zapraszamy do lektury i jednocześnie zachęcamy do skorzystania z poniższej propozycji edukacji.

 RICA Color Creative / RICA Blond

 

Jak wyglądają oba szkolenia?

Zarówno szkolenie Color Creative, jak i RICA Blond są podzielone na dwie części. Krótką część teoretyczną, na której wyjaśniamy, na czym polega system koloryzacji RICA oraz prezentujemy produkty – w zależności od wybranego tematu, oraz na część praktyczną. Podczas szkolenia Color Creative wykorzystujemy główki treningowe, natomiast na RICA Blond pracujemy na modelkach. Uczymy się przede wszystkim świadomej pracy i samodzielnego wykonania pełnej koloryzacji.

Czego dowiedzą się uczestnicy szkolenia Color Creative?

Na kursie prezentujemy kilka wariantów koloryzacji, które można modyfikować wedle własnej kreatywności i wyobraźni. We fryzjerstwie zawsze mamy możliwość odkrywania nowych możliwości i wykorzystywania nawet podstawowych umiejętności technicznych w taki sposób, aby wychodzić poza ramy i określone standardy.

Czym charakteryzuje się szkolenie RICA Blond?

Podczas tego spotkania przedstawiamy uczestnikom możliwości, jakie daje paleta blond RICA. Mamy wiele rozwiązań na stworzenie nieskończonej ilości unikalnych odcieni blond. Łącząc czyste pigmenty możemy tworzyć barwy, na jakich nam zależy. Chciałbym, aby każdy fryzjer po tym szkoleniu nie sięgał tylko po kolory z próbnika, ponieważ łącząc mieszanki jesteśmy w stanie bardziej dopasować odcienie do naszych klientów i zadowolić nawet najbardziej wymagające gusta.

Co wyróżnia oba szkolenia na tle innych, podobnych na rynku?

Przede wszystkim wysokiej jakości wiedza merytoryczna naszych Edukatorów. Poza tym produkty, które bronią się same. Pozwalają na tworzenie wielowymiarowych koloryzacji, pełnych głębi i dynamiki, które przy okazji pielęgnują włosy. Dodatkowo przy szkoleniu RICA Blond kierujemy się zasadą, że nie zawsze to, co łatwe i podane na tacy jest najlepsze. Aby osiągnąć spektakularne efekty potrzeba wyobraźni i zgłębienia prostej palety.

Dla kogo jest szkolenie Color Creative?

Szkolenie jest skierowane głównie do klientów marki, którzy pragną poznać naszą firmę od bardziej kreatywnej strony i podszkolić swój warsztat poznając nietuzinkowe formuły mieszanek kolorystycznych.

To samo pytanie chcielibyśmy zadać odnośnie szkolenia RICA Blond – komu je polecisz?

Szkolenie jest przeznaczone dla naszych klientów, którzy pragną poznać nowe formuły koloryzacji blond. Ta wiedza uświadomi im, że nasza oferta kolorystyczna blond jest dużo szersza, a nowo poznane mieszanki ułatwią tworzenie swoich własnych odcieni. Szkolenie odkrywa przed fryzjerami bogactwo możliwości, które oferuje RICA.

Dlaczego fryzjerzy powinni wybrać szkolenie Color Creative a dlaczego RICA Blond?

Uważam, że w obu przypadkach to priorytet. Jeden z pierwszych kroków, jaki należy wykonać. Szkolenia te powinien zobaczyć każdy klient RICA. Dzięki nim bardzo dokładnie pozna naszą różnorodną ofertę kolorystyczną, co zdecydowanie ułatwi jego codzienną pracę w salonie. Dzięki tym szkoleniom i naszym produktom do koloryzacji każdy uświadomi sobie, że praca w salonie z produktami RICA stanie się przyjemnością, a nie wyzwaniem.

Jakie efekty kolorystyczne tworzysz podczas szkolenia Color Creative?

Na szkoleniu nauczycie się przede wszystkim jak planować swoją pracę pod kątem technicznym, tak aby uzyskać niestandardowe i dynamiczne efekty koloryzacji. Skupiamy się na tym, aby powstałe kolory były nowoczesne i nietuzinkowe.

Jakie możliwości daje szkolenie RICA Blond?

Sam jestem ciekaw czym zaskoczą mnie kursanci po moich wskazówkach. Jak wspominałem to szkolenie dla odkrywców, nie narzucam zbyt wiele, wskazuje drogę.

Na szkoleniu RICA Blond uczestnik ma możliwość stworzenia swojej własnej formuły kolorystycznej. Każdy pracuje indywidualnie z modelką i sam dobiera odpowiedni odcień blond lub korzysta z porady edukatora, który zna koloryzacje RICA „od podszewki”.

Osoby zainteresowane szkoleniami zapraszamy do kontaktu:

Rica Polska
Warszawa, ul. Wiertnicza 169
e-mail: info@ricapolska.pl