DAVINES X HARPER’S BAZAAR

197

Delikatne fale znów są na fali. To najgorętszy trend tego lata. Styliści współpracujący z Davines stworzyli wakacyjne fryzury w sesji zdjęciowej dla magazynu Harper’s Bazaar „Wszystkie uroki lata”. Rządzą lekkość, nonszalancja, naturalność. Looki wykreowali: Małgorzata Cisowska, Andrzej Kruczek, Iwona Jarzębowska, Piotr Popławski. Koordynatorem i współtwórcą sesji był Rafał Potomski.  Można ją obejrzeć w wydaniu lipiec-sierpień magazynu.

M O D E R N  H I P P I E
Propozycja dla fanek lat 70. i 80. ostrzyżonych w stylu shag haircut. Ułóż włosy, zwijając je w duże pierścionki i spryskaj je Blowdry Primerem Davines. Żeby były gładkie, a grzywka miękka, użyj Invisible Serum. To fryzura, której latem nie trzeba suszyć, wystarczy wyjść na słońce. Sprawdzi się zarówno w przypadku włosów podatnych na układanie, jak i kręconych. Można ją utrwalić lakierem o średniej mocy.

Autorką tej fryzury jest MAŁGORZATA CISOWSKA, współwłaścicielka salonu AirHair Team w Poznaniu.

Stylistka z 20-letnim doświadczeniem. Pasja i stuprocentowe zaangażowanie – to słowa, które opisują ją najtrafniej. Cieszy się, że może pozytywnie wpływać na sposób, w jaki ludzie siebie postrzegają.

D Z I E W C Z Y N A  S U R F E R A

Propozycja, która się wpisuje w plażowy look. Cechuje ją lekkość i naturalność. Sprawia wrażenie niedopracowanej i nonszalanckiej, jakby włosy same wysuszyły się na wietrze. Aby osiągnąć ten efekt, używamy sprayu z solą morską Sea Salt Spray Davines. Uzyskamy subtelny mat oraz delikatne fale jak po dniu spędzonym na plaży.

Fryzurę wykreował ANDRZEJ KRUCZEK, fryzjer, instruktor, założyciel Kruczek Hair Concept w Krakowie. Doświadczenie zdobywał w Polsce, Anglii i Australii. Twórca autorskich kolekcji, specjalizuje się we włosach kręconych. W jego salonie liczy się także troska o środowisko naturalne. Docenia pracę ze swoim zespołem, stara się tworzyć kreatywną atmosferę, tak aby jego salon był wyjątkowym miejscem w Krakowie.

K W I A T Y  W E  W Ł O S A C H
Nieformalny look, który może się kojarzyć ze ślubem na plaży, ale nie tylko. Fryzura powstała na bazie geometrycznie ściętego boba, a kwiaty umocowane są na warkoczu. Tworząc tę stylizację, wykorzystujemy dwa produkty – łączymy Relaxing Moisturizing Fluid oraz spray z solą morską Davines. Największym hitem tego sezonu jest zestawienie piór i naturalnych kwiatów. Amarant, fuksja i błękit to nasi sprzymierzeńcy.

Fryzurę stworzyła IWONA JARZĘBOWSKA – Studio Sunflower w Toruniu. Od 18 lat właścicielka dwóch salonów fryzjerskich w Toruniu z genialną i kreatywną kadrą. Niestrudzona w poszukiwaniu nowych rozwiązań i wyzwań. Nie znosi nudy, dlatego wciąż się szkoli i dokształca.

N A D M O R S K I E  F A L E
Celem jest uzyskanie naturalnego efektu miękkości, a zarazem regularności skrętu – włosy mają wyglądać tak, jakby nie dotknęła ich ręka stylisty. Wygładź ich nasadę mleczkiem OI All In One Milk Davines, a nada to fryzurze nowoczesny wygląd. Na całej długości skręć włosy ruchem „twist”, następnie susz je w tubie, kręcąc nimi w różnych kierunkach.

Fryzurę stworzył PIOTR POPŁAWSKI. Prowadzi salon z zespołem fryzjerów w Warszawie U Fryzjerów by Piotr Popławski. Fryzjer od 11 lat. Doświadczenie zdobywał podczas pracy przy pokazach mody, sesjach zdjęciowych, programach (You Can Dance, Bitwa na głosy). W swojej pracy kieruje się poczuciem estetyki. Ceni naturalność.

Koordynatorem i współtwórcą sesji „Wszystkie uroki lata” był RAFAŁ POTOMSKI – założyciel AtelieRPotomski w centrum Krakowa. Fryzjer, freelancer, ambasador linii More Inside Davines. Współtworzył projekt Show dla Intercoiffure w Paryżu i Alternative Hair Show w Wiedniu. Dzięki temu znalazł się w teamie współtwórców Alternative Hair Show w Royal Albert Hall w Londynie. Autor kolekcji fryzur: „Road of life”, „Relationshi”, „Dream”, „Blink of an Eye”.

Materiały: Harper’s Bazaar
Zdjęcia: Magdalena Łuniewska/Picture That
Stylizacja i produkcja: Katarzyna Bajor
Modelki: Beata Grabowska, Natalia Kszczotek / Neva Models, Ania Augustynowicz, Liza Korol / Specto Models

Davines – włoski producent naturalnych kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji, stylizacji i koloryzacji włosów. Firma istnieje od 1983 r., została założona w Parmie. Początkowo działała jako laboratorium badawcze produkujące kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry na zlecenie słynnych domów mody. Firma nieustannie się rozwija. Jej siedziby mieszczą się obecnie w Nowym Jorku, Meksyku, Londynie, Paryżu, Deventer oraz Parmie, a kosmetyki są dostępne w 95 krajach świata. Dyrektorem artystycznym marki jest Angelo Seminara – czterokrotny zdobywca wyróżnienia British Hairdresser of the Year, współpracujący z największymi projektantami. Angelo zdobył międzynarodową sławę dzięki swojej pracy za kulisami wybiegów w Paryżu, Nowym Jorku, Londynie oraz Mediolanie, jak również poprzez współpracę z domami mody, m.in.: Chanel, Hermes, Dolce&Gabbana czy Vivienne Westwood.

Davines realizuje wartości zrównoważonego rozwoju. Działa na rzecz zachowania bioróżnorodności gatunków roślin, korzysta z odnawialnych źródeł energii, zarówno opakowania produktów, jak i same kosmetyki powstają przy minimalnym wpływie na środowisko – Davines uczestniczy w projekcie Zero Impact Life Gate. Wyłącznym dystrybutorem kosmetyków Davines w Polsce jest Sustainable Beauty Sp. z o.o.

Więcej informacji: www.davines.com/pl oraz www.facebook.com/davinespolska

Udostępnij
Poprzedni artykułCzas na barbering!
Następny artykułW pełnym kolorze!