Izabela Stachoń-Ciążyńska Mistrzynią Świata we fryzjerstwie

618
Izabela Stachoń - Ciążyńska, mistrzyni świata we fryzjerstwie awangardowym
Izabela Stachoń - Ciążyńska, mistrzyni świata we fryzjerstwie awangardowym

tekst: Olga Krzyżyk

Najlepsza fryzjerka na świecie jest z Katowic! To Izabela Stachoń-Ciążyńska, która wróciła z Mistrzostw Świata we Włoszech z tytułem mistrzyni świata we fryzjerstwie awangardowym.

Katowiczanka zdobyła mistrzostwo świata! Izabela Stachoń – Ciążyńska to fryzjerka z Katowic, która specjalizuje się we fryzjerstwie awangardowym. Właśnie wróciła z Mistrzostw Świata we Włoszech (World Champion 2023 Italy Caserta), gdzie była najlepsza! W zawodzie pracuje już przeszło 18 lat.

Na mistrzostwa świata jeździmy, jako reprezentacja Polski – CMC Poland. Fryzjerzy, którzy mają osiągnięcia w skali kraju, a potem Europy biorą udział w Mistrzostwach Świata, które w tym roku odbyły się pod koniec października we Włoszech w miejscowości Caserta. Ja startowałam w dwóch kategoriach, po raz pierwszy w kategorii Salon Look Comercial, gdzie zajęłam 6. miejsce oraz w mojej ulubionej kategorii – strzyżenie geometryczne (Geometric Games Avant-Garde), w której zdobyłam w tym roku Mistrzostwo Świata – mówi Izabela Stachoń – Ciążyńska, mistrzyni świata we fryzjerstwie awangardowym.

Tu można było puścić wodze fantazji. Zainspirowałam się moim ostatnim szkoleniem z tworzenia pikseli na włosach. Takie piksele wykorzystywałam w zwycięskiej fryzurze, która miała formę boba, ale z każdej strony była inna – dodaje Izabela Stachoń – Ciążyńska.

Fryzjerka podkreśla, że ten sukces był możliwy dzięki ciężkiej pracy i poświeceniu. Podziękowania kieruje w stronę swoich trenerów – Beaty Bromboszcz z Katowic i Joanny Zaręby z Bydgoszczy, jak również całej kadry CMC Poland. Jak podkreśla – to dzięki nim tu jest.

Jest to dla mnie ogromne osiągnięcie, gdyż jestem pierwszą kobietą ze Śląska i pierwszą kobietą w Katowicach, która zdobyła Mistrzostwo Świata w konkurencji Geometric Games Avant-Garde. To dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi Izabela Stachoń – Ciążyńska.

Najważniejsze na tego typu mistrzostwach jest precyzja, skupienie i czystość pracy. Logistyczne przemyślenie całości oraz wyrobienie się w czasie przewidzianym na daną konkurencję. Ważne jest również wsparcie mojej rodziny, która zawsze wspiera mnie na mistrzostwach – dodaje fryzjerka.

W Katowicach Izabela Stachoń – Ciążyńska ma dwa salony fryzjerskie. Jeden mieści się w samym centrum Katowic przy ul. Rynek 8 (od ulicy Teatralnej), a drugi z tyłu dworca przy ul. Batorego 4. Specjalizuje się w strzyżeniu damskim i męskim oraz w koloryzacji. W salonie dominują proste, klasyczne cięcia, a obecnie też jesienne stonowane stylizacje kolorystyczne. Zupełnie inaczej jest na mistrzostwach, gdzie mistrzowie fryzjerstwa mogą kreatywnie zaszaleć ze swoją wizją fryzury.

Jestem osobą, która bardzo chętnie rozwija się w swoim zawodzie poprzez liczne szkolenia. Przekłada się to wszystko na moje umiejętności. Szkoliłam się m.in. u Curylo Academy, Mazella and Partners, X-Pression, Gat Academy, Vidal Sasoon, Tommy&Guy, Dobrava, Zenkova, Gaak Academy, Goldwell, Loreal, Alfaparf. Jestem również szkoleniowcem w marce Rica – opowiada fryzjerka z Katowic.

Mistrzyni świata z Katowic w swoich salonach szkoli też uczniów, następne pokolenie fryzjerów. Jeździ z nimi na targi, podkreśla wagę szkoleń i zdobywa z nimi sukcesy, jak Puchar Śląska i Mistrzostwa Polski:

  • rok 2020 Mistrzostwa Polski online fryzura męska awangardowa – I miejsce
  • rok 2021 Wojewódzki konkurs uczniowski – I miejsce fryzura awangardowa męska, I miejsce – fryzura ślubna
  • rok 2021 Mistrzostwa Polski Skills – I miejsce
  • rok 2022 Mistrzostwa Polski fryzura dzienna z przeczesaniem na wieczorową – III miejsce
  • rok 2023 Wojewódzki konkurs uczniów fryzjerstwa – I i II miejsce fryzura męska klasyczna i awangardowa, II i III miejsce fryzura ślubna, I i II i III miejsce fryzura fale a`la Monroe
  • rok 2023 Mistrzostwa Polski konkurencja uczniowska – fryzura ślubna – I miejsce, fale i pierścionki a`la Monroe – III miejsce

Teraz przed fryzjerką z Katowic Mistrzostwa Europy, które odbędą się w weekend 25-26 listopada w katowickim Spodku. Izabela Stachoń-Ciążyńska wystartuje w kategorii Geometric Games Avant-Garde oraz Salon Look Comercial. A jakie są dalsze plany mistrzyni z Katowic?

Pragnę otworzyć swoją Akademię Isabel. Oprócz strzyżenia moich klientów uwielbiam również uczyć i przekazywać swoją wiedzę dalej – zdradza nam mistrzyni świata we fryzjerstwie awangardowym.

Źródło: www.wkatowicach.eu