Profesjonalizm w koloryzacji

198
Wioleta Dembowska
Wioleta Dembowska

Dziś mamy przyjemność rozmawiać z Wioletą Dembowską, cenioną fryzjerką, instruktorką marki Kemon i ekspertką w dziedzinie koloryzacji.

Redakcja: Wiolu, zacznijmy od Twojego doświadczenia we fryzjerstwie. Co sprawiło, że zakochałaś się w koloryzacji?

Wioleta: Cześć! Koloryzacja to dla mnie umiejętność przekształcania włosów w dzieła sztuki. To gra kolorami, teksturą i kształtem, która zawsze mnie fascynowała. Moja miłość do koloryzacji narodziła się wraz z moją karierą fryzjera. To obszar, który pozwala mi wyrazić swoją kreatywność i tworzyć unikatowe style.

To piękne, jak pasja prowadziła Cię do tej dziedziny. Co możesz powiedzieć o swoim doświadczeniu ze szkoleniami i dlaczego zdecydowałaś się na prowadzenie szkoleń w Stanach?

Szkolenia to klucz do rozwoju w naszej branży. Decyzja o prowadzeniu szkoleń w Stanach była efektem pragnienia poszerzenia horyzontów. Ameryka to miejsce, gdzie łączą się różnorodne style i techniki. To niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło mi na naukę od najlepszych i przekazanie tej wiedzy dalej. Jestem dumna, że mogłam wpłynąć na rozwijanie umiejętności profesjonalistów w tak odległym miejscu.

To z pewnością inspirujące. Skoro jesteśmy już przy tematach międzynarodowych, jakie trendy widzisz na horyzoncie w koloryzacji i jakie techniki zamierzasz wprowadzać do swojej działalności?

Nadchodzące trendy przynoszą ze sobą fascynujące możliwości. Obecnie obserwuję rosnące zainteresowanie naturalnością i ciepłymi odcieniami. Klienci poszukują subtelnych zmian, które podkreślają ich urodę. To zachęca mnie do eksperymentowania przeróżnymi technikami, które pozwalają osiągnąć delikatne, piękne efekty. Połączenie nowoczesnych trendów z tradycyjnym rzemiosłem jest kluczem do sukcesu w mojej branży.

To brzmi intrygująco. A czy mogłabyś podzielić się z nami, jak wygląda Twoja współpraca z kolegami/instruktorami w marce Kemon i jakie innowacje przynosi ta kooperacja?

Praca z nimi to inspirujący proces. Razem tworzymy przestrzeń, w której edukacja i kreatywność łączą się w harmonii. Organizujemy różnorodne szkolenia i warsztaty, na których wymieniamy się doświadczeniami i inspirujemy się nawzajem. Ta współpraca pozwala nam wprowadzać nowatorskie rozwiązania w dziedzinie koloryzacji. Jestem dumna, że jestem częścią tej ekscytującej społeczności.

Zgrany zespół to podstawa, to prawda. Na zakończenie prosimy o porady, jak dbać o włosy po koloryzacji, aby zachować ich zdrowie i świeżość?

To ważne pytanie. Po koloryzacji warto unikać gorącej wody podczas mycia włosów, używać specjalnych szamponów i odżywek do włosów farbowanych oraz regularnie nawilżać je maskami. Starajmy się ograniczać stosowanie gorącego powietrza suszarki i wysokiej temperatury w urządzeniach do stylizacji, a także chronić włosy przed szkodliwym działaniem słońca. Regularne wizyty u fryzjera, aby utrzymać kolor, to również część właściwej pielęgnacji.

Dziękujemy Wiolu, za rozmowę. Twoje zaangażowanie w koloryzację i rozwijanie branży fryzjerskiej to prawdziwa inspiracja.

Dziękuję za taką możliwość. Chcę kontynuować dążenie do doskonałości i dzielić się moją pasją z innymi, dlatego ten wywiad to była wyłącznie przyjemność.

https://www.instagram.com/wioleta_dembowska_hair/