W tym roku w malowniczym Sztokholmie styliści z całego świata mogli doświadczyć wspaniałych emocji z markami Goldwell i KMS podczas jednego z największych międzynarodowych wydarzeń fryzjerskich.

Blisko trzy tysiące stylistów Goldwell i KMS z całego świata uczestniczyło 2 i 3 października w niesamowitych pokazach, rywalizacji w konkursie Color Zoom Challenge oraz w inspirujących sesjach najlepszych stylistów. Najważniejszym momentem była premiera kolekcji Goldwell Color Zoom na 2017 rok – IN·FLUX.

Goldwell Global Zoom Event

Dwa dni wrażeń

W niedzielę Global Zoom Event wystartował z Welcome Session, w czasie której Cory Couts, Prezydent Kao Salon (właściciela Goldwell i KMS) przedstawił odnowione portfolio Kao. Skupił się na relaunchu StyleSign – serii stylizacyjnej Goldwell, odświeżeniu pielęgnacyjnego segmentu Goldwell Dualsenses oraz relaunchu całego KMS (oba wydarzenia w Polsce wiosną 2017). Odsłonił także nowe hasło KMS, które wejdzie wraz z relaunchem – „Style Matters”.

Po sesji powitalnej nastąpił długo wyczekiwany, zwłaszcza przez uczestników, konkurs na najlepszego kolorystę na świecie – Color Zoom Challenge. 94 stylistów z 37 krajów rywalizowało w trzech kategoriach: Partner, Creative i New Talent.

Głównym celem sesji artystycznych było umożliwienie gościom z całego świata podpatrzenie pracy najlepszych stylistów w branży. Fascynujący cykl sesji otworzył, znany części publiczności, KMS Global Style Council, który pokazał fragment kampanii KMS na 2017 rok będącej połączeniem tego co najlepsze na wybiegach z tym co modne na światowych ulicach. Skład KMS Style Council to Simon Miller (USA), Sam Burnett (Wlk. Brytania), Lori Panarello (USA), Robert Mrosek (Niemcy), Garreth Lenagh (Australia) oraz Kenny Chow (Tajwan). W tym roku na scenę dołączył gość specjalny, Edwin Johnston, Globalny Ambasador KMS męskich stylizacji.

Następnie na scenę wyszedł Shane Bennett, jeden z najbardziej kreatywnych i nagradzanych stylistów świata (trzykrotny zdobywca tytułu Północno-Irlandzkiego Stylisty Roku i najmłodszy stylista, który dołączył do Brytyjskiej Akademii Sław Fryzjerstwa). Wraz z zespołem zaprezentował swoją najnowszą kolekcję, która zainspirowała i zachwyciła wszystkich gości.

Goldwell Global Zoom Event

Wieczorna gala odbyła się w Ericsson Globe, największym sferycznym budynku na świecie. Była idealnym zakończeniem pierwszego dnia imprezy w Sztokholmie. Fryzjerzy zachwycali się prezentacją nowej kolekcji trendów Color Zoom ’17 IN·FLUX, która łączy w sobie różne nurty: światło i ciemność, delikatność i siłę, heroiczność i tajemniczość w koloryzacji, teksturze i kształtach pozostających w ciągłym ruchu.

Podczas gali ogłoszono również wyniki konkursu trendów Color Zoom Challenge 2016.
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

  • Daniel Rubin z USA w kategorii Partner Colorist,
  • Larissa Bresnehan z Australii w kategorii Creative Colorist,
  • Sargis Airapetian z Rosji w kategorii New Talent Colorist.

W plebiscycie na ulubione prace stylistów Stylists’ Favorite Award także wyłoniono laureatów. Zostali nimi:

  • Daniel Rubin z USA w kategorii Partner Colorist,
  • Colette Jones z USA w kategorii Creative Colorist,
  • Liss Dragos z Rumunii w kategorii New Talent Colorist.

Po gali wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali zaproszeni na niezapomniane after party.

Poniedziałek upłynął pod znakiem warsztatów, seminariów i paneli dyskusyjnych. Cory Couts omawiał problemy, jakie czekają na właścicieli salonów i stylistów zarazem. Goście Global Zoom Event mieli także okazję zobaczyć jak pracują najlepsi. Master Design Team pod wodzą Jaya Mahmooda zaprezentował najlepsze punkty z projektu sygnowanego marką Goldwell Master Colorist Program, Master Stylist Program oraz najnowszego Master Texture, koncentrując uwagę uczestników na czystym kształtcie, designie i kolorze.

Zespół Kreatywnych Stylistów Color Zoom ’17 w składzie: Corinne Brown, Harley LoBasso, Natalie Cara Jones, Rodica Hristu i Sascha Haseloff zaprezentował techniczne aspekty najnowszej kolekcji trendów od Goldwell na 2017 rok IN·FLUX.

Na koniec wystąpił mistrz świata we fryzjerstwie Mario Krankl. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych stylistów świata zachwycił publiczność pokazem unikalnych kreacji i awangardowych stylizacji.

Impreza kończąca, Farewell Party, w jednym z najbardziej modnych klubów Sztokholmu – Café Opera, była ukoronowaniem Global Zoom Event 2016.

Goldwell Global Zoom Event

Polska obecność

Do Sztokholmu udali się polscy zwycięzcy Color Zoom: Iwona Klimczak, Andrzej Juszczak i Robert Taras. Walczyli dzielnie, ale nie udało się zwyciężyć. Nic straconego, za rok kolejna szansa!

Wraz z Iwoną, Andrzejem i Robertem do Sztokholmu udało się ponad 30 innych stylistów, by na żywo wspierać ich w rywalizacji oraz by samemu przeżyć emocje Global Zoom Event. Impreza co roku przygotowywana jest przez Kao z takim rozmachem, że nikt nie powinien wyjechać ze Sztokholmu z niedosytem.

Za rok styliści spotkają się w Barcelonie. Osoby zainteresowane udziałem w Global Zoom Event 2017 proszone są o kontakt z Przedstawicielami Handlowymi JBS.

www.e-jbs.pl