Jak Davines dba o zielone płuca Polski

189
Dzień Zrównoważonego Piękna Davines
Dzień Zrównoważonego Piękna Davines

Dzień Zrównoważonego Piękna już na stałe zagościł w kalendarzu fryzjerów współpracujących z Davines. W tym roku po raz ósmy styliści zamienią nożyczki na łopaty, by w październiku znaleźć kolejny dom dla młodych drzew. To jedna z wielu ekologicznych inicjatyw włoskiej marki, która udowadnia, że można prowadzić biznes w sposób zrównoważony.

Ponad 15 000 drzew zasadziła do tej pory społeczność fryzjerska Davines. Od 2016 roku polski dystrybutor każdej jesieni zaprasza swoich partnerów do wsparcia kampanii Dzień Zrównoważonego Piękna, promującej postawy proekologiczne. W ramach akcji w salonach fryzjerskich zbierane są fundusze na akcję sadzenia młodych drzewek, które później zasilają lasy w różnych częściach kraju. Inicjatywa ma na celu łagodzenie zmian klimatycznych poprzez kompensację emisji dwutlenku węgla.

W tym roku wielki finał akcji zaplanowany jest na 8 października, kiedy 150 fryzjerów z całej Polski spotka się na terenie nadleśnictwa Wolsztyn.

Partnerem eko-inicjatywy jest Klub Gaja, który od 35 lat chroni przyrodę w Polsce. Zgromadzone fundusze przeznaczane są na wsparcie Święta Drzewa – programu, w ramach którego Klub Gaja organizuje akcje sadzenia drzew, zakłada ogrody i parki, otacza opieką stare drzewa, prowadzi konkurs Drzewo Roku i szeroką działalność edukacyjną.