Zabiegi trychologiczne świadczone w pracowni fryzjerskiej

360
Fot. Iza Grzybowska
Fot. Iza Grzybowska

Odpowiedzialne piękno – koncept fryzury połączony z pielęgnacją. Zabiegi pielęgnacyjne stosowane są w oparciu o najnowsze trendy trychologiczne w zakresie biochemii włosów i skóry głowy. W doborze odpowiedniej pielęgnacji pomaga sprawdzenie przeciwskazań i alergii, zarówno w zabiegach ziołowych, jak i trychologicznych.

Tekst powstał na podstawie wieloletniego doświadczenia Pracowni Jaga Hupało Born To Create.

Tlen hiperbaryczny – Infuzja tlenowa

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem oczyszczonego tlenu pod ciśnieniem ok 3-5 barów. Oczyszczony tlen jest aplikowany na skórę głowy oraz łodygę włosa. Sprężone powietrze stymuluje unaczynienie i mikrokrążenie, sprzyjające procesowi odbudowy komórek. Z perspektywy trychologicznej efektem zabiegu jest zmiana struktury warstwy hydrolipidowej i kompleksowe działanie oczyszczające. Zabieg stosowany z ampułkami ma również właściwości przeciwzapalne i naprawcze. Infuzja tlenowa jest bezpieczna oraz nieinwazyjna dla większości rodzajów skór. Mogą stosować ją kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Zabieg szczególnie zalecany jest osobom borykającym się z problemami – wypadaniem włosów, zapaleniem mieszków włosowych, łupieżem (suchym, tłustym). Technologia infuzji tlenowej niesie ze sobą korzyści widoczne na łodydze włosa już po pierwszym stosowaniu – zachowany zostaje naturalny blask włosów, wzrasta odpowiedni poziom nawilżenia, objętości i elastyczności.

Mezoterapia infuzją tlenową

Zabieg na skórę głowy wykorzystujący technologię infuzji z doborem odpowiednich składników aktywnych, dobranych do potrzeb skóry.

Infuzja ceramidami na łodygę włosa

Ceramidy są „cementem dla włosów”, białkiem budulcowym struktury. Zabieg ma na celu uszczelnić łuski i nawilżyć włosy. Dzięki kuracji ceramidami włosy stają się elastyczne, sprężyste i nawilżone, a ubytki w ich strukturze zostają uzupełnione.

Lanolina

Pomaga utrzymać właściwe nawilżenie, z kolei obecna w niej gliceryna wspiera nabłyszczenie i ułatwia układnie, chroniąc przy tym włosy.

Peeling do skóry głowy

Zabieg przywracający równowagę skóry, pomaga w lepszym oczyszczeniu, bardziej wartościowym odżywieniu i dotlenieniu cebulek. Regularnie stosowany poprawia kondycję skóry głowy, która ma takie samo zapotrzebowanie peelingów jak skóra twarzy i ciała. Wyróżnić można dwa rodzaje peelingów – mechaniczny oraz enzymatyczny. Peeling mechaniczny przeznaczony jest dla skóry, która nie jest podatna na podrażnienia i uczulenia (skóra – normalna, mieszana, tłusta). Peeling enzymatyczny zalecany jest dla osób posiadających skórę wrażliwą i problematyczną.

Lipia przeciwdziałająca nierównowadze

Szczególnie zalecana w przypadku wystąpienia problemów z tłustym, bądź suchym łupieżem. Lipia łagodzi podrażnienia, uczucie swędzenia, pieczenia i mrowienia. Korzystnie wpływa na florę bakteryjną skóry i przeciwdziała jej zanieczyszczeniom.
(……………………………………………………………………….)

Tekst pochodzi w wydania 4/2022 Estetica Polska.
Jeśli chcesz przeczytać więcej zamów egzemplarz lub prenumeratę >>>

Jaga HupałoJaga Hupało
Artystka fryzur, Dyrektor Artystyczna Warszawskiej Pracowni Born To Create, producentka. W 1986 r. uzyskała tytuł mistrzyni fryzjerstwa. Od 1988 r. rozwijała swoje rzemiosło i edukowała się, wielokrotnie biorąc udział w międzynarodowych sympozjach i wykładach w nowoczesnych metropoliach takich jak Londyn, Paryż, Nowy York. Równolegle swoje mistrzostwo rozwijała poza oficjalną drogą edukacji, ceniąc sobie sięganie do etnicznych wzorców i czerpiąc inspiracje z natury w Kostaryce, Chile, Kenii czy Egipcie. Pobierała równolegle lekcje różnych form rysunku i kaligrafii. Swoją pierwszą pracownię otworzyła w nowej Rudzie w 1986 r., a w 1990 r. pracownię w Kłodzku.
Następnie przeniosła się do Warszawy, gdzie od 2000 r. prowadziła własną pracownię fryzjerską Jaga Hupało & Thomas Wolff Hair Studio oraz japoński Instytut Piękna, wyspecjalizowany w dziedzinach nowoczesnej kosmetologii oraz technologii. W 2007 r. stworzyła Pracownię JAGA HUPAŁO BORN TO CREATE – Przestrzeń spotkań, rzemiosła, mody, sztuki i nauki.