Alicja Glos-Krawczyk – Stylista Roku Hairdressing Prestige Awards 2024

126
Alicja Glos Krawczyk

STYLISTA ROKU
Alicja Glos-Krawczyk
za całościowy dorobek, kolekcje, sukcesy i nagrody,
publikacje w mediach na całym świecie, projekty charytatywne

Edukacja fryzjerska z pasją
To misja życiowa Alicji Glos-Krawczyk, współzałożycielki prestiżowej akademii fryzjerskiej, kreatorki trendów fryzjerskich, edukatorki. Umiejętnie łączy obowiązki domowe i zawodowe. Największym wyzwaniem jest dla niej czas. Jej sukcesy osiągnięte dzięki pasji i kreatywności inspirują inne kobiety do działania i rozwoju.

Kim jest Stylista Roku 2024?

Cześć! Stylista Roku 2024 to osoba, która łączy w sobie pasję, profesjonalizm i kreatywność. Jestem fryzjerem, edukatorem, stylistą fryzur, ale przede wszystkim mamą i żoną. Myślę, że to właśnie połączenie tych wszystkich ról daje mi tyle energii, inspiracji i chęci do dalszej pracy oraz rozwoju. No i przy okazji od czasu do czasu robię też obiad. Czy to kwalifikuje mnie do bycia superbohaterką? Myślę, że tak!

W jakiej roli czujesz się najlepiej?

Najlepiej czuję się, gdy mogę podzielić swój czas pomiędzy różne aktywności. Praca w salonie, edukacja, produkcja sesji zdjęciowych oraz bycie mamą – wszystko to tworzy mój idealny balans. Czasami mam wrażenie, że jest to trochę jak żonglowanie talerzami, ale kto powiedział, że nie można nimi żonglować i dobrze się przy tym bawić?

Jakbyś siebie najlepiej scharakteryzowała?

Jestem kreatywna i wrażliwa, ale też perfekcyjna, precyzyjna i piekielnie pracowita. Moje koleżanki i koledzy z pracy czasami żartują, że jestem jak szwajcarski zegarek – precyzyjna, niezawodna i zawsze na czas.

Opowiedz nam o krokach milowych swojej kariery i największych sukcesach.

Na pewno krokiem milowym w mojej karierze było zwycięstwo w konkursie „Kreator”, praca na stanowisku dyrektora kreatywnego jednej z największych międzynarodowych marek fryzjerskich oraz stworzenie kolekcji fryzur PURE, która została opublikowana w ponad 40 krajach na całym świecie.

Sukcesem natomiast mogę nazwać prowadzenie od 3 lat jednego z największych w Polsce działów edukacji Schwarzkopf Professional z zakresu strzyżeń i stylizacji. Dodatkowo miałam również przyjemność pracy z Nickiem Irwinem, byłym globalnym dyrektorem artystycznym marki Toni&Guy oraz obecnym globalnym ambasadorem marki Schwarzkopf Professional, na Fashion Week w Londynie.

Poza tym jestem kosmicznie dumna również ze stworzenia stylizacji, które zostały opublikowane na ponad 30 okładkach magazynów z całego świata oraz 100 innych publikacji, które pojawiły się w międzynarodowych magazynach. A to wszystko w ciągu jednego roku!

Nie lubię się chwalić, ale na koniec mogę dodać, że bez wątpienia sukcesem mogę również nazwać zwycięstwo, pierwszy raz w historii Polski, w trzech kategoriach Hairdressing Prestige Awards.

Jaka jest Twoja filozofia i misja życiowa?

Moja filozofia opiera się na cytacie Vidala Sassoona: „Dla mnie praca z włosami to architektura z ludzkim pierwiastkiem”. Moja życiowa misja to edukacja fryzjerska z pasją, inspirowanie innych oraz uśmiech zadowolonych kursantów i klientek.

Jak dbasz o rozwój swoich umiejętności i poznawanie najnowszych trendów?

Stale i nieprzerwanie od 25 lat korzystam z międzynarodowych warsztatów treningowych w mojej opinii topowych, a wręcz najlepszych na świecie akademii fryzjerskich, i to kilka razy do roku! To mój sposób na to, by nie być tylko odtwórcą trendów, ale ich kreatorem w branży fryzjerskiej. Do tego nieustannie dążę.

Jaka jest Twoja filozofia w projektowaniu fryzur?

