International Hairdressing Awards 2024 olśniły w Lizbonie

165
International Hairdressing Awards 2024
International Hairdressing Awards 2024

Sergi Bancells

W Lizbonie w Portugalii odbyła się spektakularna gala wręczenia Międzynarodowych Nagród Fryzjerskich 2024.

Łącznie 1500 profesjonalistów z ponad 30 krajów zebrało się w ubiegły poniedziałek w Lizbonie na wielkim wieczorze międzynarodowej branży fryzjerskiej, upamiętniającym szóstą rocznicę Międzynarodowych Nagród Fryzjerskich. Wydarzenie to na przestrzeni lat stało się światowym punktem odniesienia dla fryzjerstwa. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 29 kwietnia 2024 r. w Lizbońskim Centrum Kongresowym i była transmitowana na żywo w Internecie w serwisie YouTube >>>.

https://www.instagram.com/ihawards/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c5de2724-064b-4636-bec3-bcab984e0c02

Wydarzenie zjednoczyło w Lizbonie najlepszych fryzjerów świata. Po pięciu udanych edycjach w Hiszpanii impreza przeniosła się do Portugalii z okazji szóstej rocznicy. Wieczór przebiegał we wspaniałym stylu z fioletowym dywanem (odpowiednik czerwonego dywanu w branży fryzjerskiej), wybiegiem, na którym prezentowały się najważniejsze zespoły fryzjerskie z całego świata, oraz efektowną ceremonią wręczenia nagród. Australijska fryzjerka Sharon Blain otrzymała honorową nagrodę International Hair Legend 2024 za swoją ponad pięćdziesięcioletnią karierę stylistki i trenera. Ken Paves został nagrodzony tytułem International Hair Influencer of the Year za swoje działania filantropijne wykraczające poza fryzjerstwo. Znany jest także z występów w programach telewizyjnych takich jak Oprah Winfrey’s oraz jako stylista takich gwiazd jak David i Victoria Beckham oraz Eva Longoria.

Sharon Blain, International Hairdressing Awards 2024Ken Paves, International Hairdressing Awards 2024
Sharon Blain                              Ken Paves

Brytyjski fryzjer Sam Elliot zwyciężył w kategorii Best International Men’s Commercial Collection, a hiszpańscy fryzjerzy Carlos Valiente i Bernat Sayol zdobyli nagrodę za Best International Women’s Commercial Collection. W kategorii Best International Avant-Garde Collection zwyciężyła brytyjska fryzjerka Efi Davies. Zespół artystyczny Toni&Guy zdobył nagrodę International Artistic Team of the Year, a brytyjski Cos Sakkas trzeci rok z rzędu zdobył tytuł International Hairdresser of the Year. Już po raz drugi przyznano nagrodę International Film & TV Hairdresser of the Year, która trafiła do fryzjerek filmu „Barbie”: Ivany Primorac, Marie Larkin i Clare Corsick.

Sam Elliot, International Hairdressing Awards 2024Carlos Valiente & Bernat Sayol, International Hairdressing Awards 2024
Sam Elliot                                                  Carlos Valiente & Bernat Sayol

Efi Davies, International Hairdressing Awards 2024Toni&Guy Artistic Team, International Hairdressing Awards 2024
Efi Davies                                                Toni&Guy Artistic Team

Cos Sakkas, International Hairdressing Awards 2024Ivana Primorac, International Hairdressing Awards 2024
Cos Sakkas                                          Ivana Primorac

W tym roku zwycięzców poszczególnych kategorii konkursu ogłoszono podczas marcowego światowego tournée prowadzonego przez International Hairdressing Awards. Zwycięzcy zostali osobiście i nieoczekiwanie ogłoszeni przez Mikela Luzeę, reżysera i założyciela, oraz Sergi Bancells, światowego ambasadora, który podróżował po całym świecie ze swoim zespołem produkcyjnym, aby ogłosić nagrody.

Ceremonię wręczenia nagród uświetniły pokazy najwybitniejszych zespołów fryzjerskich na świecie takich jak: Mark Leeson Art Team (Wielka Brytania), Toni&Guy Artistic Team (Wielka Brytania), Emmanuel Esteban (Francja), Fabio Ziccardi (Włochy), Errol Douglas MBE (Wielka Brytania). ) oraz Jorge X i Janos Deri (Hiszpania/Niemcy). Dodatkowo w charakterze gości VIP wzięło udział kilka ikon międzynarodowego fryzjerstwa.

International Hairdressing Awards 2024International Hairdressing Awards 2024International Hairdressing Awards 2024International Hairdressing Awards 2024International Hairdressing Awards 2024

O KONKURSIE

Międzynarodowe nagrody fryzjerskie, zainicjowane przez hiszpańskiego fryzjera Mikela Luzeę, w ciągu zaledwie sześciu lat stały się wydarzeniem wzorcowym dla światowej profesji fryzjerskiej. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy fryzjerzy z całego świata, którzy chcą zgłosić kolekcje fotograficzne swoich prac. Konkurs zawiera dwie kategorie honorowe: nagrodę International Hair Legend, uznającą karierę w zawodzie oraz nagrodę International Hair Influencer, dla profesjonalisty mającego znaczący wpływ na branżę. W każdej edycji uczestniczy jury złożone z pięciu wybitnych fryzjerów, którzy anonimowo i niezależnie głosują na kolekcje biorące udział w konkursie. W tegorocznym jury zasiadali Anthony Mascolo, Robert Lobetta, Tony Rizzo, Luis Romero i portugalska fryzjerka Anabela Pereira. W tym roku do konkursu zgłoszono prawie 500 kolekcji z 32 różnych krajów. Dodatkowo zaproszono wybranych fryzjerów i zespoły artystyczne do składania wniosków zawierających dokumentację podsumowującą ich osiągnięcia zawodowe w ciągu ostatniego roku.

ORGANIZACJA

International Hairdressing Awards to niezależna firma kosmetyczna, napędzana przez fryzjerów, od samego początku wspierana przez głównego sponsora o międzynarodowym znaczeniu, wierzącego w przesłanie i misję tych nagród, Revlon Professional. Ponadto magazyn Estetica działa jako globalny partner medialny, a The Hair MBA, Artero i Salón Look IFEMA Madrid jako sponsorzy. Te marki połączyły swoje siły, aby wydarzenie odniosło międzynarodowy sukces.

Więcej informacji znajdziesz na www.ihawards.com