1410-138405261098231540244427234366554o-2016-08-16561-2

Wpadnij do nas – poczuj Śląsk!” – tak do bycia na OFF-ie zachęcał Tomek Szabelka ze swoim mobilnym salonem fryzjerskim. W tym roku do współpracy zaprosił gwiazdy fryzjerstwa z Warszawy i z Belgii. Wspólnie obcinali na rzecz podopiecznych z Domu Aniołów Stróżów w Katowicach i w Chorzowie. 

Był już fotel wniesiony na plecach na szczyt Babiej Góry, był mobilny salon ze sklejki zmontowany po raz pierwszy na OFF Festivalu 2014, a potem na Przystanku Śniadanie, w katowickiej Fabryce Porcelany czy na Nikiszu. W tym roku Szabelka Natural Cut Team pojawili się na OFF-ie po raz trzeci, w nowej odsłonie. Mobilny salon zaaranżowany został bowiem w… hair truck’u. Większy był też skład fryzjerskiej ekipy – poza fryzjerami z Szabelka Natural Cut Team i innych katowickich salonów, na OFF Festivalu obcinali rzyjaciele Tomka, utalentowani styliści z kraju i z zagranicy – Pascal von Loenhout i Justyna Józefowicz z Belgii oraz Hela Walczyńska i Filip Galas z Warszawy. Wspólny cel jest szczytny – pomoc dzieciom, którymi opiekuje się Dom Aniołów Stróżów w Katowicach i w Chorzowie.

– Jesteśmy na OFF Festivalu, bo lubimy ludzi, bo kochamy naszą pracę, bo uwielbiamy to miejsce, atmosferę, muzykę. W tym roku odwołujemy się do tego, co nam najbliższe – do miejsca, w którym na co dzień działamy. Festiwalowiczów przyjmować będziemy ze śląską gościnnością i gorącym sercem, a obcinać, czesać i tatuować po naszemu – solidnie i z fantazją.

W tym roku na OFF-ie nie zabrakło oczywiście Roberta Zayco i jego inspirowanych muzyką, naturą i Śląskiem tatuaży. Przed salonem czekała na gości strefa chilloutu. Niespodzianką i nawiązaniem do bogatej katowickiej tradycji neonów, był neon Szabelka Natural Cut Team, który po raz pierwszy zaświecił właśnie na OFF-ie.

FB: @szabelkanaturalcut 

Tomek Szabelka, czyli Fryzjer w podróży: Mówi o sobie: rzemieślnik. Lubi czasem z fotelem na plecach wyjść w góry, wpaść na konny rajd, wylądować na Gruzińskim stepie – im bardziej nieoczywiste miejsce do strzyżenia, tym lepiej. Najbliższy jest mu jednak rodzinny Śląsk. Na co dzień z żoną Anią stoi na czele kilkunastoosobowego Teamu fryzjerów, których salon mieści się w Chorzowie.

Szabelka Natural Cut Team: Z Mobilnym Salonem Fryzjerskim wystartowali dwa lata temu na OFF Festivalu. Od tej pory pojawiają się regularnie na śląskich imprezach. Można ich spotkać na Przystanku Śniadanie, w Fabryce Porcelany albo na Nikiszu. Za każdym razem wspierają inny szczytny cel.

Roberto Zayco Art Tattoo
: gra i maluje, odkąd pamięta. Jest zawodowym muzykiem – gitarzystą. Tatuuje od dziewięciu lat. Inspiruje go wiele rzeczy, m.in. Śląsk i śląskość, co znalazło swój wyraz w projektach przygotowanych specjalnie na OFF Festival.