Lubię tworzyć stylizacje komercyjne z odrobiną ekstrawagancji. Czasami, dla przełamania, tworzę również stylizacje awangardowe. Uważam, że fryzury powinny być wyrazem osobowości i pokazywać naszą różnorodność.

Kolekcja Fusion, GAAK Akademia

Kolekcja Fusion, GAAK Akademia

Kolekcja Fusion, GAAK Akademia


Jakie są największe wyzwania, z którymi musisz się zmierzyć?

Moim największym wyzwaniem jest czas! Zawsze jest go za mało, za krótko, a pomysłów na kolejne projekty mam aż nadto. Chciałabym, żeby dzień miał co najmniej 36 godzin, wtedy może udałoby mi się zrobić wszystko, co sobie zaplanowałam!

Jak radzisz sobie z krytyką i presją bycia na szczycie branży?

Nie mam problemu z konstruktywną krytyką ani z braniem udziału w grupowych szkoleniach treningowych, na których często jestem oceniana. Popełniam błędy jak każdy, ale zawsze wyciągam z nich wnioski i staram się ich nie powtarzać. Jestem z natury pracowita przez co dość łatwo przychodzi mi wyznaczanie sobie celów oraz konsekwentne dążenie do ich realizacji.

Jakie rady miałabyś dla aspirujących fryzjerów, którzy chcieliby osiągnąć sukces podobny do Twojego?

Marzyć, wyznaczać cele i konsekwentnie dążyć do mety. Nieprzerwanie się szkolić i rozwijać swoje talenty. Praca w branży fryzjerskiej wymaga pasji i zaangażowania, ale także elastyczności i otwartości na nowe doświadczenia.

Co oznacza dla Ciebie tytuł Stylisty Roku i jakie cele stawiasz sobie na przyszłość?

Tytuł Stylisty Roku to dla mnie ogromne wyróżnienie, które motywuje mnie do realizacji kolejnych ciekawych projektów. Mam mnóstwo pomysłów, które kiełkują w mojej głowie, ale nie chcę ich jeszcze zdradzać. Jednak jedno jest pewne – chcę i będę nadal dzielić się swoją pasją do fryzjerstwa.

Proszę wybaczyć osobisty charakter pytania. A marzenia?

Jedno z moich marzeń spełni się dosłownie za „chwilę”. Otwieramy nowo wyremontowaną akademię wraz ze studiem fotograficzno-filmowym, gdzie będę mogła tworzyć ciekawe projekty i gościć swoich kursantów. A oprócz tego mam oczywiście wiele innych marzeń, ale nie chcę zapeszać.

Bardzo dziękuję za uznanie oraz możliwość podzielenia się moją historią i przemyśleniami na łamach Waszego magazynu. Cieszę się, że mogłam opowiedzieć o swoich sukcesach, filozofii oraz o tym, co mnie inspiruje. Wiem, że fryzjerstwo to nie tylko sztuka, ale też ciężka praca i nieustanna nauka, dlatego jestem wdzięczna za każdą szansę, by mówić o mojej pasji.

Alicja Glos-Krawczyk
Fryzjerstwem zajmuje się już 30 lat, ale szybko zaczęła odnosić sukcesy w branży. Szkoliła się w najsłynniejszych akademiach fryzjerskich na świecie m.in. Vidal Sassoon, Toni&Guy, Saco, Mahogany, Mazella&Partners. Na swoim koncie ma takie osiągnięcia jak Mistrzostwo Śląska oraz podium Mistrzostw Polski, co było jedynie preludium do jej dalszych osiągnięć. Otrzymywała liczne nagrody od prestiżowych magazynów, takich jak Estetica Polska czy Hair Trendy. Jednym z najważniejszych momentów w jej karierze był triumf w konkursie Kreator.

Jest współzałożycielką Akademii Fryzjerskiej GAAK. To miejsce rozwoju dla fryzjerów nie tylko o wysokim standardzie, ale także z wieloletnią tradycją, sięgającą aż 1935 roku – to już trzecie pokolenie szkoleniowców w tej rodzinie. Akademia ta, będąca jedną z nielicznych, posiada certyfikat jakości MSUES Nr 634/2023. Co więcej, jest jedyną akademią fryzjerską na świecie, która wprowadza innowacyjne programy szkoleniowe specjalnie dostosowane dla osób głuchoniemych.