juliArt – trychologiczna jakość fryzjerskich kosmetyków  

456

juliArt to nowa na polskim rynku marka profesjonalnych kosmetyków dedykowana fryzjerom i trychologom.

Pomysłodawcą i założycielem marki jest tajwański chemik Eric Chen, którego pasją stało się formułowanie receptur opartych o skuteczne składniki roślinne. Chciał, by możliwe było dbanie o zdrowie skóry bez stosowania leków. Jak sam zaznacza, branża fryzjerska poszukuje nieustannie nowatorskich i czystych rozwiązań, w których nacisk położony jest na edukację, poszanowanie środowiska i efektywne działanie.

Historia marki to kroki milowe i odkrycia, które zrewolucjonizowały podejście do pielęgnacji skóry głowy. Od 2010 roku Chen ściśle współpracuje z dermatologami i laboratoriami naukowymi. Efektem tej współpracy stało się włączenie do tworzonych produktów substancji o nazwie 5α- Avocuta.  Są to estry butylowe oleju z awokado, które ograniczają nadmierne wydzielanie sebum poprzez hamowanie 5α- reduktazy. Składnik ma silne właściwości przeciwrodnikowe i łagodzące. Zapobiega nadmiernemu złuszczaniu i zatykaniu się ujść gruczołów łojowych. Poprzez wpływ na konwersję testosteronu do DHT, 5α- Avocuta bierze udział w przeciwdziałaniu objawom łysienia androgenowego.

Kwas glicyretynowy w juliArt

W recepturach juliArt znalazły się też inne unikalne składniki, takie jak kwas glicyretynowy czy NcPA. Kwas glicyretynowy nazywany jest roślinnym sterydem. Jest otrzymywany z korzenia lukrecji gładkiej, jednak przez długi czas jego stosowanie w kosmetyce było praktycznie niemożliwe. Ze względu na słabą rozpuszczalność w wodzie, bardzo wysoką temperaturę topnienia i niezwykłe słabą lipofilność ogromną trudność sprawiało technologom włączenie go do receptur.  Chenowi udało się to dopiero gdy opracował własną, utrzymywaną nieustannie w tajemnicy technikę produkcyjną. Kwas glicyretynowy wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przypominające działanie kortyzonu, jednak bez charakterystycznych dla niego skutków ubocznych. Dzięki temu jego potencjał zaczął być doceniany w terapii skór ze stanami zapalnymi, np. łojotokowym zapaleniem skóry czy egzemą. Łagodzi świąd i stany alergiczne, działa antyseptycznie, wzmacnia system odpornościowy skóry i przyspiesza procesy regeneracji.

NcPA

Drugi ze składników – NcPA otrzymywany jest z ekstraktu z nasion soi. To japoński opatentowany składnik, który poprawia nawilżenie skóry. Odżywia mieszki włosowe i dodaje włosom witalności, przez co stają się silniejsze i zdecydowanie bardziej elastyczne.  Ze względu na swą niską masę cząsteczkową NcPA łatwo przenika przez naskórek i dociera w głąb skóry właściwej, dzięki czemu oddziałuje bezpośrednio na fibroblasty.
W składzie produktów juliArt znajdziemy również inne naturalne składniki, takie jak witamina B3, kwas cytrynowy, witamina E, ekstrakt z liści zielonej herbaty, mirry, imbiru czy kleomy ciernistej. Ich synergiczne działanie wzmacnia efekty pielęgnacyjne i sprawia, że kosmetyki juliART charakteryzują się szerokim spektrum zastosowania. W rękach doświadczonych fryzjerów i trychologów stają się nieocenionym wsparciem w pielęgnacji i przywracaniu równowagi skórze i włosom.

System E-C-H-O w salonie fryzjerskim

Wychodząc naprzeciw potrzebom specjalistów opracowaliśmy przełomową kurację E-C-H-O, opartą na czterech podstawowych krokach do zmierzających do zdrowej skóry głowy. Pierwszym krokiem jest złuszczanie (exfoliation), które ma na celu pozbycie się zalegającej na skórze warstwy krystalizacji i odblokowanie ujść mieszków włosowych. W tym celu polecane są, zależenie od rodzaju skóry, dwie maski, które łączymy z szamponem złuszczającym. Po tym etapie przechodzimy do oczyszczenia skóry (clean). Mamy do wyboru szampony z naszej kolekcji bazowej, dostosowane do różnych potrzeb skóry, a także linię CISPER z NcPA dedykowaną włosom osłabionym i wypadającym. Niezależnie od wybranego w tym kroku preparatu, każdy z szamponów juliArt wpisuje się w kategorię szamponu zdrowego.  Cechy takiego szamponu to:
– stosowanie łagodnej bazy aminowej
– formuła oczyszczająca na bazie roślin, wolna do SLS
– technologia naturalnych ekstraktów roślinnych, bez dodatku mydła
– zapewniające zdrowy balans skóry, niskie pH
– skład przyjazny środowisku, bez płynnego silikonu
– zapach pochodzący z naturalnych olejków eterycznych
– brak konserwantów chemicznych, dzięki zastosowaniu ekskluzywnej technologii konserwacji ziół.
Krokiem trzecim w kuracji E-C-H-O jest nawilżenie (hydration). W tym celu polecamy zastosowanie łagodnego, kojącego lotionu, dostosowanego do potrzeb skóry. Lotiony przedłużają i wzmacniają działanie szamponów, które z powodzeniem można stosować w formie infuzji. Ostatnim krokiem jest długofalowy wzrost (overall growth). Na tym etapie mieszki włosowe są wzmacniane i stymulowany jest odrost włosa. Specjalistom do zabiegów w salonie proponujemy skoncentrowane, rewitalizujące ampułki. Do codziennego stosowania w domu rekomendujemy natomiast serum z podobnym składem, ale niższymi stężeniami.

Spersonalizowana pielęgnacja w salonie

System E-C-H-O to terapia, która pozwala w pełni spersonalizować pielęgnację, dobrać ją do indywidualnych potrzeb nawet najbardziej wrażliwych skór. Dzięki temu mamy pewność, że nasz klient nie sięga po kosmetyki przypadkowe, a podjęte w salonie działania będą miały swoje przedłużenie w warunkach domowych. To gwarantuje uzyskanie zadowalających obie strony efektów. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów, łojotokiem, czy wrażliwością i stanami zapalnymi skóry głowy dzięki unikalnemu składowi preparatów możemy zaproponować skuteczne rozwiązania.

Ochrona skóry głowy przed koloryzacją

Niewątpliwie produktem, który zamiesza na rynku jest juliART SCALP PROTECTOR™ – preparat ochronny do wszystkich typów skóry głowy o pH 3,5. Zabezpiecza on skórę głowy przed bezpośrednim oddziaływaniem czynników chemicznych zawartych w farbach do włosów i preparatach do trwałej ondulacji. Zapobiega podrażnieniom i uszkodzeniom skóry głowy, nie wpływając jednocześnie na rezultaty stosowania produktów do koloryzacji lub ondulacji. Dzięki zawartości kwasu glicyretynowego i panthenolu zmniejsza poczucie dyskomfortu na skórze głowy.

Wyłączny dystrybutor i importer:
ADJ Trading Sp. z o.o.
Ul. Kosmatki 8, 03-982 Warszawa
tel.: +48 798 875 875
kontakt@juliart.pl
www.juliart.pl