Alternative Hair Show 2023: łączy w sobie artyzm, kreatywność i dobroczynność

450
Alternative Hair Show 2023
Alternative Hair Show 2023

tekst: Sergiego Bancellsa

Tematem tegorocznego Alternative Hair Show w Londynie był „Gobelin” – intrygujący zbiór inspirujących prezentacji scenicznych. Jako olśniewający pokaz kunsztu artystycznego i niezachwianego zaangażowania w szczytną sprawę, Alternative Hair Show powrócił w całej okazałości w Excel London. Długo oczekiwane wydarzenie, trafnie nazwane „Gobelin”, odbyło się wczoraj i urzekło publiczność zapierającymi dech w piersiach pokazami kreatywności w zakresie stylizacji fryzur, a jednocześnie zbierało fundusze dla organizacji charytatywnych zajmujących się białaczką i rakiem krwi. Tegoroczna edycja Alternative Hair Show okazała się monumentalnym sukcesem, gromadząc na ten cel zdumiewającą kwotę 121 000 funtów.

Wydarzenie, którego gospodarzem był założyciel, Tony Rizzo, w towarzystwie prezesa, Anthony’ego Mascolo i Lindy Evans oraz nowo mianowanego wiceprezesa AHS Rudy’ego Mostardy, obejmowało ogłoszenie zwycięzców International Visionary Awards na rok 2023 – po raz pierwszy na żywo od trzech lat. Co więcej, wydarzenie osiągnęło nowy poziom, ponieważ nowy światowy patron AHS, Trevor Sorbie MBE, został uhonorowany na scenie nagrodą Legend Award, ugruntowującą jego legendarny status w świecie fryzjerstwa.

Głównym sponsorem jest Alfaparf Milano, sponsorem platynowym – Wella Company, sponsorami akcji charytatywnych – Infringe, Linda Hair, ONACIS i Alternative Hair.

Tony Rizzo, Trevor Sorbie and Anthony Mascolo           Linda Evans

Wielki Finał Alternative Hair Show 2023
Zbierając fundusze na istotne badania i inicjatywy charytatywne, Alternative Hair Show stało się globalną platformą prezentacji niezwykłego kunsztu zespołów fryzjerskich z każdego zakątka świata. Fryzjerzy, którzy zagościli na scenie, pokazali nie tylko swoje umiejętności twórcze, ale także niezachwiane oddanie swojemu rzemiosłu. Rozkoszowali się swobodą twórczą, jaką zapewnia Alternative Hair Show, przesuwając granice tego, co jest możliwe w świecie fryzjerstwa. Ich mistrzowskie prace wprawiły publiczność w zachwyt, podkreślając nieograniczony potencjał ich sztuki.


Beauty Underground                                 Lorenzo Marchelle     Tindaro Orifici


Rudy Mostarda

Oprócz zapierających dech w piersiach pokazów, Alternative Hair Show 2023 było także okazją do ogłoszenia zwycięzców International Visionary Awards. Prestiżowe wyróżnienia zostały wręczone przez założyciela Tony’ego Rizzo i prezesa Alternative Hair Worldwide Anthony Mascolo:

Avant Garde: Ulderico Nasti (Włochy)
Cut & Colour: Jae Young Lee (Korea)
Men’s: Daniel Gallego (Hiszpania)

Ulderico Nasti

Jae Young Lee

Daniel Gallego

Te wizjonerskie talenty wykazały się wyjątkowymi umiejętnościami i kreatywnością w swoich kategoriach, potwierdzając zaangażowanie Alternative Hair Show w pielęgnowanie i promowanie nowych talentów w branży.

Wszystkie zdjęcia: Alex Barron-Hough