GAAK Akademia Fryzjerska GKD – Akademia Roku Hairdressing Prestige Awards 2024

95
GAAK

AKADEMIA ROKU
GAAK Akademia Fryzjerska GKD
za stworzenie innowacyjnej akademii i wkład w rozwój profesjonalnego fryzjerstwa

Trzy pokolenia pasji i doświadczenia

Jeśli chcecie zrobić pierwszy krok i rozwijać się we fryzjerstwie, Akademia GAAK jest miejscem, gdzie znajdziecie wsparcie i narzędzia, by osiągnąć sukces. Spotkacie tu najlepszych specjalistów i edukatorów, którzy nie pozwolą wam przestać marzyć!

Jak oceniają Państwo rynek edukacji dla Fryzjerów?

Alicja Glos-Krawczyk: Rynek edukacji dla fryzjerów przeszedł znaczną transformację w ciągu ostatnich 10 lat. Kiedyś szkolenia były domeną firm dystrybuujących kosmetyki, ale teraz pojawiło się wiele prywatnych akademii, zarówno dużych, jak i mniejszych. Zauważamy też coraz większą liczbę freelancerów, którzy organizują szkolenia na własną rękę. Ten rozwój sprawił, że dzisiejszy fryzjer ma dostęp do bogatej oferty szkoleń, od jednodniowych po kilkumiesięczne.

Piotr Drewniak: Co więcej, zagraniczne akademie i szkoleniowcy coraz częściej odwiedzają Polskę, co eliminuje konieczność wyjazdów za granicę, a więc obniża koszty dla uczestników. Szkolenia online stały się popularne, oferując zarówno gotowe kursy, jak i wydarzenia LIVE, zarówno płatne, jak i bezpłatne. To wszystko sprawia, że rynek edukacji dla fryzjerów staje się bardziej zróżnicowany i dostępny.

Jakie zmiany nastąpiły po pandemii?

AGK: Pandemia wpłynęła na rynek edukacji fryzjerskiej, zwłaszcza w pierwszym okresie, kiedy wiele szkoleń było zawieszonych lub odbywało się w ograniczonym zakresie. Z czasem, szkolenia warsztatowe zaczęły wracać, z zachowaniem środków bezpieczeństwa, ale dużą popularność zyskały szkolenia online. Stały się one alternatywą dla tradycyjnych form nauki, pozwalając na elastyczność i bezpieczeństwo.

PD: Szkolenia typu „look & learn”, które kiedyś przyciągały większe grupy odbiorców, straciły na popularności ze względu na ograniczenia pandemiczne. Dopiero w ostatnim roku obserwujemy ich wznowienie, ale w formie bardziej kameralnych pokazów. To pokazuje, że branża fryzjerska potrafi dostosować się do nowych warunków, zachowując elastyczność i otwartość na potrzeby uczestników.

Jakie szkolenia są najbardziej popularne?

PD: Przez długi czas to szkolenia z koloryzacji były najbardziej popularne, ponieważ firmy kosmetyczne mocno je promowały. Ale teraz widzimy, że rynek się zmienia. Jest przesycenie szkoleniami z koloryzacji, a jednocześnie rośnie popyt na szkolenia z zakresu strzyżenia. Wynika to z nowych trendów w modzie fryzjerskiej, które kładą nacisk na krótsze cięcia. Znane postacie, takie jak Julia Wieniawa czy Emily Ratajkowsky, inspirują do zmian, co napędza zainteresowanie szkoleniami z tej dziedziny.

AGK: Obserwujemy deficyt szkoleń z zakresu strzyżenia, dlatego w naszej akademii skupiamy się właśnie na tym aspekcie. Wiele osób chce usystematyzować swoją dotychczasową pracę lub nauczyć się nowych technik i stylów, a my staramy się dostarczać im wiedzę, której potrzebują, by być na bieżąco z trendami.

Jak wyglądają ceny?

PD: Ceny usług fryzjerskich wzrosły, głównie z powodu rosnących kosztów działalności, wynikających z inflacji i wyzwań związanych z kryzysem. Wiele salonów musiało podnieść ceny, czasami o 30-40%, aby pokryć rosnące wydatki. Niestety, ten wzrost cen nie przekłada się na większe dochody dla salonów, ale jest po prostu reakcją na rosnące koszty. To klient ostatecznie ponosi ten ciężar, co wpływa na jego decyzje dotyczące korzystania z usług fryzjerskich.

AGK: Zauważamy, że wzrost cen jest związany z wysokimi oczekiwaniami klientów co do jakości usług. Aby uzasadnić wyższe ceny, salony starają się podnosić standardy, co prowadzi do rozwoju rynku w kierunku salonów oferujących wyższą jakość usług. My w Akademii GAAK staramy się utrzymać rozsądne ceny, oferując jednocześnie usługi na najwyższym poziomie.

Jak rynek będzie się rozwijał?

