GAAK – nowoczesność i tradycja

1355
GAAK: Alicja Glos-Krawczyk, Piotr Drewniak, Natalia Drewniak
GAAK: Alicja Glos-Krawczyk, Piotr Drewniak, Natalia Drewniak

„Kiedy praca staje się pasją, zwykły rzemieślnik staje się artystą”.

Kiedy powstała akademia GAAK?

Można powiedzieć, że akademia powstała w wyniku pewnego rodzaju ewolucji polegającej na łączeniu poszczególnych osób dzisiaj tworzących nasz zespół, ich wiedzy i umiejętności. Każde z nas specjalizuje się w innej dziedzinie co sprawia, że się wzajemnie uzupełniamy. Głębokie korzenie fryzjerstwa w naszej rodzinie pozwoliły nam od początku naszej nauki zawodu patrzeć na fryzjerstwo bardziej od strony artystycznej, niż rzemieślniczej – nie wykluczając podstaw dobrego rzemiosła. Zawsze widzieliśmy duże możliwości tworzenia pięknych fryzur zarówno w kształcie, kolorze i formie. Możliwość oglądania na żywo prac konkursowych, wielkich pokazów i szkoleń zagranicznych, w czasach gdy chociażby dostanie gazety z trendami fryzjerskimi sprawiało ogromną trudność, pozwoliła nam zrozumieć nowoczesne fryzjerstwo w sposób szeroki. Początki akademii sięgają roku 2015, kiedy założona została firma „GAAK Academy Alicja Glos-Krawczyk”. W 2020 roku doszło do przełomowego momentu w naszej współpracy polegającego na wyprodukowaniu pierwszej wspólnie stworzonej i wydanej kolekcji „Core”. Uformowanie się dzisiejszego GAAKu zostało przypieczętowane zmianą nazwy na „GAAK Akademia Fryzjerska Glos-Krawczyk Drewniak”. Wspólnie chcemy poszerzać horyzonty świadomości fryzjera i pokazywać inne drogi do osiągnięcia zamierzonego celu.

Czy możecie w kilku słowach się przedstawić i opowiedzieć o sobie?

Alicja – fryzjer, stylista, edukator, sędzia. Jestem fryzjerem pracującym przy fotelu od prawie 30 lat, szkoleniowcem od 25 lat. Startowałam w konkursach zdobywając liczne tytuły laureata i wyróżnienia. Przez wiele lat byłam związana z różnymi markami fryzjerskimi, rozpoczynając jako trener koloryzacji, a z czasem zajęłam się edukacją w strzyżeniach oraz stylizacjach. W tym czasie, zaczęłam przygotowywać zawodników, którzy odnosili wielkie sukcesy w konkursach fryzjerskich. Przez okres mojej kariery edukacyjnej byłam ambasadorem znanych marek takich jak: Alfaparf Milano, Tahe, Jaguar oraz dyrektorem artystycznym Alfaparf Milano. Obecnie zajmuję się szkoleniem trenerów działu edukacyjnego oraz klientów Schwarzkopf Professional. Prowadzę pokazy look&learn w całej Polsce oraz warsztaty treningowe zarówno grupowe jak i indywidualne. Od 2007 roku regularnie tworzę mini-kolekcje oraz kolekcje fryzur. Systematycznie, kilka razy do roku korzystam z uzupełniania wiedzy w akademiach międzynarodowych. W 2021 roku zostałam doceniona i znalazłam się na liście POLISH TOP HAIR STYLISTS.

Piotr – od 21 lat zajmuję się fryzjerstwem i edukacją z zakresu koloryzacji oraz strzyżeń. Byłem laureatem i dostawałem wyróżnienia w wielu ogólnopolskich konkursach oraz miałem przyjemność sędziować w konkursie KREATOR. Byłem szkoleniowcem oraz wicedyrektorem artystycznym marki Alfaparf Milano. Co więcej, byłem przedstawicielem importującym globalną kolekcję Alfaparf Milano na polski rynek. Dzisiaj prowadzę szkolenia z koloryzacji i strzyżeń dla firmy Schwarzkopf Professional oraz K-Time. W moim portfolio znajduje się także prowadzenie pokazów look&learn i warsztatów grupowych oraz indywidualnych. Jestem twórcą kilku kolekcji fryzur, w tym współtwórcą kolekcji „Pure” pokazywanej w ponad 40 krajach na świecie. Przez cały okres swojego rozwoju zawodowego systematycznie korzystam z poszerzania wiedzy i umiejętności w zagranicznych akademiach.

