Hair Revolution – Wydarzenie Roku Hairdressing Prestige Awards 2024

89

WYDARZENIE ROKU
Hair Revolution
Trendy Hair Fashion
za stworzenie możliwości wzięcia udziału polskim stylistom w konkursie wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa: UNITED DANKS CONTEST w Japonii

Prestiż i globalny wymiar
Trendy Hair Fashion to największa sieć fryzjerska w Polsce, posiadająca salony w blisko stu lokalizacjach w Europie. Konkurs HAIR REVOLUTION skierowany do stylistów sieci, celebruje kreatywność od ponad dekady. Nagroda główna podkreśla jego prestiż i globalny wymiar, ale przede wszystkim na zawsze zmienia warsztat i perspektywy fryzjera. Zwycięzca bierze udział w największym na świecie konkursie fryzjerskim wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa: UNITED DANKS CONTEST w Japonii. Jurorami tego wydarzenia są uznane na świecie autorytety z branży mody, fryzjerstwa i urody.

Co wyróżnia konkurs Hair Revolution? Jakie są cele i wartości konkursu? Co zapewnia Laureatom?

Konkurs Hair Revolution jest organizowany przez Trendy Hair Fashion od kilkunastu lat i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród stylistów naszej sieci. Idea konkursu powstała na bazie przyjaźni Trendy Hair Fashion i największej japońskiej sieci fryzjerskiej ASH. Hair Revolution daje możliwość zdobycia wspaniałej nagrody – udziału dla stylisty i modelki w międzynarodowym, największym na świecie konkursie United Danks Contest w Japonii, wpisanym do Księgi Rekordów Guinessa. Ale to nie jedyna korzyść – udział w konkursie, poza szansą na nagrody, zmienia na zawsze życie zawodowe i osobiste startującego fryzjera, daje możliwość wymiany doświadczeń zawodowych, poznania japońskiej kultury i pozostawia wspaniałe wrażenia na całe życie. Japońska sztuka fryzjerska różni się bardzo od sztuki fryzjerskiej na świecie, japońscy styliści są bardzo awangardowi i kreatywni. Stylista, poza konkursem, ma również okazję zwiedzić Tokio, poznać kulturę japońską oraz topowe salony fryzjerskie w mieście.

Jakie techniki i trendy fryzjerskie uważacie za kluczowe w dzisiejszej branży?

Balayage i ombre airtouch: delikatne techniki koloryzacji, które nadają włosom naturalny efekt rozjaśnienia.

Strzyżenia: fryzury z różnymi długościami, aby uzyskać objętość i teksturę.

Stylizacja naturalna: podkreślanie naturalnej tekstury włosów i minimalne używanie narzędzi do stylizacji.

Wet look: stylizacja, która naśladuje efekt mokrych włosów.

Fryzury: z klasycznymi stylami z przeszłości, takimi jak fale lat 20. czy fryzury afro z lat 70.

Pielęgnacja włosów: zabiegi i produkty, które pomagają w utrzymaniu zdrowia i kondycji włosów.

Jakie rady macie dla młodych fryzjerów, którzy starują w konkursach?

Bardzo mocno zachęcamy młodych stylistów do brania udziału w konkursach fryzjerskich, to bardzo rozwija. Nie chodzi tylko o nagrodę i wygraną w konkursie – sam udział to szansa na wymianę doświadczeń, możliwość rozwoju zawodowego i osobowościowego. Przygotowania do konkursu, szukanie inspiracji, liczne próby – to wszystko rozwija młodego stylistę, pomaga w końcu osiągnąć sukces. Polecamy także dzielić się relacjami z przygotowań do konkursu w social mediach. Nie można się bać albo uważać, że nie jest się wystarczająco dobrym. Ważne, żeby chcieć się rozwijać, to ważny atut w samorozwoju. Nawet, jeśli nie uda się wygrać, pozostaje wspaniała pamiątka, zdjęcia, wrażenia, współzawodnictwo. Niech młodzi styliści traktują konkursy jako kształcącą zabawę, bez stresu, jaki będzie wynik.

W jaki sposób powstała kolekcja Fluri? Jakie są Wasze strategie związane z doborem modeli i stylizacją? Jakie były inspiracje?

Kolekcja Fluri powstała poprzez zaangażowanie Temu Kreatywnego Trendy Hair Fashion w analizę trendów w dziedzinie fryzjerstwa, badanie potrzeb klientów oraz eksperymentowanie z nowatorskimi technikami i stylami. Nasze strategie związane z doborem fryzur opierają się na równowadze między aktualnymi trendami a indywidualnymi preferencjami klientów, dbając o to, aby fryzury nie tylko wyglądały atrakcyjnie, ale także były dostosowane do stylu życia klientów. Stylizacja fryzur jest dla nas ważna, więc staramy się wprowadzać unikalne detale i techniki, które nadają fryzurom charakteru, jednocześnie zachowując uniwersalność, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Inspiracje do naszych fryzur mogą pochodzić z różnych źródeł – od natury, poprzez kulturę, aż po sztukę współczesną – i często wynikają z eksploracji różnych obszarów życia i świata wokół nas.

Jakie są Wasze największe sukcesy w branży fryzjerskiej do tej pory? Jakie wyzwania pokonaliście na swojej drodze do sukcesu?

Naszym sukcesem są nasi ludzie, bo działamy w myśl zasady: buduj najpierw swoich ludzi, a Twoi ludzie razem z Tobą wybudują Twój biznes. W naszej firmie pracują ludzie z kilkunastoletnim, a nawet kilkudziesięcioletnim stażem.

Jakie plany na przyszłość ?

Plany – pielęgnować i rozwijać markę Trendy Hair Fashion i Mchair fast styling, stawiając na reprezentujących i rozwijających je z nami ludzi.

KONKURS HAIR REVOLUTION

Konkurs HAIR REVOLUTION organizowany przez Trendy Hair Fashion skierowany do stylistów sieci, celebruje kreatywność od ponad dekady. Nagroda główna podkreśla jego prestiż i globalny wymiar. Zwycięzca bierze udział w największym na świecie konkursie fryzjerskim wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa: UNITED DANKS CONTEST w Japonii. Każdego roku

podczas gali Hair Revolution odbywa się inauguracja finalistów, poprzedzona pierwszym etapem wyboru prac przez międzynarodowe jury.