Rica Masters – Wydarzenie Roku Hairdressing Prestige Awards 2024

125
Rica Masters 2024

WYDARZENIE ROKU
Rica Masters
za stworzenie możliwości promowania kreatywności i potencjału młodych stylistów

Rica Masters to wyjątkowy konkurs dla wszystkich kreatywnych fryzjerów. Jego pomysł narodził się kilka lat temu, gdy Rica Polska szukała formuły pozwalającej promować młodych, żądnych nowych wyzwań stylistów, którzy chcą zaprezentować swój potencjał i artystyczne wizje.

Dlaczego konkurs Rica Masters jest wyjątkowy?

Cezary Szymczak, Rica PolskaCezary Szymczak, Dyrektor Generalny Limited Distribution: Pomysł zorganizowania konkursu Rica Masters narodził się kilka lat temu. Szukaliśmy formuły, która pozwoli odkryć nowe talenty, pokazać prace młodych, kreatywnych fryzjerów. W odróżnieniu od innych tego typu konkursów, Rica Masters jest szeroko otwarty na całe środowisko fryzjerskie – uczestnicy konkursu nie muszą na co dzień pracować w salonach kosmetykami marki Rica, często do wykonania konkursowych prac używają innej niż Rica koloryzacji, pielęgnacji czy stylizacji. W wielu przypadkach okazuje się, że jest to początek miłości fryzjerów do tych profesjonalnych, wspaniałych kosmetyków rodem z gorącej Sycylii.

Jakie są kategorie konkursowe? I kryteria oceny?

Co roku są inne kategorie konkursowe. W pierwszym etapie Rica Masters 2024, przewodnicząca Jury, znana edukatorka i fryzjerka – Dobrawa Piękos-Szymańska – zaproponowała kategorie: BAUHAUS, POP-ART I RELIGIJNOŚĆ. Wszyscy zakochani w geometrycznych formach Bauhaus’u, kolorystyce Pop-artu i uduchowionej Religijności mogli poczuć się „jak ryba w wodzie”. Pole do popisu było niesamowite. W finale, szóstka najbardziej kreatywnych fryzjerów, stanęła przed zadaniem zaprezentowania swojej wizji NEW ROMANTIC. Ten, kto kocha lata 80. w muzyce, sztuce ulicznej na pewno był zadowolony z takiego tematu. Jeżeli chodzi o kryteria oceny, to stawialiśmy na dokładne odwzorowanie postawionych zadań i trzymanie się regulaminu. Ale, oczywiście, fryzjerzy mogli popuścić wodze fantazji, co zobaczyliśmy oglądając finałowe prace. Były bardzo kolorowe, kreatywne i zaskakujące.

Rica Masters 2024

Jak maksymalnie dostosować się do oczekiwań uczestników i stworzyć imprezę, która nie tylko spełnia ich potrzeby, ale także przekracza ich oczekiwania?

Gala Rica Masters 2024 to było prawdziwe show! Trzeba pamiętać, że zaczynaliśmy skromnie, a w czasie pandemii finał przeprowadziliśmy tylko w internecie. Ale to nie zniechęciło uczestników. W tym roku zaprosiliśmy laureatów, gości i fryzjerów na finał do modnego miejsca w Warszawie. Przygotowaliśmy dla nich prawdziwą ucztę dla oczu. Dobrawa Piękos-Szymańska wystąpiła z niesamowitym Look & Learn pozostającym w tematyce konkursowej. Goście z Rica Italia – Antonio Musumeci i Semmy Mele – rozgrzali publiczność swoją ognistą kolekcją Red, inspirowaną gorącą Sycylią i lawą wypływającą z wulkanu Etna. Emocje sięgnęły zenitu podczas ogłoszenia zwycięzców Rica Masters 2024 – cała finałowa szóstka cieszyła się razem z Mateuszem Furmankiem z Poznania, który okazał się najbardziej kreatywnym fryzjerem i zwyciężył w naszym konkursie.

Co roku staramy się zaskakiwać uczestników wyborem kategorii. Fryzjerzy są bardzo kreatywni, chcą się oderwać od codziennej, żmudnej i bardzo ciężkiej pracy w salonie. Chcą wyjść poza szablon codziennych koloryzacji i wyrazić w inny sposób swoją kreatywność. To z myślą o nich przygotowywane są nietuzinkowe kategorie konkursowe. Ponadto my, organizatorzy, co roku staramy się zaskakiwać różnorodnością i jakością nagród. Bo kto nie chciałby wyjechać w podróż nowoczesnym kamperem, najnowszym, elektrycznym Volvo, spędzić weekend w Sopocie w Hotelu Mariott, pracować najwyższej jakości sprzętem fryzjerskim czy profesjonalnymi kosmetykami Rica? W tym roku łączna pula nagród wyniosła 70 tysięcy złotych!

Jakie rady macie dla młodych fryzjerów, którzy będą chcieli startować w kolejnych edycjach?

Radziłbym wszystkim nie tylko młodym fryzjerom, by starali się brać udział w jak największej ilości konkursów – to bardzo rozwija i kształtuje wyobraźnię, zmusza do nieszablonowego myślenia. Ważne, by nie poddawali się mimo porażek i próbowali coraz to nowych rzeczy. Dzięki temu będą mogli rozwijać się i uwierzą we własne siły, a jednocześnie osiągną satysfakcję z wykonywanego zawodu.

Rica Masters 2024Rica Masters 2024

Jakie plany na przyszłość w kolejnych edycjach? Czy konkurs będzie się zmieniał?

Ledwie skończył się Rica Masters 2024, a już myślimy o przyszłorocznym konkursie. Co ulepszyć, co zmienić, jak zachęcić młodych fryzjerów, by wzięli udział w konkursowych zmaganiach? Konkurs Rica Masters, zarówno dla fryzjerów, jak i dla Rica Polska, to bardzo duże wyzwanie. Jakie kategorie konkursowe zaproponować, jakie nagrody ufundować w przyszłym roku, kogo zaprosić do Jury? Na te wszystkie pytania odpowiemy sobie po wakacjach, gdy z nową energią zaczniemy przygotowania do Rica Masters 2025.

Konkurs RICA MASTERS

Konkurs adresowany jest do wszystkich kreatywnych fryzjerów. Co bardzo istotne, to że jest to konkurs dla wszystkich fryzjerów pracujących na wszystkich markach, nie tylko na Rica. Ma na celu promocję młodych, żądnych nowych wyzwań fryzjerów – stylistów, którzy chcą zaprezentować swój potencjał i artystyczne wizje. W Rica Masters fryzjerzy rywalizują o uznanie jury i zdobycie prestiżowego tytułu Zwycięzcy. Nie bez znaczenia są także wspaniałe nagrody. W 4 edycji Rica Masters 24 – pula wyniosła 70 000 złotych!