Natalia – fryzjerstwem zajmuję się od 19 lat, jako edukator specjalizuję się w dziedzinie stylizacji i upięć oraz koloryzacji. Jestem autorką wielu stylizacji sesyjnych, zdobywczynią prestiżowych nagród w konkursach ogólnopolskich. Sędziowałam także podczas jednego z konkursów KREATOR. Zostałam wyróżniona przez samego Farrukha Shamuratova podczas szkolenia w którym uczestniczyłam. Na co dzień pracuję w salonie zmieniając wizerunek kobiet. Tak jak Piotr, jestem twórcą wielu kolekcji fryzjerskich oraz współtwórcą kolekcji „Pure”. Prowadziłam szkolenia z zakresu upięć i stylizacji dla marki Alfaparf Milano, a dzisiaj dla Schwarzkopf Professional i K-Time.

Oktawian – jestem fryzjerem pracującym przy fotelu, prowadzącym dwa salony fryzjerskie i akademię od strony managementu i marketingu. Dzisiaj to ja prowadzę z Państwem rozmowy telefoniczne, koordynuję grafiki szkoleń i działań oraz zajmuję się sprzedażą szkoleń fryzjerskich w akademii GAAK.

A jak to się zaczęło?

Historia fryzjerstwa w naszej rodzinie sięga 1935 roku, kiedy Norbert Gloss założył pierwszy salon fryzjerski. Posiadał też drugi salon – w Pszczynie, a na Zamku Pszczyńskim zajmował się włosami książąt pszczyńskich Hochberg von Pless. Dwa lata później uczestniczył w pokazie fryzur nowoczesnych wspólnie z Antonim „Antoine” Cierplikowskim w czasie Wystawy Światowej w Paryżu. Utrzymywali kontakt także po wojnie. W drugiej połowie lat 40. angażował się w działalność Izby Rzemieślniczej w Katowicach oraz był jednym z ojców założycieli Cechu Rzemiósł Różnych w Żorach. Jego młodsza córka Helena także poszła w ślady ojca, zajmując się fryzjerstwem. Zdobyła wiele laurów w konkursach i pokazach fryzjerskich w kraju i za granicą. Należała do grona Klubu Fryzjerstwa Artystycznego w Katowicach, prowadząc pokazy w Polsce i Europie. To ona wprowadziła Alicję i Oktawiana na drogę światowego fryzjerstwa artystycznego, a następnie Alicja – Piotra zabierając go na mistrzostwa świata w Mediolanie, gdy Piotr był nastolatkiem. To był początek nauki zawodu przez Piotra w salonie Alicji i Oktawiana, gdzie Natalia również odbywała naukę zawodu.

Jakie były kroki milowe?

Przełomowym momentem dla nas było stworzenie kolekcji „Pure”. Sami zaprojektowaliśmy fryzury, stylizacje, wybraliśmy modelki oraz wykonaliśmy metamorfozy od początku do końca. Kolekcja została doceniona w ponad 40 krajach na świecie i zmotywowała nas do samodzielnej drogi artystycznej. To wtedy zrodził się GAAK jaki znamy tworzymy dzisiaj.

Czym się wyróżniacie? Na co kładziecie nacisk?

Wyróżniamy się przede wszystkim tradycją i bezpośrednim dziedziczeniem sztuki fryzjerskiej w rodzinie. Z pokolenia na pokolenie przekazujemy i ulepszamy techniki strzyżeń, koloryzacji i stylizacji idąc z duchem czasu. Szkolenia są zawsze prowadzone przez nas samych, nie mamy zatrudnionych edukatorów, którzy szkolą pod naszym brandem. Każde z nas specjalizuje się w innej dziedzinie fryzjerstwa: Alicja w strzyżeniach i stylizacjach, Piotr w koloryzacjach i strzyżeniach, a Natalia w stylizacjach i koloryzacjach. Wszyscy uzupełniamy się wzajemnie, szczególnie w dużych projektach artystycznych, ale także w kameralnych warsztatach fryzjerskich. Kolejną sprawą na jaką zwracamy uwagę, to ciągła, systematyczna edukacja naszego zespołu w różnych akademiach zagranicznych. To ona pozwala nam wykorzystać najlepsze elementy filozofii konkretnych akademii i połączenie ich w jeden program edukacyjny. Codzienna praca przy fotelu pozwala nam na przetestowanie naszych technik i wyczucie potrzeb rynku, aby programy były jak najlepiej dostosowane do obecnych trendów. Od wielu lat szkolimy indywidualnie edukatorów oraz działy szkoleniowe największych polskich marek fryzjerskich. Jesteśmy także powoływani do pełnienia roli sędziego w ogólnopolskich konkursach. Należymy do elitarnego grona polskich akademii szkoleniowych, które tworzą co roku nowe kolekcje fryzur. Chcielibyśmy dzielić się naszą pasją i być Waszą inspiracją.

