Michael Pitsillides – wywiad

227
Michael Pitsilides
Michael Pitsilides

Dobry stylista powinien mieć wyjątkowe zrozumienie włosów, dzięki temu może świadczyć usługi na najwyższym poziomie, szanując życzenia swojego klienta”

Należysz do grona najlepszych stylistów na świecie. Co to dla ciebie oznacza?

Oznacza to, że ciężka praca się opłaca, ale co najważniejsze, dotyczy ona naszych studentów i tego, co znaczy dla nich uzyskanie najwyższego wykształcenia u nas w SLATE.

Jakie są najważniejsze filary twojego stylu?

Osobiście mój styl jest ostry, ale zawiły. Ze względu na moje doświadczenie w nauczaniu strzyżenia i stylizacji staram się tworzyć fuzję wyglądu ze znaczeniem. Zawsze myślę o tym, jak mogę stworzyć niepowtarzalny wygląd.

Jak osiągnąłeś swój sukces? Co on dla Ciebie oznacza? I co uznajesz za swój największy sukces?

Sukces osiągnąłem dzięki ciężkiej pracy i obcowaniu z wielkimi mentorami. Sukces to poczucie osiągania wyznaczonych celów; mój jest podzielony na dwie części: jeden polega na stworzeniu tego, o czym zawsze marzyłem, własnego rodzaju estetyki, z którego jestem dumny, a drugim jest możliwość edukowania innych, aby doskonalili swoje rzemiosło.

Moim największym osiągnięciem jest spotkanie z fryzjerami na całym świecie i nauczanie ich, oraz obserwowanie ich drogi, gdy dorastają i stają się naprawdę niesamowitymi artystami.

Skąd czerpiesz inspiracje?

Dla mnie inspiracja pochodzi z wielu miejsc, ale uważam, że największą jest natura.

Inspirują mnie również ludzie, których nauczam, i ekscytują, gdy słyszę, że kształcenie, które zapewniam, przyniosło im korzyść, dając narzędzia potrzebne do rozwoju ich umiejętności.

Jakie masz plany na przyszłość?

W 2020 r. SLATE przeniósł się do nowej akademii w centrum Londynu, kilka minut spacerem od Oxford Circus w sercu Soho. Naszą misją jest dostarczanie najlepszej edukacji zarówno w London SLATE Academy, jak i naszym studentom, których nauczamy na całym świecie. Planujemy również dalszy rozwój akademii w 2021 roku.

Co powinno charakteryzować dobrego stylistę?

Dobry stylista powinien mieć wyjątkowe zrozumienie włosów. Gdy ktoś posiada tę umiejętność, może świadczyć usługi na najwyższym poziomie, szanując życzenia swojego klienta. Jak wszyscy wiemy, dobry fryzjer musi uwielbiać przebywanie z ludźmi i być kreatywny, dzięki temu będzie umiał sprawić, że klient poczuje się dobrze i będzie dobrze wyglądał.

Jakie według Ciebie są wiodące trendy w profesjonalnym fryzjerstwie?

Dobry krój i przejrzysty kolor będą tym, czego ludzie chcą. Sekret polega na robieniu czegoś, co jest łatwe w utrzymaniu, ale także wyjątkowe!

Jaki wpływ będzie miał koronawirus na branże fryzjerską?

Na razie wpływ jest ogromny, ponieważ fryzjerzy nie są w stanie obsłużyć swoich klientów. Wierzę, że na dłuższą metę nie powinno to mieć wielkiego wpływu na przemysł, ponieważ blokada jest coraz mniejsza, wiemy, że pielęgnacja włosów staje się jednym z głównych priorytetów ludzi. Kiedy dobrze wyglądasz, czujesz się dobrze.

Michael Pitsillides
Karierę rozpoczął w młodym wieku w magazynach modowych (Vogue) i przy pokazach na wybiegu (Burberry) pracując z największymi markami w świecie fryzjerstwa modowego.
Odszedł od stylizacji, gdy odkrył swoją nową pasję do cięcia. Dołączył do Sassoon, aby rozwijać swoje umiejętności cięcia. Pracował wówczas w salonie Bond Street i był nauczycielem w akademii Sassoon.
Następnie postanowił opuścić Sassoon, aby zrealizować swoje marzenie o współzałożeniu SLATE, zaawansowanej akademii edukacji fryzjerskiej, której zadaniem jest pielęgnowanie talentów ludzi i zachęcanie wszystkich, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał. Akademia SLATE znajduje się w Londynie w dzielnicy Soho.
Michael Vision dla SLATE poświęcony jest nauczaniu sztuki cięcia, ale także inspirowaniu stylem i kreatywnym cięciem precyzyjnym.
Akademii SLATE każdego roku zaprasza studentów z Wielkiej Brytanii i całego świata.