Trychologia jako wartość dodana w twoim salonie

407

Trychologia to indywidualna terapia skóry głowy i włosów, dobierana na podstawie badania trychologicznego. Są to zabiegi i kuracje wspomagające leczenie dolegliwości, z jakimi zmagają się nasze klientki i klienci. Kompleksowa usługa w jednym miejscu jest bardzo pożądana w dzisiejszych czasach.

Marka Rica podchodzi do fryzjerstwa i edukacji bardzo kompleksowo. Nie ma pięknych włosów bez zdrowej skóry głowy i nie ma zdrowej skóry głowy bez edukacji! Każdy może poszerzyć ofertę swojego salonu o tę pomocną i bardzo istotną usługę.”

Wielu klientów boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów, łupieżem i innymi podobnymi schorzeniami skóry głowy, które wymagają specjalistycznego podejścia. Chcąc temu zaradzić, sięgamy do wiedzy z zakresu trychologii, czyli badamy i diagnozujemy dolegliwości związane z włosami i skalpem.

Trychologia jako wartość dodana w Twoim salonie to doskonałe podejście do wyodrębnienia Twojego salonu od konkurencji. Oto kilka powodów, dlaczego warto wprowadzić trychologię jako dodatkową usługę:

  1. Kompleksowa opieka nad włosami: Dzięki trychologii możesz oferować klientom rozwiązania na różnorodne problemy, takie jak łupież, wypadanie, łysienie.
  2. Podniesienie profesjonalizmu salonu: Klienci będą mieli większą pewność, że w Twoim salonie pracują eksperci, którzy rzetelnie podejdą do problemów związanych z włosami.
  3. Zwiększenie przychodów: Oferowanie dodatkowych usług może znacznie zwiększyć dochody Twojego salonu, klienci będą kompleksowo obsłużeni w jednym miejscu. Zabiegi trychologiczne mogą sprawić, że klienci będą wracać z większą regularnością.
  4. Lojalność klientów: Jeśli Twoi klienci wiedzą, że dbasz nie tylko o wygląd, ale i o zdrowie włosów, będą skłonni pozostać z Tobą na dłużej.
  5. Wyróżnienie na rynku: Trychologia to specjalistyczna dziedzina, która nie jest oferowana w każdym salonie fryzjerskim, dzięki czemu możesz się wyróżnić na tle konkurencji.
  6. Możliwość rozwoju i nauki: Dodanie trychologii do ofert Twojego salonu otwiera możliwość rozwoju i nauki dla Twoich pracowników. Mogą oni zdobyć specjalistyczną wiedzę i umiejętności.

Marka Rica opracowała trzy profesjonalne rytuały trychologiczne, które idealnie sprawdzą się jako nowa oferta w salonie fryzjerskim oraz sprostają wymaganiom klientów. Bazują one na wyselekcjonowanych kosmetykach, tak aby, jak najlepiej rozwiązywać problemy, którymi objawami są: wypadnie włosów, łupież czy przetłuszczająca się skóra głowy.

To, co jest nietypowe i odróżnia rytuały trychologiczne Rica, to fakt, że nie ma tu sprzedaży produktu, tylko pojawia się oferta całej usługi. Jest to najważniejszy element, wyróżniający markę pośród konkurencji.

Pamiętaj, żeby odpowiednio promować nowe usługi w Twoim salonie. Możesz zorganizować specjalne promocje, zaoferować darmowe konsultacje trychologiczne lub promować tę usługę na mediach społecznościowych. Warto również zadbać o to, by Twoi pracownicy byli dobrze wykształceni i mieli niezbędne umiejętności w zakresie trychologii. Wprowadzenie trychologii do Twojego salonu może przynieść wiele korzyści, zarówno dla Twojego biznesu, jaki i dla satysfakcji i zdrowia Twoich klientów.

Szkolenie Trychologiczne RICA

W ofercie marki Rica znajdziecie specjalistów w tej dziedzinie oraz szkolenie trychologiczne, którego zakres obejmuje omówienie podstaw anatomii i fizjologii skóry głowy i włosów, jak również naukę definiowania najczęstszych problemów skóry głowy i włosów. Dowiecie się, jakie jest zastosowanie kosmetyków RICA w profesjonalnej pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Więcej informacji:

https://akademia.ricapolska.pl/blog/trychoterapia-rica/
oraz
https://ricapolska.pl/kategorie/pielegnacja/?swoof=1&brands=produkty-trychologiczne&really_curr_tax=102-product_cat