PD: Rynek zmierza w kierunku salonów średniej półki cenowej, które oferują usługi o wysokiej jakości w przystępnych cenach. Takie salony cieszą się coraz większą popularnością, a ich liczba stale rośnie. Z drugiej strony, salony, które nie są w stanie dostosować jakości do ceny, mają trudności z utrzymaniem się na rynku.

AGK: Dalszy rozwój rynku będzie związany z rosnącymi oczekiwaniami klientów. Salony będą musiały dbać o wysoką jakość usług, aby przyciągnąć i utrzymać klientów. W naszej akademii skupiamy się na precyzji, zaangażowaniu i indywidualnym podejściu do każdego uczestnika. Wierzymy, że te elementy są kluczem do sukcesu w przyszłości.

Czy rynek jest bardzo rozdrobniony? Jak Państwa zdaniem wygląda podział rynku pomiędzy duże akademie a małe niszowe?

AGK: Rynek edukacji fryzjerskiej jest dość rozdrobniony. Duże akademie często korzystają z dofinansowań, co pozwala im na organizację szkoleń w różnych miejscach i oferowanie szkoleń indywidualnych, grupowych oraz w salonach. Mają one przewagę w zakresie renomy i zasobów.

PD: Z drugiej strony, mniejsze akademie, takie jak nasza, oferują bardziej indywidualne podejście. W Akademii GAAK dbamy o to, by uczestnicy naszych szkoleń mieli pewność, że uczą się od najlepszych. Sami projektujemy programy edukacyjne oraz prowadzimy wszystkie szkolenia, zamiast delegować te czynności do zespołu edukatorów, bo chcemy, aby wszystko było wykonane z najwyższą jakością i starannością.

AGK: Dla nas najważniejsze jest indywidualne podejście i zadowolenie uczestników. Wierzymy, że niezależnie od tego, czy kursant wybierze duże akademie, czy mniejsze, kluczem do sukcesu jest jakość, zaangażowanie i pasja. I właśnie tym kierujemy się w naszej pracy.

PD: Podsumowując, rynek edukacji fryzjerskiej ewoluuje w niezwykłym tempie, otwierając wiele drzwi zarówno dla doświadczonych profesjonalistów, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają. Zmiany, które przyniosła pandemia, sprawiły, że branża musiała się dostosować, i my w Akademii GAAK to zrobiliśmy. Dziś mamy do zaoferowania więcej niż kiedykolwiek – od tradycyjnych szkoleń warsztatowych po nowoczesne szkolenia z koloryzacji czy media społecznościowe.

AGK: W Akademii GAAK wierzymy, że kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście i pasja do tego, co się robi. To dlatego każde szkolenie prowadzimy osobiście, starając się, aby każdy uczestnik czuł się wyjątkowy. Wierzymy, że w ten sposób możemy zapewnić najwyższą jakość edukacji i zadowolenie naszych kursantów.

PD: Krótko mówiąc jeśli czyta nas jakiś fryzjer, który chce się rozwijać, podnieść swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie w przyjaznej atmosferze, to Akademia GAAK jest miejscem dla niego. Oferujemy nie tylko rzetelną wiedzę i praktyczne umiejętności, ale też inspirację i możliwość pracy z ludźmi, którzy naprawdę kochają to, co robią. Jak to się mówi ‚samo mięsko’.

AGK: Dziękujemy za rozmowę i cieszymy się, że mogliśmy podzielić się naszym doświadczeniem oraz wizją rynku edukacji fryzjerskiej.

Dla wszystkich młodych fryzjerów (i nie tylko!) mamy jedną radę: nie bójcie się marzyć, uczcie się od najlepszych i nieustannie dążcie do doskonałości. A jeśli chcecie zrobić pierwszy krok, Akademia GAAK jest miejscem, gdzie znajdziecie wsparcie i narzędzia, by osiągnąć sukces. Czekamy na was!

PD: Dzięki!

AGK: Jeszcze raz dziękujemy

Akademia fryzjerska GAAK
Swoje początki miała w 1935 roku, i nieustannie rozwija się, podążając za najnowszymi trendami i technikami, co sprawia, że jest jedną z najbardziej renomowanych instytucji szkoleniowych w Polsce. Jako jedna z nielicznych ośrodków edukacyjnych dla fryzjerów posiada certyfikat potwierdzający jakość MSUES Nr 634/2023.

Szkoleniowcy akademii to prawdziwi mistrzowie swojego fachu: Alicja Glos-Krawczyk od strzyżeń, Piotr Drewniak od koloryzacji i Natalia Drewniak od upięć. Od lat doskonalą swoje umiejętności w najsłynniejszych akademiach fryzjerskich na całym świecie oraz są laureatami licznych konkursów. Co więcej, ich podopieczni, zdobywają czołowe lokaty i wyróżnienia nawet w konkursach międzynarodowych.