Davines X Mariusz Przybylski

786
Pokaz Mariusz Przybylski foto Tomasz Bielka
Pokaz Mariusz Przybylski foto Tomasz Bielka

Lata 80. nadawały kierunek fryzurom do pokazu najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego Under Construction, który odbył się w stylowym wnętrzu Sali Koncertowej Polskiego Radia. Z tym zadaniem zmierzył się zespół fryzjerów współpracujących z Davines, który zadbał o włosy modelek i modeli. Nad pracą stylistów czuwał Rafał Potomski (AtelieRPotomski), ambasador linii More Inside Davines.

Sala Koncertowa Polskiego Radia. Wybieg zaaranżowany na scenie do tej pory zarezerwowanej dla muzyków, miejsca dla widowni w klasycznym teatralnym układzie. Wspaniałe przedstawienie, podczas którego mogliśmy podziwiać damskie i męskie sylwetki kolekcji Under Construction. Pióra, cekiny, warstwy, mocne centkowane akcenty, living coral, dekonstrukcja, looki streetowe i wieczorowe. Różnorodnie, ale jednak z zachowaniem spójnego charakteru całości.

Kropką nad „i” były włosy, które dopełniły looków, jak najbardziej współczesnych, ale nawiązujących do lat 80.
Jak zauważa Rafał Potomski, szef zespołu fryzjerskiego, założyciel AtelieRPotomski w Krakowie i ambasador linii do stylizacji More Inside:

„W przeddzień pokazu opracowaliśmy po 3 stylizacje włosów dla modelek i 3 dla modeli, w sumie 6 stylizacji, w oparciu o kierunek lat 80. W dniu pokazu zrezygnowaliśmy z jednej stylizacji włosów dla modeli i zastąpiliśmy ją dwoma kolejnymi rozwiązaniami. Każda fryzura została finalnie dopasowana do osobowości modeli i outfitu, który prezentowali na wybiegu.

W galerii zdjęć z pokazu można zobaczyć efekty pracy mojego fantastycznego zespołu, który stworzyli: EWELINA CICHECKA I MAŁGORZATA KUPIS (salon Niepokorni Ona&On), KATARZYNA ĆWIR (Salon Syrena), KINGA FRANCUZ (Pracownia Fryzjerska Kinga Francuz), PAWEŁ GOTLIB (salon Piotr Mordas Fryzjer & Barbershop), DANIEL JAMRÓG (Jamróg Pracownia Fryzur), AGNIESZKA PISKOZUB (Salon Fryzjerski „Aga”), JOANNA SAWICKA (Salon Fryzjerski Joanna Sawicka). Cieszę się również, że mogłem zaprosić moich współpracowników Oleksii Tonkonoha i Michała Wojciechowicza. Wspólnie z całym zespołem opracowaliśmy w sumie 60 stylizacji włosów osadzonych w latach 80.
Praca podczas pokazu Mariusza Przybylskiego była fantastycznym doświadczeniem. Wiemy, że udało się nam w pełni odpowiedzieć na oczekiwania projektanta, z czego jesteśmy dumni” – podkreśla Rafał Potomski.

Podczas stylizacji modelek i modeli świetnie się sprawdziły produkty z linii More Inside Davines, m.in. spray Dry Texturizer, który zapewnił włosom lekką objętość i mocne uniesienie u nasady, Medium Hold Gel oraz Shine wax , które pozwoliły na stworzenie wet looków w wydaniu męskim i damskim, lakier Extra Strong, który w dyskretny sposób utrwalił fryzury i sprawił, że pozostały lekkie, czy w końcu Sea Salt Spray, który podkreślił teksturę i nadał objętość. Również swoją rolę odegrał BlowDry primer z linii Your Hair Assistant, który nawilżył włosy i zabezpieczył je przed działaniem wysokiej temperatury lokówek i prostownic.

www.davines.pl