Pielęgnacja problematycznej skóry głowy w salonie fryzjerskim

126
fot. Obraz licencjonowany przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma
fot. Obraz licencjonowany przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma

Pielęgnacja problematycznej skóry głowy w salonie fryzjerskim może być przeprowadzana przy użyciu specjalistycznych kosmetyków i zabiegów. Aby znaleźć ten odpowiedni dla siebie, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, który oceni skalę problemu i dopasuje odpowiedni sposób.

Przykładowa pielęgnacja problematycznej skóry głowie w salonie fryzjerskim może obejmować następujące kroki:

  1. Najważniejsze, to profesjonalna diagnoza skóry głowy. Wykonuje się ją w kilka minut i polega ona na obejrzeniu skóry albo przy pomocy specjalnego urządzenia – mikrokamery, albo metodą organoleptyczną, czyli przy użyciu zmysłów: wzroku, dotyku. Dzięki diagnozie fryzjer może zidentyfikować problemy takie, jak łupież, swędzenie, nadmierna produkcja sebum lub suchość.
  2. Jeśli problemem do rozwiązania jest nadmierne przetłuszczanie się, może okazać się, że skóra potrzebuje profesjonalnego resetu, polegającego na dokładnym oczyszczeniu przy użyciu specjalnych produktów. Składnikiem, który dobrze sprawdzi się w tej roli może być glinka, a kosmetyki, które ją zawierają mogą pełnić też funkcję szamponu. Glinka wykazuje właściwości silnie oczyszczające, pomaga odblokować i usunąć zanieczyszczenia, pozostałości wcześniej użytych produktów, pot i sebum. Po jej użyciu włosy stają się lekkie, pełne objętości i gotowe na kolejny krok.
  3. W przypadku suchych włosów, z którymi boryka się wiele osób, w samym salonie należy postawić na produkty, najlepiej te zawierające w swoim składzie niacynamid. Poprawia on nawilżenie skóry, dzięki zmniejszeniu utraty wody z naskórka, a przede wszystkim łagodzi podrażnienia. To czego z kolei należy unikać przy pielęgnacji suchej skóry głowy to kosmetyki zawierające barwniki, silikony, siarczany oraz alkohol, które są bardzo agresywne i mogą jedynie pogłębić problem.
    (………………………………..)

Artykuł ukazał się w grudniowym wydaniu ESTETICA POLSKA 4/2023
Zamów egzemplarz lub prenumeratę ESTETICA POLSKA >>>

Zamów e-book TRYCHOLOGIA W SALONIE FRYZJERSKIM >>>

Tomasz Stuglik_Master Artysta L'Oréal Professionnel ParisTomasz Stuglik
Master Artysta L’Oréal Professionnel Paris
The Fresh Tomasz Stuglik Salon Fryzjerski