Alternative Hair Show 2019 

434

37 lat kreatywności i zaangażowania i ponad 12,5 mln funtów zebranych na cele charytatywne!

Kiedy Valentino, syn  Toniego i Maggie Rizzo, zmarł na białaczkę, Tony postanowił zorganizować charytatywny pokaz podczas weekendu Salon International. Miało to być wydarzenie jednorazowe. Wieczór okazał się jednak takim sukcesem, a ludzie zażądali powtórki w następnym roku, że narodził się Alternative Hair Show. Przez lata Alternative Hair Show odbywał się nie tylko w Londynie, ale także na całym świecie.

W tym roku energiczne i wysoce kreatywne pokazy zapewniły eksplozję kolorów i kunsztu, a każdy zespół pokazał własną interpretację tematu PARODY.

W tym roku uczestniczyły zespoły artystyczne: Sanrizz (Wielka Brytania), Raffel Pages (Hiszpania), Anne Veck (Wielka Brytania), Dmitry Vinokurov (Rosja), Klaus Peter Ochs (Niemcy), Saco (Wielka Brytania), Ken Zhou (Chiny), Mikel Luzea (Hiszpania), Rudy Mostarda (Włochy), HOB (Wielka Brytania), Sassoon (Wielka Brytania), Marc Antoni (Wielka Brytania), Laszlo Hajas (Węgry), Carlo Bay (Włochy) i TIGI Creative Team (Wielka Brytania).

Dodając kolejne 163,650 funtów do łącznej kwoty ponad 12,5 miliona funtów, tegoroczny fantastyczny program odbył się w ICC, Excel w Londynie przed publicznością 3200 gości. To był niesamowity wieczór, w którym wiele osób na widowni twierdziło, że prezentacje sceniczne należą do najlepszych w historii.

THE ALTERNATIVE HAIR VISIONARY AWARDS

Nagrody te, sponsorowane przez TIGI, stały się integralną częścią wydarzenia. 15 lat temu, kiedy Anthony Mascolo został zaproszony na stanowisko prezesa Alternative Hair, zasugerował zorganizowanie imprezy z udziałem nieznanych kreatywnych fryzjerów. Jego pomysłem stały się Nagrody Wizjonerskie. Filozofią Anthony’ego zawsze było znajdowanie i promowanie nowych talentów. Nagrody Visionary dają młodym i nierozpoznanym fryzjerom możliwość pokazania swojej pracy i zdobycia uznania, a zwycięzcy są zaproszeni do udziału w przyszłych alternatywnych pokazach fryzjerskich.

Visionary Awards to konkurs fotograficzny z wydarzeniami na żywo w tym roku w Irlandii i na Tajwanie. Finaliści 3 kategorii: Cut & Color, Men i Avant-Garde są każdego roku zaproszeni do udziału w konkursie Visionary Award Show w Alternative Hair Show. W ciągu ostatnich 15 lat nagrody Visionary Awards stały się znaczną częścią wieczoru, w tym roku z finalistami z Wielkiej Brytanii, Europy, Skandynawii, Chin, Singapuru, Japonii, Malezji, Tajwanu i Australii.

Zwycięzcami w 2019 roku zostali:

  • Cięcie i kolor: Eva Stromblad ze Szwecji
  • Męskie: Lo Shih-Chen z Tajwanu
  • Awangarda: Elvin Soh z Malezji

AIPP AWARDS

Wydarzenie również uznało i uhonorowało zwycięzców AIPP 2019, którzy wyszli na scenę wraz z AIPP-AHS Hair Legend of the Year – nagrodę, która w 2019 r. trafiła do hiszpańskiej ikony fryzjerskiej, Raffel Pages, założyciela imperium 100 salonów o tym samym tytule, a także jego niesamowite Muzeum Fryzjerstwa w Barcelonie.