Global Zoom 2019

400

Goście Goldwell i KMS Global Zoom z całego świata spotkali się w ostatni weekend września w stolicy Austrii, aby świętować 17. edycję międzynarodowego konkursu!

Ponad 2500 stylistów z całego świata zebrało się w Reed Messe w Wiedniu podczas spektakularnego weekendu.  To już ostatni rok, w którym doroczne wydarzenie Global Zoom i Color Zoom Challenge odbyło się w ich dotychczasowej formie. John Moroney, wiceprezes ds. kreacji i komunikacji w Kao Salon Division, wyjaśnił, że kolekcja Color Zoom 2019 – Remix – będzie ostatnią: „W tym roku wprowadzamy kolekcję Goldwell Couture 2020 – Nieustraszona – jako nasze oświadczenie o kreatywności i modzie, podnosząc i rozszerzając ją, aby stworzyć jedną deklarację stylu / mody we wszystkich komunikatach wizualnych marki, w tym w edukacji” – wyjaśnił.

Nie będzie jednego kierunku mody na 2020 rok, ale trzy konkretne trendy: miękka konsystencja – niedoskonała, swobodna stylizacja; Future Glam – zredukowana i minimalna objętość, ale maksymalny połysk i efekt; i Bold Sport – z siłowni prosto na ulicę, styl dostosowany do prędkości naszego życia.

W niedzielny wieczór ogłoszono tegorocznych zwycięzców Global Zoom Challenge. Przed ogłoszeniem wyników, Cory Couts, Global President of KAO Salon Division powiedział: „To wyjątkowy rok dla Goldwell, 30 lat, odkąd stał się częścią KAO – Trzydzieści pięknych lat. Pan Sawada, CEO of KAO i jego żona, Pani Sawada, są naszymi specjalnymi gośćmi tego wieczoru. Teraz zwracamy się do naszych pozostałych gości specjalnych – naszych finalistów Global Zoom. To wielka odwaga prezentować swoje prace na tej scenie, więc powitajmy ich gorąco”:

GLOBALNI ZWYCIĘZCY KOLORU ZOOM 2019:

New Talent Category
Brąz: Courtney Cairns (UK)
Srebro: Gzno Ooi (Malaysia)
Złoto: J LIM (SINGAPORE)

Creative Colorist Category
Brąz: Fish Lai (Taiwan)
Srebro: Van Dong Luong (Vietnam)
Złoto: IRAKLI SARDALISHVILI (RUSSIA)

Partner Colorist Category
Brąz: Yan Yanchoglo (Russia)
Srebro: Van Ha Hoang (Vietnam)
Złoto: YUIJIN HO (SINGAPORE)

Stylist’s Favorite Awards
New Talent: Courtney Cairns (UK)
Creative Colorist: Lauren Roma Hanlon (UK)
Partner Colorist: Richard Munslow (UK)

Po nocnych uroczystościach goście zostali zaproszeni na widownię w poniedziałek rano, aby zobaczyć sesję artystów – 20-minutowe pokazy najlepszych kreatywnych zespołów prezentujących koloryzacje i stylizacje. Pierwszą na scenie była londyńska Hare & Bone z udziałem dyrektora kreatywnego salonu, Sama Burnetta, który zaprezentował nową kolekcję „Tainted Quartz”. Następnie pojawił się „Gwiazda rodzi się” austriackiego artysty Mario Krankl, którego legendarne doświadczenie doprowadziło także do pokazu otwierającego finały Color Zoom poprzedniej nocy. Po ponownej prezentacji nowej kolekcji 2020 Couture zespół M&P został powitany na scenie, aby zaprezentować technicznie swoją nową kolekcję krojów i kolorów: „Odwracalne”. Zamknięciem sesji był berliński zespół ICONO, prezentujący piękną kolorystykę w swojej oszałamiającej kolekcji „100k Lux”.

Goldwell ogłosił także, że impreza Global Zoom w przyszłym roku odbędzie się już w nowej formule jako KAO Salon Global Experience, z nowymi nagrodami Global Creative Awards w Amsterdamie (Holandia)!