Jakie szkolenia oferuje Akademia?

Nasze szkolenia są przede wszystkim dostosowane indywidualnie do klienta, jego poziomu, potrzeb oraz oczekiwań. Na początku każdego szkolenia staramy się poznać naszego klienta, aby dostosować program poza strefę jego komfortu. Wszystkie techniki, których uczymy na szkoleniach są w 100% do wykorzystania w codziennej pracy salonowej. Staramy się, aby na naszych szkoleniach panowała spokojna i rodzinna atmosfera, a kursanci mają tyle czasu na wykonanie konkretnych etapów, ile potrzebują. Każdy krok kursanta jest omawiany na bieżąco bardzo szczegółowo, a jego praca kontrolowana pod kątem czystości. Kursanci po szkoleniach w naszej akademii stają się twórcami, a nie odtwórcami. Oferujemy szeroki wachlarz szkoleń w różnych konfiguracjach. 20 tematów ze strzyżeń damskich, 5 tematów z koloryzacji oraz 5 tematów ze stylizacji i upięć. Mamy w ofercie również nasze sztandarowe szkolenie na którym możecie dowiedzieć się o najbardziej opłacalnym modelu biznesowym w długoterminowym prowadzeniu klientki korzystającej z usług koloryzacji w połączeniu ze stylizacją oraz wykonywaniem zdjęć na potrzeby marketingowe.

Jakie plany na przyszłość?

Już na wiosnę premierę będzie miała nasza najnowsza kolekcja „AiM”, inspirowana latami 90. w nowoczesnym wydaniu. Jest ona kontynuacją ostatniej kolekcji „WIDE”. Naszą filozofią jest szerokie spojrzenie w dążeniu do obranego w życiu celu. Przygotowujemy także kilka projektów i mamy plany o których jeszcze nie możemy Wam powiedzieć. Trzymajcie za nas kciuki. Przed nami wiele spotkań z Wami na szkoleniach w całej Polsce. Nie możemy się doczekać aż zobaczymy Wasze twarze!!!

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ AKADEMIĘ GAAK?

 • Firma z tradycjami – jest to kolejne pokolenie fryzjerów/edukatorów
 • Ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji edukatorów, którzy szkolą się w wielu międzynarodowych akademiach
 • Wieloletnia współpraca z wieloma markami fryzjerskimi od hurtowni i dystrybutorów po instytucje szkoleniowe i duże koncerny. Szkolenia prowadzone dla klientów marek oraz działów szkoleniowych
 • Własne kolekcje z trendami fryzjerskimi oraz kilka kolekcji dla marek fryzjerskich, które zostały pokazane i wyróżnione w wielu krajach
 • Udział edukatorów w pracach komisji sędziowskich w prestiżowych konkursach
 • Prowadzenie eventów szkoleniowych i pokazów w całym kraju
 • Współpraca z fotografami, projektantami i makijażystami do sesji, pokazów oraz eventów
 • Szkolenia zawsze prowadzone przez właścicieli akademii (Alicję, Piotra i Natalię), dzięki czemu są na najwyższym poziomie oraz pozwalają na wysoką kontrolę w trakcie pracy
 • Szkolenia na wysokiej jakości produktach
 • Małe grupy szkoleniowe pozwalają na indywidualne podejście do kursantów i rodzinną atmosferę sprzyjającą rozwojowi
 • Właściciele są edukatorami, którzy na co dzień pracują w salonach, tworząc programy szkoleniowe na potrzeby rynku
 • Chętne udostępnianie własnych doświadczeń w pracy fryzjera i informacji dodatkowych (know how biznesu).

Więcej:
https://www.gaak.pl/